reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

HP 530+ externí LCD monitor

321910336 (21)|30.10.2007 23:15
dobrý den, chci se zeptat jestli má někdo zkušenosti s připojením externího monitoru k notebooku HP 530.
mě se zobrazuje po zapojení nepěkné a dost rušivé vlnění. jde tento problém nějak vyřešit, nebo nezbývá nic jiného než si zvyknout?
mech13 (5526)|30.10.2007 23:22
v jakem jedes rozliseni? pres digitalni rozhrani by se nic takovyho nestalo ale ten notas ma urcite jen D-sub takze to bude analog... rozliseni 1600*1200 by mohli byt nepouzitelny...
ale u mensich rozliseni (s rozumnou obnovovaci frekvenci) by to melo jet OK
co vyzkouseni na jinem monitoru s jinym kabelem?
Intri (3490)|30.10.2007 23:33
Já mám na své Toshibě úplně stejný problém... Kdysi jsme se o tom myslím i my dva spolu bavili, že? Zkoušel jsem to na dvou monitorech a na obou to rychlé vlnění je. Je to vidět hlavně v tmavě šedých odstínech.
321910336 (21)|31.10.2007 16:19
zatím jsem měl možnost to odzkoušet jen na starém CRT 19" a tam to jede pěkně, ale na LCD je na tmavých místech pořád vidět vlnění i při nižším rozlišení, teď o výkendu bych měl mít možnost odzkoušet jiný LCD monitor, takže ještě uvidím, také jsem si všiml že při provozu na baterie vlnění vymizí uplně a zapojením adaptéru do jiné zásuvky než monitor se podstatně zlepší, teď je otázka zda je chyba v monitoru, adaptéru k notebooku nebo baterii
Intri (3490)|31.10.2007 17:06
To nemusí být chyba ani jednoho z toho, ale obyčejného elektromagnetického rušení. Že by to byo tím? Sice nevím, kde by se zespod stolu bralo tak silné elektromagnetické pole, ale u elektřiny je možné všechno... Dovedl bych si představit, že ve zdi za monitorem vedou kabely elektřiny do ostatních pater domu, třeba vyšší zátěž přinutí ty kabely indukovat větší EM pole. Jestil máš prostor, zkus ten monitor, notebook a hlavně kabely dát co nejdál od všech zdí a vyzkoušet to. Já bych to zkusil, ale nemám na to ten prostor. Mám dost malé místnosti.
321910336 (21)|31.10.2007 17:12
jednou jsem měl ten monitor na stole uprostřed místnosti, řekl bych i docela velké a přišlo mi že vlnění bylo ještě vědší, ale myslím že problém bude v adaptéru napájení k notebooku, protože při chodu na baterie to jede pěkně bez vlnění
Intri (3490)|31.10.2007 19:46
No jo, člověče, máš pravdu... Taky. Zrovna jedu na baterii a jediné, co pozuruju, je blikání podobné tomu z CRT monitorů. Ale žádné vlnění. A protože mám to štěstí a zrovna mi klesla hladina na kritickou úroveň, porovnal jsem to a fakt. Když se zapojí napájení, objeví se to vylnění.

Tak mě napadá zase rušení, ale tentokrát ze zdroje notebooku. Třeba nejsou výstupy z grafiky dostatečné stíněné proti EM ze zdroje a to při práci zdroje způsobuje ty vlny... Ale potíž je v tom, že netuším, jestli mám pravdu a už vůbec ne, jak se s tím vypořádat. Řekl bych, že jestli je to tak, nic s tím neuděláme.
321910336 (21)|31.10.2007 19:53
napadá mě půjčit si od někoho kvalitní síťový adaptér a odzkoušet zda je vada v něm, přijde mi že ten co mám je to ten nejvědší šunt co k tomu nooteboku mohli dát, ale nový bohužel není levná záležitost a nenapadá mě nikdo z mého okolí kdo by ho měl
Intri (3490)|31.10.2007 20:04
Hmm, to bys hledal asi těžko. Možná od jiných low-endových HPček, musí ty zdroje mít stejné parametry. Ale chce to jistotu, že to na těch jiných HPčkách nedělá.
321910336 (21)|31.10.2007 20:07
nejvíc zajímavé, možná proto že se v tom vůbec nevyznám, je, že když sem zapojil notebook do jiné zásuvky než monitor, tak vlnění (skoro) zmizelo
Intri (3490)|31.10.2007 20:19
Což zase vylučuje moji teorii... I když třeba ne úplně. Kvalita proudu určitě bude taky mít co do činění s EM vycházejícím ze součástek a vodičů... Blbé je na tom to, že studuju sice informatickou školu, ale s elektronikou jako takovou si fakt nerozumím, tak nedokážu říct s jistotou, v čem to je. Třeba se ještě někdo objeví, kdo přinese nové světlo na věc.
Encore1106 (424)|1.11.2007 19:15
Někde se došlo k závěru, že problém je v uzemění elektrické sítě. Řešilo se to nějakou součástkou (nevím, jestli kondenzátorem, galvanickým oddělovačem, nebo něčím jiným, z Elektroniky mam za 3).
Když já připojím svůj NtB k LCD televizi (D-Sub a 3,5" jack na zvuk) a napájím ho ze sítě, tak sice vlnění nepozoruji, ale zato mi při vyšší hlasitosti repra televize pískají (ikdyž žádný zvuk nepouštim). Po odpojení adaptéru ze sítě je to OK... Naštěstí notebook přehrání jednoho filmu na baterku vydrží, takže jsem to zatím moc neřešil.

Edit: Doporučuji zaskočit na fórum TV Freaku, tam se něco obdobného řešilo u televizního signálu, chyby se také projevovaly vlněním obrazu.
Intri (3490)|1.11.2007 19:21
Ok, mrknu, díky.
Syrup (1)|11.11.2007 20:59
Prosim pomoc .... mam uplne stejnej problem, akorat jde o notebook VBI a monitor Samsung 22'' .... zkousel jsem to pichnout na jinej adapter a vyrazne to tomu pomohlo, ale problem nevymizel uplne, porad to tam bylo videt, i kdyz teda uz rozhodne ne v takovy mire. .. budu moc vdecnej komukoliv kdo tohle vyresi ...