reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

NÁVOD:Jak oživit router např. po špatném flash. FW

Weslo (234)|5.11.2007 09:04
Pokud se vám někdy stalo že jste flashovali firmware na svém modemu/routeru a nepovedlo se vám to pak (protože se mi to stalo taky) tady postnu návod jak se ho pokusit oživit.
Originál pochází z fóra na http://www.routertech.org

Předpokládáme že se na něj po flashnutí FW ani nedá dostat tzn. že nereaguje ani na ping na IP.Fyzicky je ale spojen - LED diody na routeru i na síťové kartě svítí/blikají.

1)nastavte na své síť. kartě napevno IP (z vnitřního rozsahu) třeba 192.168.1.2
2)stáhněte si někde tento prográmek TI Remote Application(příloha)
3)vypněte router
4)spusťte TI Remote Application a nahoru doleva do kolonky Target Information zadejte IP svého routru(třeba 192.168.1.1 - je jedno jakou měl IP původně)
5)zapněte router a počkejte až Windows oznámí že je připojen(asi 2 - 6 sekund)
6)klikněte v TIRA na tlačítko retrieve/assign IP adress
7)modlete se ať to vše proběhne - aspoň podle toho co jsem z toho pochopil já by to mělo pobídnout bootloader v modemu(který standartně nějákou dobu čeká na zavedení/update FW) a mělo by to spustit nějákou variantu FTP přenosu aby bylo možné nahrát tam zpět nějáký FW.
8)stáhněte si FW a pomocí kolonky Download to TI boot loader target vyberete něco jako kernel/FS(což vám umožní vybrat ten váš FW z vašeho disku) pak stačí dát download(ačkoliv to nedává smysl)
9)proběhne vymazání vaší flash paměti v routeru a upload nového FW do něj - pak následuje restart

Doporučuju dělat až když už nevíte coby - pokud nepomůže tohle pak už jedině reklamace.
Zkoušeno na ADSL2+ modemu D-Link G684T.
Může se stát že vám z nějákého důvodu nebude fungovat korektně ten program - stačí stáhnout jinou verzi - odkaz je v originálním postu na routertech.org
Originální návod(EN) je tady

[SIZE="1"]THX to Berry[/SIZE]