reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

nelze se spojit s tiskárnou přes wifi kartu

omnitek (92)|31.10.2007 22:01
zdravím
řeším problém připojení tiskárny která podporuje wifi rozhraní (IEEE 802.11b/g).Mám tuto kartu :::
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=24311

tu když nainstaluji + průvodce připojením kde nastavím SSID (př:test01),pak že se jedná o Ad-hoc,dále kanál(př:13) ,šifrování:disabled ,IP:192.168.1.20, MASKA:255.255.255.0.

Toto vše nastavím,pak dám vyhledávat na tiskárně bezdr.zařízení.
Vyhledá mi to normálně "test01"+ (další 2pc s wifi kartou(SSID-př:test02,test03)).
Pak stačí najet na co chi,dát OK a už se připojim během několika sekund,v pc vyskočí bublina v ozn.oblasti že jsem připojen k síti + další ty nesmysly a vše je ready.
To ale pouze za předpokladu že jsem na tiskárně zvolil test02 nebo test03.
Na těch PC je ta samá karta a stejný OS(win xp Pro SP2 Ang) jako na PCtest01.
Ovšem bylo to tam předinstalováno a přednastaveno výrobcem.Na tiskárně není třeba pro čisté ověření připojení nic nastavovat,stačí jen vyhladat---potvrdit---a je to !!(IP a vše ostatní si tiskarná nastavý automaticky).
Na PC(test01) jsem se to pokoušel nastavovat podle funkčních pc na kterých to šlape až na SSID,kanál,IP,atd.......
Nevím kde je problém,prostě tiskárná tu danou kartu(test01) najde,ale asi po minutě napíše že se nelze k síti připojit.
A když sem IP a Masku nenastavoval(default) tak se připojení zdařilo,ale pouze na pár vteřin-pak se pc odpojí a spojení už nenaváži-musím provést restart---pak to jde ale opět pouze jednou.
PC test01 jsem musel reinstalovat což znamená že předtím to samozřejmně chodilo v pohodě(také nastaveno výrobcem PC).
Nejspíš to bude nějáká maličkost,ale budu rád za jakoukoli radu.Díky a snad tomu porozumíte
Weslo (234)|1.11.2007 19:05
myslím že při ad-hoc musej být IP na pevno.Moc jsem nepochopil jak to tam máš vyřešeno...máš tam nějáké AP?nebo jenom ty Wi-Fi v jednotlivých PC?
omnitek (92)|2.11.2007 09:04
[QUOTE=Weslo;58601]myslím že při ad-hoc musej být IP na pevno.Moc jsem nepochopil jak to tam máš vyřešeno...máš tam nějáké AP?nebo jenom ty Wi-Fi v jednotlivých PC?[/QUOTE]

Ano to musí,ale at jsou nastaveny nebo ne,tak to stejně nefunguje-což mě dost zaráží.Ap žádné nemám-jsou tam jen ty Wifi karty.Když tiskárna vyhledává bezd.zařízení tak najde celkem 3 zařízení(3 počítače).Každý PC(wifi karta) má napevno přidělenou IP.Každý PC má své SSID.Ty tiskárna najde v pohodě.stačí zvolit který chci,dát OK a tiskárná si nastaví IP automaticky než se připojí(ale platí to pro čisté ověření spojení)pak pro tisk je nutné v tiskárně nastavit ještě nějáké jiné volby již ručně.Ale to že se spojí tak funguje jen u 2PC.Na kterých bylo vše nastaveno a nainstalováno výrobcem.S tím kde sem reinstaloval OS a znovu instaloval wifi kartu tak mi to prostě nejde,při tom jsem si předtim všechny udaje vypsal abych je po instalaci OS mohl navolit stejně jako předtím.Ostatně to jsem již psal výše.Vím že je to zmatečné,ale sám tomu nerozumím.