reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Asus P5K-E intel matrix RAID

Lo (93)|11.11.2007 16:51
Na desce Asus P5k-E se mi nejde dostat do intel raidu? Zkousel sem pri POST mackat ctrl+i a nic. V onboard periphetials ani v tools neni v biosu nic s intel matrix raid. Sata mod mam nastavenej na RAID.

V biosu mam povoleny to 19 interupt ...

Mam zapojenej sice jen jeden disk, ale chtel byse na to podivat. Druhej disk mam totiz na reklamaci a tak chci po jeho navratu udelat RAID1.

I vista se mi normalne nainstalovala prestoze mam v biosu ten mod nastavenej na RAID!


Verzi biosu mam 802 (je pro desku Asus P5K-E a ne moji P5K-E/wifi-ap, ale funguje daleko lip - treba me s nim funguje ramka na 1066mhz nebo wifi sitovka najde alepson nejakou sit - i kdyz teda ne tu moji \: )

bump

... a bios 806 si davat nebudu, protoze tam zas prozmenu blbne napajeni. Kvalita no.
pcmaker (354)|17.11.2007 11:24
Ctrl+I zmackni az se ti zobrazi info o nastaveni RAID.
Lo (93)|18.11.2007 19:42
Nejsem dement, ale to se vubec nezobrazi. Muzu ctr+i mackat treba celou dobu od spusteni az po logo windows vista a nic.

http://img252.imageshack.us/img252/9633/consoleec2.jpg - takhle to vidi intel manager ve windows. A nez nekdo zas inteligentne bude psat na co chci raid kdyz mam jen jeden disk, tak proto, ze mam dva disky, ale jeden na reklamaci a rad bych nez se mi vrati uz vedel jak ten raid teda kua udelat ... jak je ostatne napsano i v prvnim postu
Pavel Boček (4169)|18.11.2007 20:44
Nemusí se ještě zvlášť povolovat RAID pro každej konektor...? Já to tak mám. Jinak možn je to jen inteligentní a na jeden disky prostě dát RAID nejde :) Taky nechápu proč by neměl jít nainstalovat systém když žádnej RAID nemáš.
Lo (93)|19.11.2007 20:20
Po pripojeni 4 disku k radici uz to volbu raidu nabizi.

Nemam rad takovyhle pseudo inteligentni chovani hardware.