Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 8 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 113

Téma: Aku distribuciu linuxu pouzivate?

Občasný diskutér Avatar uživatele decried
    Registrace
    May 2006

Aky pouzivate linux a windowmanager? Ste s vasou distribuciou spokojni? Presli by ste dobrovolne na win platformu?

Ja pouzivam gentoo, vsetko je krasne optimalizovane a mate absolutny prehlad o vsetkom narozdiel od klikacich distribucii. Vsetok soft sa kompiluje, ma to svoje nevyhody - kompilacia rozsiahlych balikov moze trvat priserne dlho. WM pouzivam KDE 3.4.3. Win mi vobec nechyba ale je tu problem z urcitymi programami, a to hlavne AutoCAD, musi sa to riesit dualbootom. Je mi trochu smutno za NEROm a Total Commanderom, musim si zvykat na K3b a Krusader.
    Naposledy upraveno uživatelem decried: 12-05-2006 v 00:58
    Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Honny
    Registrace
    May 2006

Gentoo a DosBox, i když sem teď na Windows, teda...

Hal Hal je offline
    Nováček
    Registrace
    May 2006

debian

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

no vhzledem k tomu ze mam NB se SATA tak bych linucha neriskoval. kvuli skole mam na WMWare suse a kubuntu, ale doufam ze zitra dam zkousku z operacnich systemu a pul roku zadnyho tucnaka neuvidim. win bych nedal ani za nic.

Nováček
    Registrace
    May 2006

Fedora 3

66 66 je offline
    Nováček
    Registrace
    May 2006

Ja momentalne mam Debian (Knoppix) a KDE. A experimentujem s Gentoo. Este rozmyslam o Solarise 10, ale to uz nie je Linux ;-)
    Windows pouzivam na hry a obcas na pisanie nejakych dokumentov (ked musia byt v DOC).

Nováček
    Registrace
    May 2006

SuSe Linux, občas Ubuntu + Gnome

Ale 99.99% času jsem ve win xp

Linux mám jenom kvůli školy (bakalářka, sítě, operační systémy)

Občasný diskutér Avatar uživatele Abel
    Registrace
    May 2006

ted:

man PC - win xp sp2
    secondary PC - win xp sp1
    notebook - fedora

pristi tyden:

main pc - win xp sp2 (zatim)
    secondary pc - suse linux 10.1
    notebook - suse linux 10.1

kvuli praci sem nucen mit windows, ponevadz musim pouzivat urcite programy ktere nejsou pro linux... ale planuju pomaly a postupny prechod z winu na linux (suse)

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Perfect
    Registrace
    May 2006

Žádnou.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Limoto
    Registrace
    Jun 2006

Citace Původně odesláno od decried
    Aky pouzivate linux a windowmanager? Ste s vasou distribuciou spokojni? Presli by ste dobrovolne na win platformu?

Ja pouzivam gentoo, vsetko je krasne optimalizovane a mate absolutny prehlad o vsetkom narozdiel od klikacich distribucii. Vsetok soft sa kompiluje, ma to svoje nevyhody - kompilacia rozsiahlych balikov moze trvat priserne dlho. WM pouzivam KDE 3.4.3. Win mi vobec nechyba ale je tu problem z urcitymi programami, a to hlavne AutoCAD, musi sa to riesit dualbootom. Je mi trochu smutno za NEROm a Total Commanderom, musim si zvykat na K3b a Krusader.
    a proč nezkusíš NEROlinux? to je nero pro linux, viz. www.nero.com

Občasný diskutér Avatar uživatele Abel
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Limoto
    a proč nezkusíš NEROlinux? to je nero pro linux, viz. www.nero.com

ty jo to sem nevedel ze je nero i pro linux. snazim se sehnat neco, co tomu bude podobne, protoze zvyk je zvyk... jen skoda ze to neni freeware

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Limoto
    Registrace
    Jun 2006

jinak k té distribuci: používám gentoo, ale mám tam GNOME z GRP což se mi vůbec nelíbí, a na zkompilování KDE nemám čas (obzvlášť na tak pomalým stroji). Přešel bych na distribuci kde se kompilovat nemusí, jenže nedookážu si představit linux bez portage

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jul 2006

Doma Windows XP, Gentoo (xfce4 jako WM) a příležitostně jiná distra, když je čas na pokusy (už téměř nikdy, znám jiné způsoby trávení času )
    Teď mi u Gentoo trochu vadí, že nelze snadno upgradovat xorg a nechce se mi to moc zkoumat. Předtím jsem zkoušel Debian, celkem se líbíl. Během studia jsem měl nainstalovaný Slackware, který mi dnes přijde divný s neřešením závislostí, ale dříve jsem to bral jako přednost. Pak mi v něm začalo dost věcí chybět a nechtělo se mi knihovny pořád dohledávat. Asi bych na desktop doporučoval Debian, kvůli dobré podpoře, relativní uživatelské přívětivosti a rozsáhlé komunitě.
    Jsem rád, že příšla doba, kdy je Linux docela použitelný a nic zásadního v něm nechybí, maximálně jsou programy nedotažené a méně kvalitní. Uvítal bych total commander, mirandu a faststone/zoner nebo něco podobného.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Honny
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Limoto
    jinak k té distribuci: používám gentoo, ale mám tam GNOME z GRP což se mi vůbec nelíbí, a na zkompilování KDE nemám čas (obzvlášť na tak pomalým stroji). Přešel bych na distribuci kde se kompilovat nemusí, jenže nedookážu si představit linux bez portage
    zkus freebsd

Starousedlík SHW Avatar uživatele wizaard
    Registrace
    Jun 2006

Před nějakým tím rokem jsem zkoušel pár distribucí Linuxu, konkrétně Mandrake (ten mám ještě doma), SuSe a ještě jeden (nepamatuju se) a Mandrake byl celkem fajn, ale SuSe byl prostě perfektní, hlavně nádherný vzhled!

Strana 1 z 8 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. LCD: Jake rozliseni monitoru pouzivate?
    Od cuaron v sekci Monitory
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 11-08-2012, 17:54
  2. Aky Windows pouzivate a preco?
    Od pegy v sekci OS Windows
    Reakcí: 41
    Poslední příspěvek: 19-09-2009, 11:56
  3. Jaky pouzivate Způsob zobrazení témat?
    Od mech13 v sekci Fórum a magazín SHW
    Reakcí: 14
    Poslední příspěvek: 24-05-2008, 21:30
  4. Jaky prehravac pouzivate?
    Od cool.user v sekci Audio
    Reakcí: 72
    Poslední příspěvek: 09-05-2008, 10:40
  5. Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 28-03-2008, 17:52