reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Existuje niekto, kto mi dokaze poradit s vyberom TICHEJ! DVD-RW ??

Lindows Hlista (161)|31.10.2007 09:10
aj vdaka tomuto fóru, PC co skladam uz takmer dokonale splna predstavy o mojom vysnivanom pocitaci. Ostava este par drobnosti a jednou z nich je dvd-rw mechanika. Momentalne pouzivam LG-DL-ATA, neviem presne cislo, co som usmejdil z mojho stareho PC. Som s nou spokojny co sa tyka citania a zapisu, tak je vsetko OK, ale problem je ze je ATA a co je este vacsi problem je hrozne hlucna. Ked som ju kupoval, dal som na radu ze je velmi ticha. Ano skutocne je ticha, ale ked v nej nie je ziadne medium. Akonahle tam dam nejake CD/DVD a zacne ho citat, ten hluk sa da prirovnat k 10tim boxovanym chladicom od intelu beziacim na plne otacky, proste des! :(

Potrebujem preto poradit nejaku sata mechaniku DVD/RW, pripadne ak by ste vedeli o nejakej tichej len DVD, ozeliem aj to RW :) Dokonca by som vedel ozeliet aj pomalsie rychlosti, aj kvalitu zapisu (lebo uz prestavam dufat, ze jestvuje ticha, kvalitna a vykonna mechanika) len nech je naozaj ticha !!!

cize zhrniem to na záver, moje priority:

1. ticho !!!
2. SATA
3. prístupové doby
3. kvalita zápisu

prosim piste len overene info, nerad by som sa zase popalil. A dakujem za kazdy tip...
pas!k (3765)|31.10.2007 09:35
U tohoto kusu HW bych se spis zajimal o kvalitu vypalovani nez o hlucnost.. Jinak si myslim ze hluk pri vlozeni media bude vydavat kazda dvdrom mechna .. a jak ten zvuk bude navenek slyset bude castecne dany bednou ve ktere bude pichnuta
mech13 (5526)|31.10.2007 09:40
ja jsem na opticky mechaniky uz davno rezignoval, vsechno mam na disku ulozeny jako image, takze zadny CDcko nedavam do mechaniky vic nez jednou... palit taky skoro nepotrebuju tak mi je fuk ze dela kraval.

ale pokud ti jde o ticho, tak bych se spis zameril na jeji zpomaleni - asi to pujde pres nejaky soft aby treba jela jen 8x - hluk vyrazne klesne. protoze 8x mechaniku nekoupis a kdyz uz se na tech 16x-18x roztoci tak proste ticha byt nemuze at je sebelepsi
Lindows Hlista (161)|31.10.2007 10:37
no slo mi hlavne o ticho, ale zase nie cez mrtvoly. To ju fakt radsej nebudem pouzivat, ako by som to mal nejak softwarovo spomalovat. Nejak to prekusnem a pojdem asi cestou imagov ako ty. Vlastne aj ja som doteraz pouzival image a deamona, ale teraz, ked som vsetko instaloval na novy komp a menil dvdčko za dvdčkom, tak mi za ten tyzden inak zacal ten hluk liezt na nervy, tak preto som chcel vyriesit nejaku tichu mechaniku, tak ale nespravim s tym asi naozaj nic....skusim este stisit ten moj hitachi, zo sluchatkami na usiach narobim image zo vsetkeho co potrebujem :) a necham mechaniku zapadat prachom a basta.

takze dalsi problem vyrieseny, dik za rady obom.
mech13 (5526)|31.10.2007 10:44
tak brzo bych to moc neodsuzoval, mozna se tu nekdo ukaze s "tichym" modelem, ale 16x imho nemuze byt "uspokojive" ticha, rad bych se pletl a takovou mechaniku bral taky...
pas!k (3765)|31.10.2007 10:59
Osobne to delam stejne jako mech .. Na jednom z disku mam adresar iso a v nem pouzivane image .. v daemonsu moutnes to ktry potrebujes zrovna a je to .. kdo by se hledal s nejakyma cd nebo dvd :) Mechaniku oteviram pouze v pripade ze potrebuju neco vypalit ci nacist ..
Lindows Hlista (161)|31.10.2007 11:25
ved jasne, ale tak ja palim tak mozno 10 cd/dvd tyzdenne, ale dost sa mi ich dostane do mechaniky, s ktorych stahujem data, ale tak nejak to prezijem. Budem sa proste musiet snazit ju pouzivat co najmenej. Inak ked tak nad tym rozmyslam, tym ze si ju nekupim, usetrim nejakych 1200 Sk, prihodim este dalsich 1500 Sk a mame dalsiu 320tku disk :) vsetko budem kopčit na disk a budem cakat na ultratichu superrychlu Blue-ray mechaniku co bude stat pod 3 tisicky :)
boboco (1987)|31.10.2007 12:28
Osobně používám jednoduchý SW, dodávaný např. s Nerem, který umožňuje nastavit rychlost mechaniky. Např. na film 4x(5x) a na normální čtení 16x. Pokud se tím ale člověk nechce zabývat a chce mechaniku opravdu tichou, doporučuju levnou Pioneer DVR-112D. Je opravdu tichounká, je to ale zase samozřejmě kompenzováno tím, že čte pomaleji i některá datová DVD; takže třeba instalace déle trvá. Oproti jiným, co mám tu zkušenost, tak čte také hůře poškrábaná média. V každém případě, tichá je - že bych ji ale bez výhrad doporučil, to nikoliv. Dá se sehnat nová kolem 650,- CZK.
Lindows Hlista (161)|31.10.2007 13:16
No a co sa tyka teda toho SW ako to funguje ? da sa to nastavit tak, aby si to pamatalo nastavenie stale ? alebo to treba manualne upravovat. Este keby to slo softwarovo tak, ze si ju spomalim a ostane to tak a pri spusteni systemu to automaticky nastavi, tak to by bolo super.

apropo, viem ze je to mimo temu, ale nechcem kvoli tomu zakladat novy thread. neviete nahodou ci a ako sa da nastavit speedfun, tak aby mi ho nacitalo samo po spusteni visty a rovno s takymi otackami ako chcem ? este raz sory, ze som to sem zaplietol...
boboco (1987)|31.10.2007 13:18
Funguje to jednoduše. Jw to Nero DriveSpeed. Nastavíš rychlost, zaškrtneš "Spustit při startu" a hotovo... Existují i jiné programy jako CD Bremse (nebo tak nějak), ale já používám Nero DriveSpeed a nikdy jsem neměl problém.
mech13 (5526)|31.10.2007 13:20
[SIZE="1"][OT]pokud speedfan potrebuje povoleni UAC, tak takto: http://radekhulan.cz/item/jak-obejit-uac-ve-windows-vista-pri-startu-pc
jinak by snad mel nekde v nastaveni mit at se spousti sam ne?[/OT][/SIZE]
Lindows Hlista (161)|31.10.2007 13:24
[OT] UAC mam vypnute. No praveze to hnusak nikde nema :( teda aspon som nic take nenasiel a to som dlho hladal :( takze ho pustam manualne....Teda aj keby ho pridam do planovaca, alebo do programov po spusteni a spusti ho pri starte, tak budu otacky v povodnom stave, nie ako ich chcem mat ja - znizene...[/OT]
Lindows Hlista (161)|31.10.2007 13:26
[QUOTE=boboco;58192]Funguje to jednoduše. Jw to Nero DriveSpeed. Nastavíš rychlost, zaškrtneš "Spustit při startu" a hotovo... Existují i jiné programy jako CD Bremse (nebo tak nějak), ale já používám Nero DriveSpeed a nikdy jsem neměl problém.[/QUOTE]

tak to je super, dakujem za radu, urcite dnes vyskusam, som zvedavy, ci to ten moj dvd-rw-fén stíši...este raz vdaka.
Tregli (24)|20.11.2007 12:11
Mam Samsung SH-S183L a jsem absolutne spokojeny i co se tichosti tyce.