reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Dotaz ohledně "vypalitelnosti" HD-DVD

B.Gen.Jack.O.Neill (165)|8.11.2007 17:01
Ahoj, mám dotázek, na wikipedii jsem četl : "Na nosičích HD-DVD lze použít tyto komprese:" znamená to že se na ně dají vypálit pouze filmy a to v specifickém formátu, nebo to je jako CD jen to mají špatně napsané? O HD-DVD moc nevím, tak mě nezabíjejte.
Intri (3490)|8.11.2007 17:12
Je to jako s DVD. Jestli chceš vypálit filmové DVD, je potřeba převést video o "DVD formátu" ( čili ta hrstka souborů, v nichž je video kódováno kodekem MPEG-2 ). Stejně jako DVD, i HD-DVD se dá použít jako datové médium, ne jen filmové. Ale pokud jej chceš použít jako filmové, musíš zase převést video do HD-DVD formátu - používajíc kodeky MPEG-2, MPEG-4 AVC nebo WMV9 ( VC-1 ), jak psáno na Wikipedii.

Aspoň si toto myslím, nevycházím z vlastních zkušeností, ale dává mi to smysl.
Wlcek (379)|8.11.2007 17:14
To sou jen komprese videa a zvuku ktery sou pro toto medium nejvhodnějši. Alespoň tak sem to pochopil já. Samozdřejmně že se na to daji vypalit i jiny formaty a data.

EDIT: To sem mohl čekat že budeš rychlejši;)
Ritchie83 (369)|8.11.2007 18:00
[QUOTE=Wlcek;61185]To sou jen komprese videa a zvuku ktery sou pro toto medium nejvhodnějši. Alespoň tak sem to pochopil já.[/QUOTE]
Jde jen o to, že tyto formáty jsou standardizované pro filmové HD-DVD. S jejich vhodností pro medium (ať již to znamená cokoliv) to nemá nic společného. Datové HD-DVD může obsahovat vskutku libovolná data: výběrem souborového systému počínaje, formátem audia a videa konče.
Wlcek (379)|8.11.2007 18:34
Přiznavam že to nezni moc odborně, ale snažil sem se to řict jednoduše. Asi sem to vyjadřil blbě, takže děkuju za opravu a nebijte mě.
B.Gen.Jack.O.Neill (165)|8.11.2007 20:42
Jo, díky moc. Myslím že na wiki to není dobře zformulované.
Intri (3490)|8.11.2007 21:04
Proč myslíš? Mě to tam přijde celkem jednoznačně řečené. Je sice fakt, že když si člověk není jistý, může to v člověku vyvolat pár otázek, ale když si vezmeš tu nejpravděpodobnější možnost, nemineš. A totéž platí o ostatních pojmech ( viz. HDCP ).
radekhulan (215)|20.2.2008 00:41
Na HD-DVD i na Blu-Ray vypálíš cokoliv (mám doma LG GGW-H20L), ale aby to přehrálo i něco jiného než tvoje PC, tak to musí splňovat dříve uvedené speficikace..
vladuna (7)|4.12.2008 23:31
[QUOTE=radekhulan;92469]Na HD-DVD i na Blu-Ray vypálíš cokoliv (mám doma LG GGW-H20L), ale aby to přehrálo i něco jiného než tvoje PC, tak to musí splňovat dříve uvedené speficikace..[/QUOTE]

Prosim, jakou mas zkusenost s vypalenymi daty? Hledam reseni pro backup. V soucasne dobe to "cpu" na DVD, ale jsou to uz desitky a desitky DVD a ztracim prehled.
Pavel Boček (4169)|6.12.2008 10:32
Je to tu OT, ale optická média nejsou vhodná pro dlouhodobé zálohy. I vzhledem k ceně (a obzvlášť u Blu-ray) se raději podívej po nějaké páskové mechanice...
r34ktor (7477)|6.12.2008 12:56
Souhlasím. Ovšem pásky asi nebudou do domácnosti vzhledem k ceně to pravé ořechové.

Raději si pořiď externí pevný disk. Pro občasné zálohy stačí s USB připojením, pro náročnější použití bych volil eSATA. Vyjde to výhodněji i cenově. Nejlevnější 25GB Blu-Ray BD-R disk stojí cca 160Kč, 500GB externí USB disk 2000Kč, což je poměr cen za 1GB 6,4 ku 4 (a to odhlížím od ceny mechaniky!).