reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

2GB DBX soubor

Sieben (513)|31.10.2007 22:03
čau,
Win XP Prof SP2,
Outlook express 6.
dneska v práci se nám posr..outlook express, najednou zmizely všecky maily z doručené pošty
chyba je v tom, že soubor doručená pošta.dbx přesáhl hodnotu 2GB -jeho maximální velikost a tím pádem se "poškodil", zasr. microsoft ví o té chybě, ale že by to opravily..to je nehne kkty.
Hledal sem na netu a vypadá to, že neexistuje žádnej program, kterej by ten .dbx otevřel, já v něm smazal část mailů a uložil...to nejde.
sou na netu jen programy který za prachy z .dbx vytáhnou maily i s přílohama(.eml) a ty pak "drag&drop" nahážu zpátky do nové složky doručená pošta...fakt super(cca 1500 mailů) fakt napi*u..

Máte někdo zkušenosti s tímhle problémem? jak ste to řešily?
pomocí Ontrack easy data recovery sem to obnovil z 2gb to má 400mb...jenže když to pak otevřu v expressu, tak každá zpráva vypadá stejně - nemá předmět,odesílatele,čas..nic...takže se to nedá třídit..vidíte jen ikonku dopisku, popřípadě přílohu,popřípadě vykřičník...jinak nič..ale když ten mail otevřete tak je v něm vše..nechápu to,
takže touhle cestou to nepůjde
-když to ale otveřu v MailNavigatoru tak to vypadá normálně...
když to otevřu v total commanderu tak to vypadá jako no subject..ale po otevření zase OK.
otevřít ten 2gb soubor v totalcmd nejde.

sehnal sem po shánění OE-Mail Recovery a všechny maily extrahuju(sehnal sem si i serial aby mi to dovolil)
tak uvidíme jak se to pohne.

prosím prosím, máte někdo zkušenosti jak na to? bo je to služební hlavní nejpoužívanější mail....:(((
a oni používaj outlook express...
asi je předělám na thunderbird/batch bo já nevím co...

a nejlepší na tom je, že to vypadá jako bych za tohle mohl já:/


PS: s podobnou chybou sme se tu ale už setkaly ale nevěděli sme to - pošta která se odesílala zůstávala ve složce k odeslání a furt se odesílala (i 30x) a nepřesunula se do odeslané pošty - kůli těm 2gb. no aspon vím čím to je.
pavel_p (993)|31.10.2007 22:45
No mě se stalo jen to (ne osobně, ale řešil jsem to), že OE při přijímání nebo odeslání zatuhl. Řešil jsem to přesunem starých mailů do jiné složky. Ale databáze se nerozdrbala.
Zkus třeba nainstalovat Mozilla Thunderbird / Outlook 2003 a import. Jinak Outlook považuji také za zlo a ten TB dělával ještě nedávno zajímavé psí kusy ... možná to byla vlastnost seznamu.
bags (232)|1.11.2007 14:56
pokud vim tak MS neni pos*any... nejlepsi je vyuzivat IMAP aby v PC nevznikal archiv mailu... nebo postu zalohovat a to co neni zapotrebi - tak vymazavat.

pro obnovu .dbx zkuste
http://www.oehelp.com/DBXtract/Default.aspx

nebo hledejte podobny software. jednou jsem to taky potreboval....
vypadek elektriny zpusobil poskozeni .dbx souboru behem stahovani mailu
pas!k (3765)|1.11.2007 15:08
Nevim jestli ti to pomuze ted ale kdyz jsem pouzival OE (coz je nastesti davna historie) tak vyborna utilitka byla e-backup .. umela mimo jine delat zalohy jak uctu tak posty tak vseho podle toho co popisujes uz asi na zalohu bude pozde ale za pokus nic nedas.. Dalsi vec co me napadla je nainstalovat outlook 2003 a zkusit to do nej naimportovat promazat ale nevim jestli to jde nejak zpetne do OE teoreticky by jit mohlo .. 2003 pouzivam delsi dobu a pres pocatecni sarvatky nefunkcni pravdila a nekolik drobnosti jsem s tim celkem spokojenej .. presne tvuj problem me kdysi utvrdil v tom ze OE nikdy vice..
Sieben (513)|2.11.2007 12:55
tak sem to vyřešil tak, že sem to vyexportoval do .eml souborů a ty pak přetáhl zpátky..jinak to nešlo.

a co mě vadí na OE..že i když smažu 50% mailů, tak se kapacita souboru nezmenší, ale je furt stejná...nah****:( budou používat jinej program a basta!

díky za pomoc.

PLS LOCK:)