reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

HDCP

B.Gen.Jack.O.Neill (165)|8.11.2007 16:58
Ahoj, co je to vlastně to HDCP, podle toho co jsem se dočetl to je nějaká ochrana HD obsahu, ale nevím jestli ji musí podporovat procesor nebo grafárna, v článku co jsem četl, bogužel nevím kde, bylo i něco o nějakým HDCP compliant displays. To znamená že musím mít k přehrání obsahu kodovaným HDCP i speciální monitor nebo co?
Ritchie83 (369)|8.11.2007 17:47
Nezbývá mi, než STFW! On váš oblíbený vyhledávač dnes nefunguje?
Smeli (2302)|8.11.2007 18:32
Pořád dokola, člověče, http://www.google.com, http://www.seznam.cz, http://www.wikipedia.cz

Pěkný náběh na kartu... :angry
B.Gen.Jack.O.Neill (165)|8.11.2007 20:41
Ale já jsem si o tom něco přečetl, ale všude jsem nalezl informace pro TV vysílání, ale nikde pro to jak to chodí na PC.
B.Gen.Jack.O.Neill (165)|8.11.2007 23:40
Tedy jen pro kontrolu - chci-li si přehrát na PC film HD-DVD či BD, tak potřebuji HDCP grafárnu a HDCP monitor? Podle toho, co se píše, tak HDCP musí být zabudované nejen v GPU, ale i někde na kartě? To jsem nepobral. Každopádně se řeší i zachycení streamu, tak jen otázka, obraz se tvoří v GK, ale nedal by se zachytit datový tok mezi CPU a GPU? Píše se, že proto nejde použít nějaký extra čip, ale proč by se nedal stream dat zachytit mezi CPU a GPU? Nebo musí být i HDCP CPU? Tohle jsem nepobral...
Intri (3490)|8.11.2007 23:48
Grafická procesní jednotka ( GPU ) obsahuje podporu HDCP ochrany, ale aby se dala použít, musí karta obsahovat i obvody uchovávající licenci pro dekodování přehrávaného obsahu. Představ si GPU jako paměťovou kartu, na které jsou data ( HDCP ). Taky potřebuješ čtečku, abys ta data mohl použít. S tou grafikou je to totéž - GPU v sobě mají "znalosti" ohledně HDCP, ale grafická karta celkově neobsahuje licenci - tzn. že každý požadavek na dekódování HDCP chráněného obsahu bude vyřízen negativně - dojde tedy k umělému zhoršení kvality obrazu.

Ohledně toho zachycení streamu: možné to je, kdyby se použil externí hardware obsahující HDCP a licence. Ale právě o to jde, proto je HDCP zabudované v GPU, aby se nedal odposlechnout signál dřív, než projde HDCP licencováním.
B.Gen.Jack.O.Neill (165)|12.11.2007 13:38
To nemusíš popisovat na flashce. Prostě se jedná o obvody uchovávající licenci. Proč tedy nejsou tyto obvody implementovány do GPU přímo? Jakou ochranou fci má implementace zvlášt? Ohledně toho streamu, přeci data "posíla" na vyřízení GPU CPU, tak proč se nedají data zachytit mezi CPU a GPU? Leda že by to bylo pouze v tom, aby se nedal zachytit výstup. I když ted mě tak napadá že to tak asi je.
boboco (1987)|12.11.2007 13:42
Docela se divím a jsem zklamán, že nikoho z vás nenapadlo podívat se sem: https://www.svethardware.cz/slovnik/h#hdcp

Myslím, že je to vysvětleno velmi jednoduše tak, aby to pochopil opravdu každý.
B.Gen.Jack.O.Neill (165)|30.12.2007 00:40
Po nějaké době jsem zase narazil na problematiku HDCP. Jestli mohu, kdybych měl řekněme film na HD DVD s HDCP, a chtěl bych ho přehrát na monitoru, tak se automaticky pošle grafické kartě, nebo by bylo možno ho nějakým programem (předpokládám že by byl warez) dekodovat procesorem a pak jej přehrát jen jako "normální video"? Jen to jen teoretická situace, nejde mi o to jestli to existuje, jen jestli by to šlo. (ptám se abych lépo porozuměl problematice).
Pavel Boček (4169)|30.12.2007 00:48
Celé HDCP v počítači je vyřešeno celkem dobře (smůla pro uživatele, i kvůli tomu je Vista takový strašný moloch a nutnost podpory tohohle HW také něco stojí), ale na HD DVD/Blu-ray to prolomili ještě dříve, než se první filmy dostaly na trh, takže HDCP je de-facto out, dneska si to lidé bez problému můžou stáhnout prolomené nebo si to mohou sami ripnout (tuším, že ten program je i na Slunečnici) a přehrát, naopak lidé, kteří si film legálně koupí/půjčí, ale nesplňují byť jediný článek řetezu jménem HDCP, budou zase biti.

[SIZE="1"]A to se vyplatí !!![/SIZE]
Vertigo_ce4you (1)|4.2.2008 22:27
Tak sem přečet co se dalo, a potřeboval bych to v hlavě trochu urovnat. Chápu že pokud budu chtít přehrát BlueRay film v HD kvalitě (nejlépe ve Full HD 1080p) musím mít všechno cesty a zařízení ochránění HDCPčkem. Ale co nechápu je zda když nemám např HDCP grafickou kartu tak jestli mi to oseká každý video který je v rozlišení Full HD tedy 1920x1080 (například i stažená ukázka na film z netu ve FullHD) nebo se to týká pouze přehrávání videa z těch nových médií (blue ray,HDD DVD).
Pokud by se to týkalo tedy jen médijí, stačí pro sledování HD filmu (který je už na disku) monitor 1920x1200 s DVI nebo HDMI propojením ne?

Jde mi o to jestli ukázka co mi tu běží na Harryho Pottra (která je ve Full HD 1080p) se na mym LCD (1980x1200) opravdu zobrazuje ve Full HD. Nebo na to čumim z takový blízkosti zbytečně :)

Díky.
fingon (4)|29.2.2008 11:51
Zdravim,

mam GK: Ati Radeon HD 3850 s HDCP ochranou a ted jsem si koupil i novy LCD Eizo S1932SE s HDCP ochranou. :-) Rozumim li tomu dobre tak kdyz si ted teoreticky koupim prehravac Blue-ray a pucim f?lm v HD rozliseni tak mi pujde bez problemu prehrat v HD rozliseni bez degradace?


Je tedy pravda ze i kdyz bych nemel LCD ani grafarnu s HDCP tak je mozne prehrat HD film pokud si jej uz naripovany nekde stahnu? Tzn. jde tedy prehrat na non-HDCP komponentach film v HD rozliseni vypaleny rekneme i na DVD?

Diky za odpoved.
radekhulan (215)|29.2.2008 15:49
Osobně mám NVIDIA 8800GTX grafickou kartu, která podporuje HDCP, ale jen do rozlišení 1920x1200. Na rozlišení 2560x1600 (30" LCD) už ne. Novější karty, jako 8800GTS-512 či 9600 umí HDCP i na dual-linku. Není to ale problém, stačí použít AnyDVD HD a veškeré ochrany jsou pryč (video je tedy na monitoru v plném rozlišení o bez použití HDCP) ;)

http://www.slysoft.com/en/anydvdhd.html