reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ako nastavim/stísim disk - Hitachi 320 Gb SATA

Lindows Hlista (161)|30.10.2007 09:15
Nevie mi náhodou niekto poradit ? lebo sa mi podarilo dost slusne stísit celé pc. Noctuy šlapú krásne tichúčko, aj AC freezer zo zníženými otáčkami je tiež tichučky, ale s diskom si nejak neviem rady. Co som cital nejake recenzie a tak, tak bol tento hitachi celkom vychvaleny a oznaceny za velmi tichy, ale moj az taky tichy nie je. Da sa nejakymi nastaveniami stisit ? Nechcem zatial kupovat nejaky silencer, ale ak by to inak neslo, tak ho kupim, lebo ma to dost rusi. A tiez nechapem ako to, ze stale cita ? Myslim ze ramky nemam najmenej a ked mi nabehne vista, tak disk nestichne ale cita dalej a rapčí a rapčí a rapčí, nie a nie prestat.
ICEBOSS (3435)|30.10.2007 09:23
pokud ti disk neustale cte, stahni si filmon at vis mi ti cte... pak nejspis prijdes i na to, ktery proces to dela...

co se ti na nem zda hlucnyho? Seek? Ten slyset je, ale mel by byt hluboky... pokud jsou to nejaky blby vibrace, vyresil bych to gumovyma podlozkama...
tequilla (1015)|30.10.2007 09:26
[QUOTE=Lindows Hlista;57766]Nevie mi náhodou niekto poradit ? lebo sa mi podarilo dost slusne stísit celé pc. Noctuy šlapú krásne tichúčko, aj AC freezer zo zníženými otáčkami je tiež tichučky, ale s diskom si nejak neviem rady. Co som cital nejake recenzie a tak, tak bol tento hitachi celkom vychvaleny a oznaceny za velmi tichy, ale moj az taky tichy nie je. Da sa nejakymi nastaveniami stisit ? Nechcem zatial kupovat nejaky silencer, ale ak by to inak neslo, tak ho kupim, lebo ma to dost rusi. A tiez nechapem ako to, ze stale cita ? Myslim ze ramky nemam najmenej a ked mi nabehne vista, tak disk nestichne ale cita dalej a rapčí a rapčí a rapčí, nie a nie prestat.[/QUOTE]

1. Stahni si ze stranek Hitachi utilitku se jmenem Feature Tool (aktualne ve verzi 2.07). Muzes si stahnout image na CD a ten vypalit nebo rovnou utilitku, ktera ti udela bootovatelnou disketu. Pak z prislusneho media nabootujes a nastavis AAM (Acoustic Management). Je potreba si trosku pohrat s nastavenim tak, aby jsi nasel tu spravnou hodnotu AAM, ale v utilitce je i test, ktery muzes ihned spustit a zjistis jak jsi na tom s hlasitosti disku. Mozna se trochu snizi vykon disku, ale urcite ne tak, aby jsi to byl schopen poznat.
2. Pokud by ani nastaveni AAM nepomohlo (coz si nemyslim), koupil bych silencer.
Lindows Hlista (161)|30.10.2007 10:07
[QUOTE=ICEBOSS;57775]pokud ti disk neustale cte, stahni si filmon at vis mi ti cte... pak nejspis prijdes i na to, ktery proces to dela...

co se ti na nem zda hlucnyho? Seek? Ten slyset je, ale mel by byt hluboky... pokud jsou to nejaky blby vibrace, vyresil bych to gumovyma podlozkama...[/QUOTE]

ano seek, je sice hlboky, ale pride mi hrozne vyrazny. Predtym co som mal pc, tak na nom som disk ani nepocul (lebo mi hucali chladice aj na procaku, aj na grafike :) ) tak si to teraz mozno trochu viac vsimam, ale naozaj je to rusive. Ta skrinka ma ukotvenie diskov riesene celkom slusne, vybracie nie su...
Lindows Hlista (161)|30.10.2007 10:13
[QUOTE=tequilla;57778]1. Stahni si ze stranek Hitachi utilitku se jmenem Feature Tool (aktualne ve verzi 2.07). Muzes si stahnout image na CD a ten vypalit nebo rovnou utilitku, ktera ti udela bootovatelnou disketu. Pak z prislusneho media nabootujes a nastavis AAM (Acoustic Management). Je potreba si trosku pohrat s nastavenim tak, aby jsi nasel tu spravnou hodnotu AAM, ale v utilitce je i test, ktery muzes ihned spustit a zjistis jak jsi na tom s hlasitosti disku. Mozna se trochu snizi vykon disku, ale urcite ne tak, aby jsi to byl schopen poznat.
2. Pokud by ani nastaveni AAM nepomohlo (coz si nemyslim), koupil bych silencer.[/QUOTE]

Vdaka za radu a vdaka ze si to tak podrobne rozpisal, znie to dobre. Skúsim to teda stiahnut a pokusim sa to nastavit. Dufam ze to zvladne aj taky amater ako som ja :) hadam nic nepokazim :) dam vediet ci to pomohlo, zatial dík.
ICEBOSS (3435)|30.10.2007 10:26
s tim nastavenim to zkousej pomalu, snizuje to vykon pri seeku, mozna to nepoznas, mozna jo...
Lindows Hlista (161)|30.10.2007 11:09
[QUOTE=ICEBOSS;57808]s tim nastavenim to zkousej pomalu, snizuje to vykon pri seeku, mozna to nepoznas, mozna jo...[/QUOTE]

moze to az nejak citelne spomalit ? lebo ak by to malo nejak vyrazne znizit vykon, to pojdem radsej do toho silencera.....
ICEBOSS (3435)|30.10.2007 11:21
napred to zkus, nez vyhodis litr.
Lindows Hlista (161)|30.10.2007 12:40
[QUOTE=ICEBOSS;57844]napred to zkus, nez vyhodis litr.[/QUOTE]


to máš recht...