reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Výběr LCD - Belinea, NEC, Samsung, něco jiného?

SelinaK (51)|6.11.2007 16:03
Vybírám LCD, měla jsem už vybraný NEC 20WGX2 Pro, ale teď přemýšlím, jestli by se nedalo pár kaček ušetřit (hodily by se). Požadavky:
- 20", případně 22"
- lesklá obrazovka by mi neměla vadit, ale přece jen váhám - večer mi z boku stolu svítí lampička, nerada bych viděla v obrazovce svůj nasvícený ksicht, navíc bych ocenila spíš nižší kontrast a jas dobře regulovatelný směrem dolů, protože...
- ...hlavní využití bude na práci, tj. celý den koukat do Wordu a na net; pracuju teď na notebooku, který nemá nijak jasný displej, přesto si ho někdy ještě ztlumím
- pozorovací úhly jsou mi víceméně šumafuk, zespoda ani ze stran na monitor koukat nebudu
- naopak mi nejsou šumafuk barvy, přítel má 206BW, na pozadí tohleto a v jemných přechodech vidím barevné mapy a proužky. Asi jsem jelen, ale můj čtyři roky starý noťas to zobrazuje krásně hladce. Zkoušeli jsme to všelijak ladit a mapy tam furt byly. Ve volném čase dělám takovou tu středně náročnou grafiku (fotky, malování v Painteru) a dost by mě iritovalo, kdyby mi to na přechodech dělalo moc výrazné proužky. Na druhou stranu nejsem profík a netrvám na supervěrných barvách a stoprocentní dokonalosti.
- chci co nejrovnoměrnější podsvícení, nechci, aby moji pozornost přitahovaly nějaké fleky nebo nedejbože X-ka
- filmy občas (to co vidím na notebooku nebo na tom přítelově Samsungu mi vyhovuje), hry výjimečně a obvykle RPGéčka, tam není důležitá každá mikrosekunda
- nemusí mít repro, hub, nemusí mít vůbec nic, jen ten displej :) design je mi poměrně ukradený, ocenila bych výškové nastavení, ale to přinejhorším pořeším nějakou encyklopedií

Našlo by se něco do 10k vč. DPH, co by mě uspokojilo? Kromě NECu (nejlevněji jsem ho našla za necelých 11) mě zaujala třeba Belinea 102035W, ale prý nemá moc dobré podsvícení. U TN panelů se bojím proužkování a ditheringu, ale jestli existuje nějaký, který to má dobře vyřešené (aspoň jako ten můj notebook :) ), tak by mi nevadil.
s.skull (198)|7.11.2007 10:26
zdravím, je to trochu problém, řeší se tu monitory na více místech, v podstatě se u 22" wide doporučují většinou samsungy(226bw - ta ale nemá možnost upravit zdvih...), 20"w bych (alespoň já osobně nebral)... sám jsem přecházel z nb na klasický monitor a už bych neměnil - pracuje se mnohem lépe, když jde upravit výška, náklon, otáčení podle momentálních potřeb - zda bych se určitě vyhnul kompromisu stylu podloží se encyklopedií (vím, bylo myšleno jako nadsázka:-))
nec který jsi vybrala je určitě dobré řešení - osobně bych ale vzal - pokud je to především na práci - 19" nebo 20" - dosáhneš - mimo formátu - na dobré barvy i polohovatelnost (což 22 nemají...) a za 11k je i slušné eizo..
pokud bys trvala na wide, v úvahu by připadal i 20"w hp (nutno vidět zda barvy vyhovují - je jen za něco přes 7k)
šťastnou ruku při výběru