reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

The Witcher

BlackFrog (563)|9.11.2007 20:50
Zkoušeli jste? Zkusíte?

Už to pár dní hraju a můžu jen a jen doporučit. Uplně super hra, sem mírně závislej (dokonce jí mám v programech po spuštění:D) Jedu to sice na nejnižší detaily, ale i tak je to celkem hezký graficky... A ty detaily když běžim po vesnici a přede mnou splašeně utíká slepice, to je prostě k sežrání :D
pas!k (3765)|9.11.2007 20:57
Zkusil sem .. libi se mi ale ...

1. loading po kazdem vstoupeni do baraku a zpet je otres..
2. zatim sem moc nepropadnul systemu boje .. prijde mi to takove neohrabane nekdy se nemuzu trefit aby zacal vybec mavat mecem a neco delat zkousel sem i ruzne pohledy .. to same napriklad pestni souboje v hospode ..hruza a des .. ale abych jen nenadaval prostredi super atmosfera super .. urcite si k tomu jeste sednu,
BlackFrog (563)|9.11.2007 21:06
[QUOTE=pas!k;61521]Zkusil sem .. libi se mi ale ...

1. loading po kazdem vstoupeni do baraku a zpet je otres..
2. zatim sem moc nepropadnul systemu boje .. prijde mi to takove neohrabane nekdy se nemuzu trefit aby zacal vybec mavat mecem a neco delat zkousel sem i ruzne pohledy .. to same napriklad pestni souboje v hospode ..hruza a des .. ale abych jen nenadaval prostredi super atmosfera super .. urcite si k tomu jeste sednu,[/QUOTE]

1. no ani by mi nevadilo to loadovani pri vstupu do baraku to je otazka sekund ale vylezt z baraku do nejake rozlehlejsi oblasti, to je des :D Jak je tohle loadovani rychle na takovem stroji jako mas ty? ja si dycky chodim do lednicky, snim jogurt, jeste ho vyhodim a pak mozna muzu hrat :D
2. ja nevim, na boj sem si zvyknul celkem rychle a docela ho zvladam..ikdyz vytky bych taky mel...napr zaklinac ktery je v boji neuveritelne vyspely (pokud jste nekdo sapkovskeho cetli tak vite o cem mluvim) bojuje jen mackanim LTM v tu pravou chvili..no... takovy boj ala LOTR:ROTK tzn prave leve prostredni tlacitko a tusim este nejake dve klavesy k tomu pro ruzna komba by se mi zamlouval vic:) ale hodne se mi libi ty moznosti, ten pocit ze kdybych nekdy vedl rozhovor jinym smerem tak by se ted deli mozna jine veci :)
pas!k (3765)|9.11.2007 21:09
To rozhodovani beru jako velkej klad .. dokonce sem premyslel jak nalozim s abigail ale nakonec sem se sni vyspal a tim me dostala tak sem ji zachranil a rozkmotril si fousatyho tatku :) Zatim jsem nazacatku .. btw nevis kam se ukladaj sejvy ? zitra me ceka reinstal a nerad bych to sel znovu a mimohcodem vysel novej patch 1.1a

edit co s etyce loadingu trva to par vterin .. ale i to je hodne proste to neskutecne otravuje
BlackFrog (563)|9.11.2007 21:14
[QUOTE=pas!k;61527]To rozhodovani beru jako velkej klad .. dokonce sem premyslel jak nalozim s abigail ale nakonec sem se sni vyspal a tim me dostala tak sem ji zachranil a rozkmotril si fousatyho tatku :) Zatim jsem nazacatku .. btw nevis kam se ukladaj sejvy ? zitra me ceka reinstal a nerad bych to sel znovu a mimohcodem vysel novej patch 1.1a[/QUOTE]

jojo ja se s ni taky vyspal (stejne jako s Triss na zacatku) a fousatej dedek musel pod drn chudak reverend :D sejvy nevim zatim sem to nepotreboval zkoumat :) super na patch se podivam, obcas mi to spadne:( jinak jsem taky na zacatku sice uz Chapter II ale teprv zacatek :)

jo a taky me desne pobavilo ozirani se :D nejlepe s trpaslicim kamaradem Zoltanem :D
pas!k (3765)|9.11.2007 21:18
Seznam oprav:
Opraveny chyby hratelnosti a textu:
- Opraven problém vývoje postavy s některými schopnostmi a dovednostmi.
- Oprava možné blokační chyby v pátek aktu.
- Opraveny chyby týkající se dějové linie.
- Opraven cyklus dne a noci druidů v aktu 5.
- Opraveny erotické scény s ošetřovatelkami v aktu 5.
- Opravy pečetních prstenů (některé byly možné získat dvakrát).
- Opravena nekonzistence příběhu ohledně Erkyna v aktu 3.
- Lokalizační opravy získávání zkušeností.
- Mutagenní lektvary – nové opravy pro zobrazení zprávy.
- Opraveny předměty používané v animacích jídla.
- Geraltovi spojenci nyní vždy správně reagují na příšery.
- Lovec lebek už není agent Smith (nereplikuje se). Pane Geralte, chyběl jste nám...
- Echinopsy a archespory teď používají vlastní ostny místo šípů.
- Opravy alchymistických ingrediencí získávaných z některých monster.
- Havranova krypta – oprava geometrie a předmětů.
- Opravena místa, kde měl hráč moci meditovat, ale nemohl.
- Opravena nekonzistence příběhu v Berengarově úkolu.
- Voják cvičící s loutkou ji nebude penetrovat.
- Berengar při souboji nezmizí.
- Spousta lokalizačních oprav (některé z nich nefungují se starými uloženými pozicemi!).


Opravené kódové chyby:
- Opraveny všechny odhalené problémy se stabilitou a pády hry.
- Opraveny problémy hry při ovládání myší a WASD.
- Opraveny problémy týkající se Alt-Tab (náhodné pády, zamrznutí, zablokování kurzoru).
- UI: opraveny NPC honící neexistující nepřátele.
- UI: několik oprav pokeru.
- Opraveno zobrazení trvání elixíru kočky.
- Opraveno vyhazování předmětů z inventáře.
- Opraveny efekty zbraní během dialogů.
- Při použití rychlého načtení se objeví dotaz.
- Opravy nápovědy u nižších rozlišení (jako je 800x600).
- Všechny přečtené knihy teď mají v popisu odpovídající poznámky.
- Opraveny animace sezení u několika postav, které seděly vedle židle.
- Opraveny chyby s Alt-Tab u dialogů a herního nastavení.
- Při sesílání znamení Aard již nelze hru uložit.
- Zvuk: opraven zvuk pištění krysy v minimalizovaném režimu.
- Opraveny filmy a filmové scény pro podporu přepínání pomocí Alt-Tab.
- Opraveny problémy s předměty objevujícími se ve skladištích.
- U filmových scén a dialogů byly opraveny problémy, které způsobovalo kouzlo „blizzard“.
- Opraven problém s efektem toxicity a přepínání pomocí Alt-Tab.
- Opravy dokončování – animace se někdy nepřehrávaly.
- Při vytahování neznámého předmětu ze skladu už uživatel neuvidí jméno elixíru.
- Opraveno ukládání na těsných místech (hráč se po nahrání někdy teleportoval).


Opravy grafiky a zvuku:
- Chrámová čtvrť Wyzimy: ~30 fyzikálních oprav; opraveny sudy; ~10 dekoračních oprav.
- Kaer Morhen: opravy divokých zvířat.
- Kanály: opravy spících lidí; ~5 oprav vlastností předmětů; ~10 oprav umístění kostry.
- Chrámová čtvrť Wyzimy a hořící Wyzima: prapor na věži už není černý.
- Stará vila: opravy pohybu kostěje.
- Opravy mutantů ohledně sekání hlav. Už žádné sekání hlav.
- Oprava fyziologie vlkodlaka.
- Stojan na kroužkovou zbroj už má kolizní tvar (hráč ani NPC jím nemůže projít).
- Opraven jas Celiny pro interiéry.
- Opravy nasvětlování rytířů Řádu.
- Opraven chléb u animací jídla.
- Detailnější model koně a vozu pro úvodní filmové scény.
- Opraveny záznamy v deníku pro krypty.
- Dítě ve filmové scéně v epilogu už nevypadá jako špatně sešitý malý Frankenstein.
- Stará paní a trpaslíci - opravy animací nečinnosti.
BlackFrog (563)|9.11.2007 21:34
Docela vtipný věci tam :D Pane Geralte, chyběl ste nám :D ale je toho hodně no...
pas!k (3765)|9.11.2007 21:37
Nejlepsi je ..

- Dítě ve filmové scéně v epilogu už nevypadá jako špatně sešitý malý Frankenstein.
Weslo (234)|11.11.2007 12:23
paráda - na tuhle hru jsem čekal od tý doby co jsem dohrál BG2
pas!k (3765)|11.11.2007 18:49
Pod 32 vistama to dost pada sem zjistil
sety83 (290)|12.11.2007 19:10
save hra uklada do mojich dokumentov zloška the witcher.inak super hra akurat som porazil salamandru a toho s........o pavuka. :-)
Wlcek (379)|12.11.2007 20:09
Taky bych si zahrál, ale moje sestava ztěži splňuje minimalni požadavky :cry
pas!k (3765)|12.11.2007 21:07
Ja ty prvni save smazal a jel to odzacatku a musim rict ze jsem napoprve spoustu veci prehlid .. napriklad vesnicanku ktera dava za tulipany .. pak sem zabil v krypte nejakyho hejdulaka a jeho trofej prodal .. atd atd .. taky sem zkusil trosku zmenit linii deje oproti drivejsku takze s tim kralem v hrobce jsem jen pokecal a nezabil ho :) Uvidime co to prinese ;)
sety83 (290)|28.11.2007 18:49
Hotovo...prejdene :-)
BlackFrog (563)|28.11.2007 20:29
já to stále jedu a nejsem moc daleko no.. neni čas :(

a bw nepříde mi že by to pod vistama 32 padalo, aspon ta zapatchovaná verze mi nepadá :)
kmt (6)|7.12.2007 22:40
taktiez dohrane.no super hra.uz ma dlho nic tak nechytilo do hrania.normalne som nevedel prestat hrat.takze odomna velke plus pre tuto hru.
Resurrection (114)|14.12.2007 17:13
Taktez jsem Zaklinace dohral a musim rict, ze je to vazne az nerealne kruta hra. Nad vsema kladama vsak kraluje pribeh a zapletka, ktera je proste genialni. Uz dlouho jsem nehral po tehle strance tak propracovanou hru... vlastne nikdy a to jsem velkej fanda RPG :-) Rozhodnuti, ktera maji vliv pres nekolik chapteru pribehu. To, ze zadne rozhodnuti neni spatne, sokujici odhaleni skutecnosti a skrytych okolnosti v momente kdy, by to clovek proste vubec necekal. Zkratka famozni! Urcite vsem doporucuju a uz se tesim na datadisk nebo dvojku :D
Andrasin (92)|6.2.2008 22:52
Taky jsem dohrál. Tahle hra mě prostě dostala, nejlepší SP hra jakou jsem kdy hrál. Nejasný konec = myslíte že bude datadisk nebo tak neco ? :) Ja doufam ze ano. Zajimalo by me, kdo je tajemny utocnik na konci a taky jestli byl Alvin opravdu Velmistr.

Ale je tam spousta podivnych veci, napriklad Berengar me zjebe jak se spatne kryji a kdyz mi pak pomaha s Javedem, tak zhebne po dvou ranách :D
mstejska (2912)|23.5.2008 15:29
Komu jste dali kluka? Ja jsem ho nedal Triss, ale Shani. Shani se se mnou dal komosila, ale Triss byla nejaka nakrknuta. Udelali jste to nekdo naopak?
mstejska (2912)|23.5.2008 15:35
Jinak patch 1.1 zrychlil nacitani dabelsky.
hippouss (246)|23.5.2008 15:41
ja ho dal Shani, Triss chvili delala caviky ale pak vklidu, hral sem na nizsim patchi myslim, kazdopadne az udelam zkousky a zacnou prazky, tak si to asi projedu jeste jednou:)
mstejska (2912)|23.5.2008 16:09
No je vydan i novy patch 1.2. Tam ma byt i rozsireni pribehu.
mikeb (74)|23.5.2008 16:28
Jo je to super hra...
jen upřesním, už je path verze 1.3 (ftp://ftod-r1.vitalstreamcdn.com/atari/TheWitcher/patch/TheWitcherPatch_1.3.exe)
případně česká fansite :)
hippouss (246)|23.5.2008 18:46
[QUOTE=mstejska;125168]No je vydan i novy patch 1.2. Tam ma byt i rozsireni pribehu.[/QUOTE]
jj cet sem, uzjen kvuli tomu si to chci projit znova:)
jonmar (39)|24.5.2008 15:45
Tohle je dost good pařba.Akorát mne fakt štvaly ty dlouhý loadingy.Jak dlouho vám trvalo dostat se přes tu velkou kikimoru,ja to dal po pár pokusech ale kámoš se přez ní nemoh vůbec dostat.Jinak vám doporučuju co nejvíc vytunit IGNI, na konci jsem ani nepoužíval meč a všechno sem smažil pomocí Igni.
Ten mod Cena neutrality jsem bohužel nemoh dohrát protože se to na mém již postarším Pc dost nehratelně sekalo.Jinak už jste hrali tu webovku The Witcher DuelMail http://duelmail.thewitcher.com/
BlackFrog (563)|24.5.2008 15:50
[QUOTE=mstejska;125147]Komu jste dali kluka? Ja jsem ho nedal Triss, ale Shani. Shani se se mnou dal komosila, ale Triss byla nejaka nakrknuta. Udelali jste to nekdo naopak?[/QUOTE]

dal jsem ho Triss (mel jsem ji oblibenou z knih idkyz tady mi je nesympaticka :D ) Shani se mnou momentalne nemluvi...
OdMajkla (369)|24.5.2008 21:00
Před třemi dny jsem začal zaklínače hrát. Ted jsem v bažinách a chvílema mě drtí jak jdu k jednomu ten mě pošle jinam tam musim něco ehnta a přinést to někomu ten mi za to něco dá to přinesu onomu a pak s tim můžu teprve zpáky. Ale o čem jiným by to jinak bylo. Grafika krásná, hraju se vším na plný koule a líbí se mi to. příběh gezatím geniální. Jen by mě zajímalo čím zlikvidovat ty zákeřný červený masožravý kytky v bažinách.
AlAhmed (47)|24.5.2008 22:34
Jedna z najlepších her, keré sem hrál, už mám dohrané 2 konce a tretí si nechám na někedy príště :)
Příběh je špicovní a vyvíjá sa dost nečekaně.
To OdMajkla: Kytičky podpaluj, esli to už s Igni možeš, a bojuj s nima normálně s ocelákem silný styl
BlackFrog (563)|24.5.2008 22:35
[QUOTE=OdMajkla;125670]Před třemi dny jsem začal zaklínače hrát. Ted jsem v bažinách a chvílema mě drtí jak jdu k jednomu ten mě pošle jinam tam musim něco ehnta a přinést to někomu ten mi za to něco dá to přinesu onomu a pak s tim můžu teprve zpáky. Ale o čem jiným by to jinak bylo. Grafika krásná, hraju se vším na plný koule a líbí se mi to. příběh gezatím geniální. Jen by mě zajímalo čím zlikvidovat ty zákeřný červený masožravý kytky v bažinách.[/QUOTE]

jjo, swamp forest mě taky vytáčí tam toho člověk nachodí :D myslíš ty co házej ostny? nějaký ty echinopsey nebo co to je? stříbrnej meč a strong style zabírá :) mě spíš dělaj problémy Kikimory (ty velký)... jak je zahlídnu mažu pryč :)
mstejska (2912)|25.5.2008 09:22
I na kytky plati Aard. A pak je umlatit mecem. Ale nadopuj se pro uzdravovani. Stejne tak Kdyz mas Aard na vysoke urovni, tak staci skoro na jakoukoli potvoru. Prasknes ji, ochromis a dorazis. Akorat pozor v bazinach na ty pomaly jestery. Kdyz zemrou tak strikaji kyselinu nebo co to je. Takze zabit a uskocit.
BlackFrog (563)|25.5.2008 11:17
[QUOTE=mstejska;125766]I na kytky plati Aard. A pak je umlatit mecem. Ale nadopuj se pro uzdravovani. Stejne tak Kdyz mas Aard na vysoke urovni, tak staci skoro na jakoukoli potvoru. Prasknes ji, ochromis a dorazis. Akorat pozor v bazinach na ty pomaly jestery. Kdyz zemrou tak strikaji kyselinu nebo co to je. Takze zabit a uskocit.[/QUOTE]
na kytky sice Aard plati ale je to podle me zbytecne, vzdyt staci 4 udery mecem a je po ni. obvykle bez ztraty zivota. Pokud jste ale jeste na o neco nizsi urovni muze kytka delat problemy.
JJ s tema jesterama jsem taky mival problem, ale naucil sem se je dycky dorazit pomoci Igni.
OdMajkla (369)|25.5.2008 11:48
Jo kytky už mě taky problém nedělaj. Stříbrnej meč jsem si vylepšil v rychlosti na vykrývání, a ted se kytky nechytaj :thumb Zatím můj nejdelší souboj byl s golémem. To je pašák. Ale je neškodnej. Pomalej, a stačí si dát elixír na rychlé doplnování energie a používad Igni - oheň Kosil jsem ho myslím s ocelákem. Ted musím získat poslední amulet a jdu otevřít do bažin věž. Jsem zvědavej co mě tam čeká.

EDIT - čeká mě čekání :D nainstaloval jsem patch 1.3 a asi víte co se ted děje :mistake
BlackFrog (563)|25.5.2008 13:23
[QUOTE=OdMajkla;125816]Jo kytky už mě taky problém nedělaj. Stříbrnej meč jsem si vylepšil v rychlosti na vykrývání, a ted se kytky nechytaj :thumb Zatím můj nejdelší souboj byl s golémem. To je pašák. Ale je neškodnej. Pomalej, a stačí si dát elixír na rychlé doplnování energie a používad Igni - oheň Kosil jsem ho myslím s ocelákem. Ted musím získat poslední amulet a jdu otevřít do bažin věž. Jsem zvědavej co mě tam čeká.

EDIT - čeká mě čekání :D nainstaloval jsem patch 1.3 a asi víte co se ted děje :mistake[/QUOTE]

golema stačilo nalákat mezi tři pilony a aktivovat je (ale když sem ho pobíjel taky sem to nevěděl:D btw když sem bojoval s golemem ještě jsem igni neměl, takže sem ho hezky vosekával hodinku a chlastal Swallow nebo jak se to menuje :D
a věž si užij :)
OdMajkla (369)|25.5.2008 16:37
Tak to s tim golemem je vychytávka. Já si říkal na co tam asi jsou. Ale rozdrtit ho mečem je zábavnější. Leda že by se rozhejbali po zásahu bleskem všichni golemové co tam byli :D To by byy pilony asi jedinná šance jak se ubránit celodenímu sekání mečem. No, kdyby náhodou někdo věděl o cr**ku na verzi 1.3 tak prosím SZ. Díky. A taky by mě zajímalo jak přijít k poslednímu amuletu. Navádění mě odkazuje k detektivovy a tam podle mě asi po splnění ukolu dostanu poslední amulet. Jsem na to zvědavej.
OdMajkla (369)|26.5.2008 12:10
Nemužu sehnat posledni amulet pro obelisky aby se mi otevřela věž. Odkazovalo mi to k detektivovy a už se to v příběhu zamotalo o dost dál. kde jste poslední sehnali vy ?
mstejska (2912)|26.5.2008 19:43
No on se pozdeji objevi. Zkus se treba zajit podivat do kobek na hrbitove ve meste. Vic ti nebudu prozrazovat.
OdMajkla (369)|28.5.2008 11:30
No tak věž už mam za sebou. Vše s posledním amuletem souviselo s detektivem.Do kobek jsem se nemohl dostat bylo na hřbitově zamčeno takže nevím jak to souviselo s posledním amuletem :notsure Ted jedu dál. Měl jsem možnost vyspat se a Adou, ale nějak se mi nezdála tak jsem ji odkopnul :D a krom toho Triss je hezčí :thumb
hippouss (246)|28.5.2008 13:00
Hehe ja se vyspal s kym se dalo, Ada byla vpoho ;) :D
mstejska (2912)|28.5.2008 14:07
Nakonec ji stejne odkraglujes
hippouss (246)|28.5.2008 14:20
tjn ale nemas zarez v journalu :D
jonmar (39)|28.5.2008 18:36
[QUOTE=mstejska;126964]Nakonec ji stejne odkraglujes[/QUOTE]

Nemusíš,když jí necháš žít tak ti na konci trochu pomůže.Navíc si myslim že je jednoduší běhat dokola toho sarkofágu a čekat až dohoří všechny svíčky než s ní bojovat.
mstejska (2912)|30.5.2008 08:57
Pokud si pamatuju, tak jsem ji potom zabil v pristavu. (Ale myslim ze to bylo az na konci.az jsem zabil Azara) V kobce jsem ji nechal zit.
mstejska (2912)|30.5.2008 08:59
Kdybys splnil ukol pro hrobnika tak se dostanes na hrbitov a do katakomb. Tam by jsi nasel mrtveho skutecneho detektiva a prisel na to ze Azar se promenil na falesneho detektiva v detektivove dome. V tech katakombach je docela dost zajimavych predmetu.
mstejska (2912)|30.5.2008 09:03
Adda ti prece da hned v hospode. jenom ji staci sehnat kus syrovyho masa.
OdMajkla (369)|30.5.2008 12:31
No v kryptě zase tolik zajímavejch věcí není krom jednoho maníka v sarkofágu kterej má magickou runu na meč :)
mstejska (2912)|30.5.2008 12:50
Pokud se nepletu, tak je tam i nejaky kruh ve kterem zvladnes nove kouzlo. Ale nejsem si jisty. Mozna se mi to plete s tim chramem v kanalizaci.
OdMajkla (369)|30.5.2008 12:52
No na hřbitově v kryptě jsem našel jen mrtvoly, pár ghůlů, a bordel. Kruh s novým kouzlem nikoliv :notsure
mstejska (2912)|1.6.2008 11:30
Tak to budu muset dojet znovu, abych si to osvezil. No ale pockam na novou grafiku. Hral jsem to na NB s AMD turionem na 1.6GHz a ATI X700 a skoro nejsizsim rozliseni. Ted cekam na HD4870. Pak to asi dam znovu.
Sikil79 (429)|13.8.2008 20:23
Tak trochu oživím tohle vlákno. Včera jsem to totiž dohrál. Hrál jsem to na střední obtížnost, v1.2. Sem tam to stejně padalo, ale zjistil jsem, že pokud hru neukládám přes F9 a ukládám ji z menu a promázávám staré savy (měl jsem tam vždy tak 3 - 4), tak to nepadá, nebo tak jednou za 3 hodiny. Jinak hodnotím kladně, ale jsou tam ještě nedotažené věci. Nevím, proč se nešlo přepnou ze skladiště do denníku, aniž byste museli přerušit rozhovor. Šlo o to, že jsem hodně bylinkařil a sbíral ingredience s mrtvých monster, takže o lektvary jsem neměl nouzi, ale pochopitelně všechny ingredience se do inventáře nevešly, tak jsem to házel na sklad a čas od času jsem si udělal alchymistické orgie. Tím pádem jsem vstoupil do skladu a vybíral jen ty ingredience co potřebuju, ale když jsem přepnul na denník / receptury, tak se rozhovor ukončil a abych mohl vstoupit do skladište znova, musel jsem znova promluvit s hospodským. Nakonec jsem si to vypsal na papír.:) Dalo by se toho vypsat mnohem víc, ale... Jinak jsem to táhnul s Triss a s řádem planoucí růže. A co strigu? Sejmuli jste prokletí, nebo zabili? A brnění? Měli jste všechny 3?
noegoncz (319)|14.8.2008 13:08
snad to tu nikde není. Hru sice nehraji, jen jsem o ni slyšel, ale má vyjít nová reedice s vylepšeními (lehce v grafice, bugy a údajně i rychlejší loady...)
link games.tiscali.cz