reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

jak pripojit PC k TV?

bags (232)|31.10.2007 21:17
zdravim,

mam VGA kartu VGA GigaByte 8600GT 256MB DDR3,DVI,TVout,PCIe HDCP NX86T256H

a mam CRT obycejne TV http://www.daewoo-electronics.es/eu/products/av_tv_crt_prod.asp?idprod=489#

Jak mam spravne pripojit PC k TV aniz bych poskodil VGA (PC) nebo TV ?

mam s-video vstup v TV + zluty, bily, cerveny konektor (pres ne muzu taky pipojit DVD atp veci k TV) + mam audio vstup v TV..

Dekuji vsem kdo mi poradi nebo se vyznaji v tom jak na to.
Intri (3490)|31.10.2007 21:23
Ta karta má S-Video výstup, že? Pak bude stačit jen propojit kartu a televizi kabelem a ovladače už pak samy rozpoznají, že je ke kartě připojený nový zobrazovař. Pak s televizí můžeš pracovat jako s normálním připojeným monitorem.
Nettle (128)|31.10.2007 21:23
No jedine pres S-video.
mech13 (5526)|31.10.2007 21:25
jenom bacha jaky budes mit ten s-video kabel, mel sem je asi 3 druhy... propojeni s TV je takova sportka... nekdy to proste nejde at delas co delas a nekdy to zapnes a jede to
bags (232)|31.10.2007 21:30
mam ke karte specialni zorbocovac, ktery je pripojeny k s-video vystupu z VGA karty... (ten jsem dostal s kartou)

pak mam taky vystupy na ty barevne kabely (konektory se vsak lisi barvamy PC vs TV)

vrozbocovac ma take vystup na s-video (standard 4 piny) s-video mam klasiky na 4 piny takze k TV se da v pohode pripojit.

Musim TV a PC vypnout zapojit kabel a pak zapnout ? abych neoddelal grafarnu nejakym vybojem?

diky
Intri (3490)|31.10.2007 21:34
Toho se neboj. Asi by to byl správný odborný postup, ale nikdy jsem kvůli spojení konektorů PC nevypínal a nikdy se jim nic nestalo. Až teda na jednu výjimku, ale to nebyla vina spojení, ale vina zkratovaného připojovaného zařízení.
bags (232)|31.10.2007 22:07
shrnuti:

pripojil jsem PC s TV klasickym s-video kabelem - predtim jsem radsi vypl PC a TV -> pak propojil PC s TV -> zapojil PC -> zapojil TV.

OK. funguje a ted dotaz:

Mam cernobily obraz v TV (hups s-video neprenasi RGB ?) - jak toto vyresit ? :(
Naklonoval jsem obraz - to co vidim na monitoru - to vidim v TV (jenze cernobile) - :(
Pri spusteni videa v PC v TV vidim jen cerny obraz (pouzivam jak WMP tak i BSPlayer) - co s tim ?:(

fakt toto delam poprve :/
Intri (3490)|31.10.2007 22:22
Začnu s tím, co vím najistotu - třetím bodem. Musíš televizi zvolit jako primární monitor, aby se na ni zobrazovalo video.

A o černobílém podání... Jestli se mrknout do ovladačů, jestli tam jsou nějaká nastavení, která by mohla pomoct. Klidně pošli screenshot, tohle by chtělo vidět.
bags (232)|31.10.2007 22:35
[QUOTE=Intri;58342]Začnu s tím, co vím najistotu - třetím bodem. Musíš televizi zvolit jako primární monitor, aby se na ni zobrazovalo video.[/QUOTE]

a je nejaky rozsil v tom ze jsem to naklonoval ? vidim presne to co vidim na onitoru... mam tady 3 moznosti:

1. pouzit pouze jeden monitor
2. stejny obraz na obou monitorech
3. nastaveni zvlast pro kazdy monitor (Dualview)

v nastaveni mam moinitor+TV

tady mam par IMG:

http://img0.imgup.eu/1.jpg - obecny screen
http://img1.imgup.eu/2h35.jpg u monitoru jde menit barevne nastaveni ale u TV ne
http://img2.imgup.eu/3.jpg nastaveni signalu TV
Intri (3490)|31.10.2007 22:44
Jj, rozdíl v tom je. Kolonovat klidně můžeš ( pro sledování videa na Tv je to i pohodlnější ), ale TV prostě musí být zvolena jako primární, aby se do ní posílalo i video. Jinak tam uvidíš právě jen černou plochu. Když to přepneš a uděláš z TV primární monitor, budeš mít video na TV, ale na monitoru ne.

Zkoušel jsi různé formáty signálů? Je to 100% jeden z těch PALů, ale nevím, které písmeno. Prostřídej je klidně všechny a uvidíš, co to udělá. Navíc, jestli tvoje TV zvládá i NTSC, může být řešením zvolení právě jí.
bags (232)|31.10.2007 22:55
jj stridam... jsou tam snad vsechny staty - pravdepodobne se nelisi... signaly maji stejne oznaceni jakoby... primo NTSC nemam v nabidce ale TV to podporuje
Intri (3490)|31.10.2007 22:58
NTSC je tuším americký standard, měl by být u USA. Jinak z žádného jsi nevytřískal barvy? Můžeš to zkusit ještě restartnout, případně trochu zahýbat s konektorem, jesti není někde špatný kontakt. Ale jinak mě už asi nic nenapadá, nevím, proč by to nemělo přenášet barvy.
bags (232)|31.10.2007 23:09
Uz to jede, dal jsem B/PAL signal. :) pak jsem musel restartovat PC (zahada)

dale - vyresil jsem problem s barevnym video a to takto:
Nastavil jsem pres ovladace mod na PC+TV Dualview -> takze v podstate mam dve pracovni plochy

Hlavni plocha je monitor PC
Druha plocha je TV a tam prave video je barevne (takze ani v WMP ani v BSPlayer s video nemam nejmensi problem)

Posledni problem, ktery asi nevyresim je ten, ze TV jede na ubohych 25Hz :((
v TV mam cerne okraje od plochy cca 2cm a kdyz je film v 16:9 tak to je tragedie :D mam 2cm odstup + odstup cerne pruhy a pak film...

jen by me zajimalo jak by se dala zmenit frekvence TV ( to uz asi nijak :/ )
Intri (3490)|31.10.2007 23:14
Hmm, že já ten PAL-B nenavrhl. Skočilo mi to písmeno na mysl ( kdysi jsem řešil úplně stejné problémy, co ty ), ale zavrhl jsem to, že to radši zobecním. Mohl jsem ti to usnadnit, ale nevadí, problém vyřešen.:-)

Pokud jde o tu frekvenci, zase bych to hledal v ovladačích, případně v nastavení obrazovek přímo ve Windows. 25 Hz je fakt málo, PAL má standard 50, NTSC 60. Pokud TV zná oba standardy, musí jít nastavit obě hodnoty.
bags (232)|31.10.2007 23:18
prave s tou TV to asi nebude tak jednoduche... v ovladacich neni vice moznosti jak menit obnovovaci frekvence :/ coz je velice divne


ted mam http://img3.imgup.eu/rez.jpg mno a jine rezimy nejsou... vsude 25Hz prokladany rezim... da se menit pouze hloubka barev a rozliseni... ale ne frekvence
Intri (3490)|31.10.2007 23:44
Hmm, a v nastavení Windows by se nějaké volby nenašly?
Pavel Boček (4169)|31.10.2007 23:48
[QUOTE=bags;58368]...vsude 25Hz prokladany rezim... da se menit pouze hloubka barev a rozliseni... ale ne frekvence[/QUOTE]

To myslíš jako že se to ještě prokládá ? Protože jinak by to bylo 50 Hz prokládaně...
Intri (3490)|31.10.2007 23:55
No, je otázka, co tím pan Ovladač myslí... Píše 25 Hz, ale v závorce je jen "prokládaný režim". Je fakt, že 12,5 Hz je trochu málo, asi to bude ta prokládaná padesátka. Ale pořád jde o to, jak zrušit prokládání.
bags (232)|1.11.2007 09:10
ve windows sjem zadne jine zobrazeni nenasel ani v ovladacich graficke karty.

ano, prokladanych 25Hz je fakt malo... navic me trapi cerne okraje kolem obrazu v televizi a jak jsem psal pri spusteni filmu ve wild screenu to je hrozne.... protoze mam cerne okraje v TV (tak 2cm z kazde strany) pak cerny obraz (pruhy ve filmu) pak prouzek filmu.... takze nic moc :(

kdyby alespon nebyly ty cerne okraje v TV tak by to bylo uplne vynikajici + samozrejme ta frekvence.
burres (1)|6.12.2009 22:50
zdravim, potrebuji propojit notas Acer Extensa s vista a Mobile Intel(R) 965 Express Chipset Family a VGA vystupem do TV s VGA vstupem. at delam co delam, pri zapojeni kabelu do notasu obrazovka notasu zhasne, takze nastavovat nemam co. po vypojeni kabelu obrazovka znovu nabehne. televize je prtava toshiba,je nastaven vstup PC RGB,na obrazovce TV blika napis Automatické nastavení a nic se nedeje. to by me netrapilo,nejaky zkusenosti s nastavenim externiho monitoru mam, ale co s tou cernou obrazovkou notasu? jinak funguje bez problemu.
zkousel jsem i restarty, pripojovani pri vypnute Tv (zapnu tv a obrazovka zcerna).
co mam nastaveny blbe?
Lion.Creek (1)|14.2.2010 22:41
Dobrý den všem. Chtěl bych se jen zeptat jestli jde připojit k PC 2 monitory pro práci a TV na které bych pustil film. A jaké bych potřeboval vybavení. Momentálně mám Gigabyte Nvidia 6800GTS - ta ale zvládne jen max 2 "monitory".
Děkuji