reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

nefunkční PCI

Sieben (513)|6.11.2007 16:47
čau, tak mi dneska došla moje deska z reklamace(viz podpis),
vyměnil sem jí chladič chipsetu za pasiv, osadil,namotoval do caseu...
a zjistil, že mi nejede druhej spodní PCI slot,
a taky ve windowsech nedostanu IP z DHCP serveru - když ji nastavím natvrdo, tak to stejně nejede. sice diodka svítí(oranžová) ale zelená jen občas problikne jinak nic(reklamoval sem to proto, že síťovka odešla-jen problikávala a ve windowsech mi neustále vyskakovalo že síť.kabel byl připojen a pak odpojen a furt dokola).
-teď sem po 2týdnech zapl PC, XPčka sou v pohodě
achjo:o(

Zkoušel sem LiveCD Ubuntu abych si to pojistil i jinak, ale to mi nejede bo něco s grafikou.


Nemá někdo cestu do prahy?že bych mu tu desku dal a on ji dal do CZCčka?

nebo nevíte proč mi nejede PCI slot? když ostatní(nad ním) jedu -ten spodní sme nezkoušel.

díky za rady i ohledně těch XPček
eraser (0)|6.11.2007 21:54
S PCI slotom je to trošku záludnejšie, samozrejme v prípade, že sa nejedná o jedinú kartu v PC. Jednotlivé sloty sa zdieľajú a niektoré zase nevedie oblúžiť karty, ktoré vyžadujú IRQ, mal som kedysi dosku Abit s BX chipsetom a posledný šiesty slot bol takto limitovaný.

Ak ti nefunguje daný slot, pričom máš vyhodené ostatné addon karty, tak potom je zrejme vadný, prípadne si pozri manuál, či tam nepíšu o možnom konflikte s grafikou. Čo si pamätám, tak zvyčajne pre AGP platilo, že hneď prvý PCI slot pod ňou býval neobsadený.

Objednal som si nejaký tovar z CZC, tak keby bolo dačo nefunkčné, tak by som to budúci týždeň bežal reklamovať, pričom idem cez Brno. :)
Sieben (513)|6.11.2007 22:48
no zkoušel sem zvukovku a síťovku - stejnej slot - nejelo ani jedno
slot nadtím - jedou obě...
a jde o to že na minulé desce to v tom slotu jelo...a najednou to nejede...takže to bude asi na 99,9% vadná deska..a ta síťovka nejede..
sice sse tváří jako OK..ale nenačte si adresu z DHCP serveru i když ten jí tu adresu přidělí(logy na routeru)...zkoušel sme to na síťi doma a v práci..a všude to dělá to stejný..ale může to být i Windowsama, proto chci zkusit liveCD Linuxu...
Pavel Boček (4169)|7.11.2007 00:19
S tou síťovkou mě to na mým dlouhým kabelu trápí taky, zkus tomu pevně nastavit rychlost na 10 MBit, pak by to mohlo jít.
Sieben (513)|7.11.2007 02:13
ok zkusím,ale nechápu to...bo na přesně stejných kabelech to fungovalo...(než odešla síťovka na minulé desce-ta reklamovaná) a teď to najednou nejede, zatíco na síťovce do PCI slotu mi to vše jede bez potíží..
___
tak to nepomohlo, zkusil sem 10Mbit FD a nic:(
takže hurá ji poslat do prahy...
eraser (0)|7.11.2007 11:02
Zrejme je tá doska opäť poškodená, nejedná sa o tú istú, čo si reklamoval? Dali ti druhú, či sa ju znažili opraviť?
Sieben (513)|7.11.2007 17:13
dali mi právě "novou" ale asi moc nová nebude:o(
-každopádně to není ta stejná - leda by použili původní teplovodivou pastu bo já na chipsetu měnil chladič a použil sem pastu Zalman ZM-STG1 a tahle měla zase tu původní žvejkačku.
no uvidíme, zeptám se kámoše zda jede do Phy...
eraser (0)|7.11.2007 17:37
Tak potom to vidím opäť na reklamáciu... ako dlho ti trvalo, než si dostal túto dosku?
Sieben (513)|7.11.2007 17:42
tak 14dnů to trvalo...
ale i tak..být bez PC...to je jako nemít tělo:(
eraser (0)|7.11.2007 19:03
Tak to chápem, problém je, že takéto komponenty sú proste kľúčové, je to iné, než keby odišla nejaká addon zvukovka, prípadne mechanika.
Sieben (513)|7.11.2007 19:30
to je jasný..ale mám ho 2dny a zas ho posílat pryč, miláčka, tak sem si ho vylepšoval...a teď tohle
nojo, jenže sežeň dneska desku, která má DDR1 a AGP a je dostatečně výkonná pro moji GK a paměti :( :/

a to víc se bojím to reklamovat, protože jeslti už deska nebude někde skladem..tak mi vrátěj peníze...a já se můžu jít klouzat (bo na nový C2D,MB,GK,RAM a SATA disk nemám):/