Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 24

Téma: PC nejde spustit

Nováček
    Registrace
    Oct 2007

Zdravím!
    Nemůžu rozběhnout PC, nenajede ani BIOS. Jen se chvilku protočí větráčky zdroje a procesoru a nic.
    Všechno jsem odpojil, nechal jen procesor(Celeron 2,4 na desce ABIT BG7), a nic se nezměnilo. Myslíte, že odešla deska? Kondíky vypadaj normální.
    Dík za rady!
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Jaký máš zdroj? Pokud zapneš kompa, roztočí se ventilátory a hned se samy zastaví, tak je buď zkrat nebo špatný zdroj

Starousedlík SHW Avatar uživatele pas!k
    Registrace
    Jul 2006

Zkontroluj jestli mas spravne pripojene napajeni desky .. i pridavne .. pokud je vse zaspojeno spravne zkus jestli jsou vsechnu komponenty do desky spravne zasunute .. tohle muze delat i povysunuta pamet napriklad.. pokud tohleje taky vse ok nezbyva nez zkusit jiny zdroj ..

Čestný člen Avatar uživatele husky14
    Registrace
    Jun 2007

Jak pise tgfh, vypada to na vadny zdroj. Mas moznost si pujcit jinej?

A jak k tomu vlastne doslo? "Znicehonic" nebo si neco "ladil" nebo byla treba u Vas bourka?

Kazdopadne sem napis, jakej mas zdroj a celou sestavu, at vime, co tim zivis....

Nováček
    Registrace
    Oct 2007

To si syn stavěl ze starších komponent: deska ABIT BG7, Cel 2,4, 512 RAM, GK na desce, zdroj Maxpower 300W, DVD, HDD Seagate 80GB.
    Jak už jsem psal, nechal jsem v desce jen procesor, RAMku. Zapnu, blikne ledka, protočej se větráčky a konec.
    Asi zkusím vyměnit ten zdroj.

Čestný člen Avatar uživatele husky14
    Registrace
    Jun 2007

Na zkousku pred vymenou zdroje: jestli ma ten zdroj dve vetve, zapoj HDD samostatne na jednu vetev a vsechno ostatni na druhou. Jednoho znamyho takhle vytrestal zdroj, kdyz mel na jedny napajeci vetvi napojenej HDD, DVD i FDD, tak to taky jen cvrnklo do fanu a konec....

A naopak, kdyz si vsechno odpojil, muze byt problem v tom, ze zdroj neni dostatecne zatizenej a taky jen protoci vetraky....

Je to jen napad na zkousku

Jinak samozrejme nejakej znackovej by tomu slusel vic....

Starousedlík SHW Avatar uživatele Intri
    Registrace
    Sep 2007

Nedostatečně zatížený zdroj? To se mi nezdá... Zdroj přece musí být schopný pracovat správně, i kdyby měl dodávat jen jediný watt. Ono, PC nemá o moc větší spotřebu v režimu spánku - napájí jen pár málo žravých obvodů ( paměti, pár obvodů na základní desce apod. ). Spotřeba spícího PC je pokud vím pod deseti watty.

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Citace Původně odesláno od Intri Zobrazit příspěvek
    Nedostatečně zatížený zdroj? To se mi nezdá... Zdroj přece musí být schopný pracovat správně, i kdyby měl dodávat jen jediný watt. Ono, PC nemá o moc větší spotřebu v režimu spánku - napájí jen pár málo žravých obvodů ( paměti, pár obvodů na základní desce apod. ). Spotřeba spícího PC je pokud vím pod deseti watty.
    Jediný W je trochu málo, specifikace ATX přesně určuje minimální zatížení větví, aby zdroj mohl fungovat. Nevím to z hlavy, jen tuším že to je kolem 1 A na 5 V větvi, ostatní nevím, ale celkově to bude kolem 10 W (?).

Jinak si též myslím že ten zdroj bude KO, případně v kombinaci s deskou. Když slyším Abit - opravdu jsou ty kondíky v pořádku? Třeba nemusí být na první pohled nafouklé, mohly "vytéct" spodem ...

Starousedlík SHW Avatar uživatele Intri
    Registrace
    Sep 2007

Hmm, špatně jsem se učil elektroniku na SŠ, špatně...:-) Netuším sice, proč by zdroj potřeboval pro funkčnost minimální zátěž, ale pokud je to ve specifikacích, nejde proti tomu nic říct.

Jo, to podezření na desku a zdroj sdílím. Nápadně mi to připomíná chování zkratového obvodu s ochranou - spustí, projde trocha štrumu, ale ochrana energii kvůli nestandardním hodnotám okamžitě odpojí. Pokud nepomůže výměna zdroje, bude to nejspíš ta deska ( i když zkratovaného může být v PC cokoliv - deska by však měla vadné komponenty rozpoznat a upozornit patřičným způsobem ).

Starousedlík SHW Avatar uživatele Petr S.
    Registrace
    Nov 2006

Taky to vidím na zkrat - zkus ze skříně vytáhnout i základní desku a poskládat si PC "na stole". Tím vyloučíš, že je někde zkrat mezi deskou a skříní. Pokud se rozjede tak postupně přidávej komponenty. Pokud ne, bude vadný zdroj - nejlépe si půjči někde jiný.

Intri: ATX zdroje opravdu potřebují minimální zátěž, tzn. že když ho nastartuješ bez toho, aby jsi k němu něco připojil, tak se prostě nepustí.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele s.skull
    Registrace
    Jun 2007

ještě přesně tohle dělá (rozběhne a vypne) při špatně nasazeném chladiči na cpu... tak bych to raději taky zkontroloval - tj. sundal, znovu nanesl pastu a nasadil...

Banned Avatar uživatele Pavel Boček
    Registrace
    Apr 2007

Citace Původně odesláno od s.skull Zobrazit příspěvek
    ještě přesně tohle dělá (rozběhne a vypne) při špatně nasazeném chladiči na cpu... tak bych to raději taky zkontroloval - tj. sundal, znovu nanesl pastu a nasadil...
    Když už seš u toho, hodilo by se i procesor vyndat a znovu nandat můžeš se třeba stát že je špatně v patici...

Petr S.: teď sem z toho jelen, protože sem taky slyšel že to potřebuje zatížení, ale když normálně nastartuju zdroj spojením zelenýho se zemí tak s tím v pohodě napájím větráky a foukám si v létě do ksichtu. Některý zdroje možná pískají když nejsou zatížený jak mají, některý šmejdy pískají i když je jen tak píchneš do desky. Ale mám tu jedno ECčko (to starší a kvalitnější) a jak sem říkal, na 12V dává šťávu v poho.

Nováček
    Registrace
    Jul 2012

zdravim mam ten samy problem a uz jsem prohodil i desku a stale nic prosim poradte

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Deee-aN
    Registrace
    Jan 2008

No vida! A máme čerstvého vykopávače mrtvol!

Ale vážně - nebylo by od věci vypsat složení/stáří sestavy.

Nováček
    Registrace
    Jul 2012

zdravim jsem na pc uplne levej ale desku mam GYGA BYTE Ga-k8VM800M A ZDROJ 400w

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Nejde spustit Win 7
    Od smurf84268 v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 23-11-2013, 21:12
  2. Nejde spustit hra
    Od ycos v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 12-02-2012, 17:42
  3. nejde spustit pc