Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 20 z 20

Téma: VGA Legacy - sbirka grafickych karet

Starousedlík SHW Avatar uživatele wolf007
    Registrace
    Sep 2006

isa mela vetsinou cernou barvu,pci bilou,tohle vypada na vl-bus
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

Sorry, ale barva s tím nemá co dělat, je sice pravda že se valná většina výrobců snaží držet určitý standard barev, ale rozhodně to nelze pokládat za 100% jistotu v určení dané věci. VL-BUS byl podobný jako ISA, ale byl prodloužený o jakoby další slot podobný PCI (jakoby dva sloty za sebou).

ISA navíc byla univerzální, tj. dalo se do ní strčit prakticky cokoliv, zatímco VL-BUS byla sběrnice pro grafické karty (alespoň jsem se tedy s ničím jiným nesetkal). Další info viz. odkazy.

ISA: http://cs.wikipedia.org/wiki/ISA_(sb%C4%9Brnice)
    VL-BUS: http://en.wikipedia.org/wiki/VESA_Local_Bus

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

Jeětě jse malinko pátral a zdá se vysoce pravděpodobné, nikoliv však jisté, že se jedná o EISA. Podle tohoto článku: http://en.wikipedia.org/wiki/Extende...d_Architecture je to v podstatě ISA kompatibilní sběrnice, hlavní rozdíl je že je 32bitová, zatímco ISA je jen 8 nebo 16bitová. Bohužel v manuálu k samotné desce o tomto není ani zmínka, tudíž těžko říci.

Nováček
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Vezir Zobrazit příspěvek
    ISA navíc byla univerzální, tj. dalo se do ní strčit prakticky cokoliv, zatímco VL-BUS byla sběrnice pro grafické karty (alespoň jsem se tedy s ničím jiným nesetkal).
    Mensi upresneni - krome grafik se jeste na VL-BUS delaly i radice (hdd+fdd+com+lpt), pripadne se rovnou kombinovaly i s grafikou.

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od vlask Zobrazit příspěvek
    Mensi upresneni - krome grafik se jeste na VL-BUS delaly i radice (hdd+fdd+com+lpt), pripadne se rovnou kombinovaly i s grafikou.
    Samozřejmě máš pravdu, na toto jsem pozapoměl, ale hlavně že jeden takový řadič mám ve svý 486 , jen jsem si to nějak neuvědomil. Takže díky za opravu faktu.

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Poruchovost grafických karet
    Od Smeli v sekci Aktuality
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 22-03-2009, 12:02
  2. Testy grafickych karet na SHW
    Od filky v sekci Grafické karty
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 07-01-2009, 15:48
  3. Poruchovost grafickych karet
    Od gtbiker v sekci Grafické karty
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 05-01-2009, 11:50
  4. Radeony: Přehled grafických karet ATi (AMD)
    Od Smeli v sekci Grafické karty
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 08-06-2007, 10:48