reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Windows 2003 server-nefunguje vzdálená plocha

ezopino (3)|5.11.2007 13:22
Dobrý den, poraďte mi, prosím. Mám nainstalovaný Windows 2003 SBS. Potřebuji přistupovat na vzdálenou plochu jakožto správce. Vytvořený uživatel je ve skupině Remote Desktop Users i Domain Users a stává se, že občas nefunguje přístup. Přistupuji přes Kerio VPN Clienta a jeden den to funguje a další den to hlásí, že nemám práva pro vzdálenou plochu. Nejhorší na tom je to, že se to projevuje i když se pokouším přihlásit jako Administrator. V RDP-TCP je uveden jak daný uživatel, tak administrator. Přitom v síti jsem - pingám na všechny PC, které v ní jsou, nicméně na vzdálenou plochu serveru se jeden den dostanu a druhý den nikoliv. Setkal jste se již někdo s takovým problémem? Microsoft mne nepomohl, prý se mám obrátit na dodavatele řešení, ale ten samozřejmě neví..
Zaráží mne, že jeden den to funguje a druhý den nikoli - bez nějakého zásahu do práv uživatele, či skupin. Budu opravdu velmi rád, pokud se mi podaří problém za vaší pomoci vyřešit... Děkuji a čekám na další zprávy, rady, či připomínky od vás...

Díky MOC předem za jakoukoliv radu...
eraser (0)|5.11.2007 13:34
Toto budeš musieť odsledovať, pretože pokiaľ to jeden den ide a druhý nie, tak je zrejme chyba v nejakej konštelácii, napr. si zisti, aké úlohy sa v oba dni spúšťajú, koľko ľudí pristupuje, či aké PC sú v sieti a porovnaj zmeny.
ezopino (3)|5.11.2007 14:36
hmm, tak jde o toto. Mám pocit, že se jedná o to, že vypršela doba licence na Terminal Services (90 dni). Uzivatel totiz nyni funguje jen tehdy, když ho zalozim - kdyz to zkusim po chvili, prestane fungovat.
Kdyz se mrknu do group policy (gpedit.msc), tak v zásadě - "povolit přístup pomocí terminálové služby" uplne chybi skupiny opravnene toto provadet. (standardne Remote Desktop Users a Administrators) a tlacitko Přidat uživatele, nebo skupinu je šedivé...nefunkční.
Myslite, ze dokoupenim terminal services se problem vyresi? Zrejme ano, ale rad si poslechnu i nazor nekoho jineho....
pavel_p (993)|5.11.2007 23:31
Nevím. Měl jsem s tím kdysi také celkem problémy na serveru, kde nejsou nainstalovány Terminal Services a je připojen v doméně. Existují dvě věci: Terminal Services (instalovaná tuším přes role serveru) a Remote Desktop (přes Win+Pause - funguje pro dva uživatele). Pak je problém co nastavit v místních a co v doménových zásadách, vypadá to jako totéž, ale není to totéž. Pro pouhou administraci a 1-2 přihlášení terminal services nepotřebuješ!
Nicméně možnost číslo 1:
- máš povolené vícenásobné přihlašování (tscc.msc, Server Settings, Restrict each use to one connection),přihlašuješ se přes Remote Desktop a už jsou přihlášení dva uživatelé. velmi zrádné
Potenciální možnost číslo 2:
- lhůta 90 dní, tuším, že licence se ověřuje až po druhém přihlášení ... zkus jen nainstalovat přes ovládací panely a přidání částí systému licenční server, třeba to něco udělá i když nebude aktivován ... ta lhůta se rozhodně dala ještě nějakým trikem prodloužit a myslím, že je to zrovna tohle.

Zkus se podívat na přístup pomocí terminálové služby přes oprávnění domény (ne gpedit.msc, ale nějaké zabezpečení domény nebo tak). Pak zkus přidání skupiny přes Win+Pause,Remote,Enable Remote Desktop a přidat třeba skupinu DOMENA\Users. Buď u mě nějak zabralo tohle, nebo problém souvisel s vymizením záznamů typu _msdcs.local z active directory což dělalo spoustu problémů.

Sorry jestli píšu totální nesmysly, su polomrtvej...

Jestli víš o nějakém fóru kde se dají (vy)řešit problémy s Win2003 tak sem hoď odkaz, já se k jejich instalaci jednou dostal a mám tak k dobru pár argumentů proč na server raději Linux, je-li to možné.
ezopino (3)|8.11.2007 09:00
tak jsem na to přišel. Bylo to, jak jsem čekal pěkná kravina..... V GPM se musí nastavit skupiny, které mohou přistupovat přes vzdálenou plochu. Nějakým zajímavým způsobem zmizely z této zásady..
O foru na 2003 server nevím, sám jsm ho marně hledal:-( Kdybys ho náhodou objevil, dej mi vědět..Díky