reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zvukovka do USB

ondra_v (61)|1.11.2007 07:35
Dobrý den,
potřebuji do nového PC dát zvukovku, ale již jsou všechny pozice obsazené, tak musí být externí.
Vybírám z
Creative SB X-Fi X-Mod (SB0720), USB zvuk. karta
Creative Sound Blaster Surround 5.1 (KS150)

Popřípadě může být i jiná, ideálně okolo ceny 2000Kč maximálně do 4000Kč.

Nepodařilo se mi zjistit, která má kvalitnější a věrnější podání zvuku. Chtěl bych kvalitu jako byla na staré zvukovky Sound Blaster AWE64 Gold, může být i lepší ne však výrazně horší.
Bude to zapojeno do zesilovače Sony a z toho do dřevených beden.
Stačí levý pravý kanál. Bude se na tom poslouchat vážná hudba a bude se to používat i na video hovory. Připojí se středně kvalitní mikrofon Shure.
...No...Name... (586)|1.11.2007 19:46
Tak byl bych pro SB X-Fi X-Mod.Sice se moc zukovce nepodobá ale kdysi dávno jsem o ní někde četl recenzi a vyšla z ní relativně dobře...

Ale pořád mi vrtá hlavou jakto že nemáte v novém PC ami jedno PCI volné.Pokud nemáte nějaký desktop ve ktérém je to dost omezené,tak bych byl radši pro výměnu nečeho jiného a koupil zvukovku interní...Pokud ovšem můžete...
mech13 (5526)|1.11.2007 19:52
to ...No...Name...: jestli to je do toho PC do ktereho myslim ze to je, tak vazne nic jinyho nezbyva... z jeho stavby tu uz par lidem malem hrablo...
z toho co vim bych hledal zvukovku na USB
skus si najit temata zalozena ondrou_v

abych nebyl jen od veci, az nejakou tu zvukovku vyberes tak si over dostupnost ovladacu, creative ma docela problemy s Vistama a 4GB RAM...
nektri vyrobci maji pro visty jen beta drivery
Intri (3490)|1.11.2007 19:53
Z těch dvou bych určitě bral taky X-Fi, ale raději bych se ještě před koupí zeptal, jestli už jsou hotové a stabilní ovladače pro Vistu, pokud na tom novém PC Vista bude.

mech13: Předběhl.
...No...Name... (586)|1.11.2007 21:05
[QUOTE=mech13;58624]to ...No...Name...: jestli to je do toho PC do ktereho myslim ze to je, tak vazne nic jinyho nezbyva... z jeho stavby tu uz par lidem malem hrablo...
skus si najit temata zalozena ondrou_v...[/QUOTE]
:eek::eek:Tak už chápu...

Tak jak už jsem psal tak bych bral taky tu X-Fi...jak to bude s ovladačema už neporadím...Ale problem s minimálníma požadavkama snad nebude:D;)
ondra_v (61)|4.11.2007 11:44
ano je to, řekněme do méně standartního PC.
Ověřoval jsem kompatibilitu s OS, pujde ve Win XP i v Server 2003 by to mělo jít, tak se rozhodlo pro Creative SB X-Fi X-Mod + Creative Digitální I/O Modul pro zvukové karty Creative.

Bude to obšas zapojeno do zesilovače Sony a reproduktorů Yamaha. Popřípadě to bude ve skluchátkách Sennheiser HD280
Lindows Hlista (161)|5.11.2007 09:17
??? tomuto hovoríš menej standartné PC ????????????? len pre zhrnutie, opravte ma ak sa mýlim: Jedná sa o server, ktorý bude priamo v kancelárii,tusim riaditela, musí v nom byt serverový procesor, aj ked jeho výkon nie je potrebný, lebo jedna z hlavnych poziadaviek bola, aby " mal v biose napisane opteron alebo xeon ". Dalsia dolezita poziadavka bola, aby skrinka bola bezovej farby. Tiez musi mat co najviac pci slotov na kopu, mam pocit ze aj zbytocnych zariadeni. A teraz potrebujes poradit zo zvukovou kartou, pretoze na tom menej standartnom servery sa bude pustat "vazna hudba" ??? ako bez urazky, ale toto si uz robis srandu.....

Ale teda aby to nebolo celkom OT, tak ti poradim. Skus pozriet medzi zvukovkami od firmy m-audio. Maju jednu dost vydarenu a je zabudovana v malych klavesach, vdaka comu si potom stastny majitelia toho serveru budu moct aj nieco zahrat ( napr. melodiu A je to....)
ondra_v (61)|6.11.2007 21:46
Srandu si nikdo nedělá. Jak jsem původně slyšel požadavky, tak jsem si myslel, že to nemyslí vážně, ale on to myslí vážně. Nikdo tam není veselá kopa, spíš bych je hodnotil jako konzervy.
P.S. Mají k dispozici klávesy Yamaha PSR-350.
Intri (3490)|6.11.2007 21:47
No, asi takto: pokud je to pro totálně blbého šéfíka, který těm PC nerozumí a chce jenom machrovat, můžeš mu jako USB zvukovku dát cokoliv. Tak si prostě vyhlídni třeba to nejdražší ( ať má čím machrovat ) a to mu do toho zapasuj.
ondra_v (61)|6.11.2007 21:59
Dám mu tam SB X-Fi X-Mod
líbí se mu to otočné kolečko, to ve firmě ještě nikdo nemá (myslím si, že to nejde podělat), vypadá to masivně.
Mikrofon dám stereo, aby měl dobrý pocit (Sony ECM-DS70P Electret Stereo Microphone)
Intri (3490)|6.11.2007 22:04
Jestli mu fakt jde o machrovinu, dej mu aspoň pořádný mikrofon - ne ten za 50 Kč. Ty obvykle šumí a nejsou moc kvalitní, i když pro domácí účely plně dostačující.
johny__g (6387)|7.11.2007 12:12
[QUOTE=ondra_v;60707]Srandu si nikdo nedělá. Jak jsem původně slyšel požadavky, tak jsem si myslel, že to nemyslí vážně, ale on to myslí vážně. Nikdo tam není veselá kopa, spíš bych je hodnotil jako konzervy.
P.S. Mají k dispozici klávesy Yamaha PSR-350.[/QUOTE]

OT: ale nedá mi to. V tom počítači už je asi všechno, jen jedna věc chybí:

http://www.onzin.nl/fufme/index.shtml.htm

TOHLE určitě šéf ani nikdo ve firmě nemá, takže jestli je ještě volná 5,25" pozice, tak mu to poraď. :D

Edit: ano, ta "F" verze by po malé úpravě šla opravdu používat jako ořezávač na doutníky, ovšem musela by se opatřit výstrahou, aby ji někdo nechtěl použít k původnímu účelu.
Lindows Hlista (161)|7.11.2007 12:32
OT: ani mne, tak este posledny prispevok a s touto temou koncim! Ano ano johny, vedel som ze mi tam este nieco chyba, len som nevedel prist na to, ze co. Toto je presne ono !!! parada !!! len podla toho co som cital, mozno budu trosku problemy s ovladacmi, ale s tym si ondro urcite poradi. Takze tymto by som povedal ze je kauza "Ondro a Superserver" definitivne uzavreta. A tiez dufam, ze su vsetci spokojny a hlavne ze bude spokojny sef! :) :) :)
ondra_v (61)|7.11.2007 14:16
To by asi nerozdýchali, to už by na ně bylo moc. Jedině, že bych jim nakecal, že je to věšák na kabát a polelník pro doutník.
Každopádně zajímavé, nevěděl jsem, že něco takového existuje a že je možné ojebat PC.