reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Firewall pro Visty

DZer (52)|9.11.2007 10:20
Prosím.... mohl by mi někdo doporučit dobrý firewall pro Visty-32.
tequilla (1015)|9.11.2007 10:48
Ciste jenom firewall nebo muze byt i balik kompletni ochrany. Pokud to druhe, tak bych doporucil Kaspersky Internet Security 7.0 -> mam pres pul roku a v pohode.
DZer (52)|9.11.2007 11:29
Jj, klidně můžete doporučit i balík vždycky se hodí, když to umí víc věcí a pro další ochrany se nemusejí pořizovat další produkty.

Díky... Určitě ho skusim...jelikož jsem Kasperskyho(antivir) už používal a neměl sem sním žádný problém.
pas!k (3765)|9.11.2007 11:44
Od kasperskeho jsem pouzival 6tku a musim rict ze z tech "neco internet security" je to asi nejmensi zlo .. libi se mi i jejich licencni politika .. maji zajimave ceny treba za desetilicenci ..
Intri (3490)|9.11.2007 11:56
Já používám kombinaci Avast! a Zone Alarm a taky nemám problémy. Taky doporučuju.
pas!k (3765)|9.11.2007 12:17
Ja momentalne pouzivam NOD32 jako antivir a firewall ten v XP a nemuzu si to vynachvalit .. jedu n atom pres rok a zadny problem :)
Intri (3490)|9.11.2007 12:40
Firewall v XP? To gratuluju, že nemáš žádné problémy. Osobně se mi nikdy nepodařilo vést XP bez firewallu třetí strany s tím, že bych dříve nebo později nezjistil, jak obrovské množství dat teče ode mě pryč...
pas!k (3765)|9.11.2007 12:45
A zjistil si co ti ty data odteka? Ono hodne zalezi na tom k cemu pc pouzivas ..
filky (197)|9.11.2007 12:53
Mam visty i xpecka a nikdy jsem nemel potrebuj instalovat jinej firewall nez ten puvodni. Na co proboha? :)
Intri (3490)|9.11.2007 12:56
To právě ne, když jsem zjistil, že mi zdrhají data, kašlal jsem na doinstalovávání firewalu a rovnou jsem to zformátoval, abych vyloučil nějaké viry nebo červy. Co mi utíkalo jsem nezjišťoval, ale určitě nebylo normální, abych v naprostém klidu PC měl vytíženou odchozí linku skoro naplno a switch se mohl ublikat. Tak jsem si po formátu nasadil firewall ( začal jsem myslím s rovnou s tím Zone Alarmem a u něj už zůstal ) a neměl od té doby potíže.
DZer (52)|9.11.2007 21:31
[QUOTE=filky;61401]Mam visty i xpecka a nikdy jsem nemel potrebuj instalovat jinej firewall nez ten puvodni. Na co proboha? :)[/QUOTE]

Tak to si docela vodvážnej....firewall ve winech je skoro na nic, možná lepší než nic, ale skoro vůbec ti nepomůže. Vždyť nemá skoro žádné nastavení už to je zarážející. To fakt nechci sice nemám nic moc důležitý data ale to neznamená že se mi tam může kdokoli hrabat.

Jinak všem díky za doporučení....
BlackFrog (563)|9.11.2007 21:36
[QUOTE=DZer;61536]Tak to si docela vodvážnej....firewall ve winech je skoro na nic, možná lepší než nic, ale skoro vůbec ti nepomůže. Vždyť nemá skoro žádné nastavení už to je zarážející. To fakt nechci sice nemám nic moc důležitý data ale to neznamená že se mi tam může kdokoli hrabat.

Jinak všem díky za doporučení....[/QUOTE]


jojo, jak kdysi prohlásil sám Microsoft, windowsácký firewall je jen jakási dočasná ochrana a silně se doporučuje instalace alternativního softwaru.
pas!k (3765)|9.11.2007 21:38
Zatim tu padaji pouze vseobecne klise :) Nejaky poradny argument by nebyl ? ;)
BlackFrog (563)|9.11.2007 21:40
[QUOTE=pas!k;61545]Zatim tu padaji pouze vseobecne klise :) Nejaky poradny argument by nebyl ? ;)[/QUOTE]


no reknu to takhle, i pres tohle doporuceni microsoftu stejne mam jen ten jejich firewall :D a vlastne mi nic nechybi (neutika) :)
pas!k (3765)|9.11.2007 21:45
Rekl bych to asi takhle.. vyzkousel sem mnoho firewallu a v podstate to pro me bylo oemzeni porad nekdeneco povolovat zakazovat .. myslim ze velkou mirou zalezi na uzivateli :) Nicmene opravu dulezita data mam v praci za keriem
Intri (3490)|9.11.2007 21:52
[quote=pas!k;61545]Zatim tu padaji pouze vseobecne klise :) Nejaky poradny argument by nebyl ? ;)[/quote]

Moje zkušenosti mi přijdou dost konkrétní. Sice je fakt, že nevím, co přesně mi zdrhalo, ale i tak. U WinXP by mě odrazovala právě absence filtrace odchozí komunikace. V příjmu bych mu ještě jakžtakž dokázal věřit, ale pokud jde o odesílání dat, má jakýkoliv uživatel či program naprosto volnou cestu - integrovaný firewall ho ani nezbrzdí.
pas!k (3765)|9.11.2007 21:57
[QUOTE=Intri;61550]Moje zkušenosti mi přijdou dost konkrétní. Sice je fakt, že nevím, co přesně mi zdrhalo, ale i tak. U WinXP by mě odrazovala právě absence filtrace odchozí komunikace. V příjmu bych mu ještě jakžtakž dokázal věřit, ale pokud jde o odesílání dat, má jakýkoliv uživatel či program naprosto volnou cestu - integrovaný firewall ho ani nezbrzdí.[/QUOTE]


A jsme u toho .. u uzivatele a u jakehokoliv programu ktery instaluje opet uzivatel ;)
Intri (3490)|9.11.2007 22:39
To právě nemusí. Stačí, aby se firewallem provrtal jediný červík. To samozřejmě hrozí u všech firewallů, nic není dokonalé, ale kvalita jednotlivých firewallů se liší. Např. firewall ve Windows ti nijak neomezí komunikaci ve vnitřní síti... Takže stačí být připojený k vlastní domácí síti a už stačí, aby kterýkoliv člen z ní porušil bezpečnost a leze ti červ do všech PC s integrovaným firewallem.
mech13 (5526)|10.11.2007 02:26
firewall je ochrana PC pred vsudeklikajicim uzivatelem ne, pred zahadnymi nebezpecimi zvenku.
staci si davat pozor a FW neni potreba - to ale nikomu nedoporucuju, pokud si neni na 110% jisty co dela

ikdyz spousta useru odklikne i to varovani od FW nebo je FW prilis omezuje a odinstaluji ho...
//prave jsem si vzpomel na OT crowd kde jeden user odinstaloval FW a zasekane pak bylo cele patro:D