reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Bude pro mě Eizo S1931 to pravé?

D.J.Jemand (1)|4.11.2007 21:17
Hezký den, předem se omlouvám, pokud se opakuji s dotazem, sice jsem starší příspěvky zde prohlížel, ale přeci jenom jsem se rozhodl poprosit o radu takto:-)

Takže k mému problému...
Už hodně let vlastním klasický 17cti palcový monitor AOC Spectrum 7Vlr, jsem s ním tak něják jakž takž spokojený, ale včera se stala zajímavá věc, při vypnutém stavu, kdy byl zapojen v síti, se z něho začal linout takový nepříjemný zápach, jako když se pálí elektronika. Ihned jsem ho odpojil od sítě, chvíli počkal a pokusil se ho znova spustit, šlape bez problému dál, ale tak něják už v něj nemám důvěru a čekám že asi brzo přestane fungovat. Rozhodl jsem se tedy pro koupi nějákého pěkného LCD. K čemu ho budu hlavně používat? Jsem vášnivý fotograf, fotím zrcadlovkou, přispívám do jedné galerie, kde je docela tvrdá cenzura, takže potřebuji nějáký kvalitní zobrazovadlo, s věrnýma barvama. Musím přiznat, že o LCD skoro nic nevím, tak něják jsem to k životu nepotřeboval, setkal jsem se s nimi prakticky jen po internetových kavárnách. Když jsem si na nich prohlížel moje fotky umístěné na webu, tak jsem si říkal proboha, tohleto je hrůza, na tomhle bych tu fotku vživotě nesrovnal a barevně nevyvážil!!! Takže po celodením hledáním informací na netu (AOC to vydržel), po načerpání různých informací a rad jsem si vybral Eizo S1931, je to pro mě správná volba? To LCD bych si tak zhruba představoval v této cenové kategorii, tj. něco okolo 10tis.

Ještě jsem se chtěl zeptat, všude píšou toto:
Zajímavostí a velkou předností je možnost volby stojanu, barvy rámečku a technologie vlastního displeje podle přání a požadavků uživatele. Proto se monitor řadí do nové série monitorů nazvané „Flexible Edition”.

Tak něják jsem nikde neobjevil, jaký jsou dva, nebo více druhů té "technologie vlastního displeje", případně jak se od sebe odlišujou a jakou si vybrat...

Pokud mi někdo poradíte, budu moc rád...:-)
Withman (1337)|5.11.2007 00:48
Myslím si, že to EIZO bude asi pro tebe to pravé. Dle parametrů bych řekl, že to bude S-PVA a nebo S-IPS. Jelikož je to EIZO, tak určitě do něj jdi, jestli ti nevadí ta cena. Pokud by jsi chtěl něco o trošku levnějšího, ale stále dosti kvalitního, tak zkus HP LP1965 - klasická 19", HP LP2065 - klasická 20" nebo HP LP2465 - wide 24". Používají také obrazovky typu S-PVA a S-IPS (LP2065) a obraz je více než kvalitní. :)
Leroj (271)|5.11.2007 07:29
Tak to jsme na tom dost podobně - taky fotím, taky zrcadlovkou a taky mi začínají problémy s CRT /i když jiného rázu/.
Předběžně jsem si vybral Eizo Flexscan S2031W.
tu recenzi ale asi znáš, no ale co když ne...
Bohužel nedokážu monitory 1931 a 2031 jakkoliv porovnat, ale ta 19ka by byla v případě stejného obrazu cenově výhodnější.
Je škoda, že monitory Eizo jsou dost opomíjený v recenzích, na rozdíl od kdejakého Aceru a jemu podobných.
Jo a taky jsem uvažoval o Philipsu 200WP7ES - ten by měl mít taky dost slušný obraz, bohužel se nějak nevyskytuje v obchodech.
Přeji šťastný výběr a doufám, že se potom podělíš o zkušenosti z praxe.