reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Hp 530 - nelze naistalovat XP

dakty (150)|11.11.2007 19:20
Zdravím, řeším problém. V novým notebook HP 530 byly z prodeje Visty Home Basic. Nechci je a tak jsem se rozhodl pro XP Profi. Přes stolní PC jsem zformátoval disk z notebooku a na čistý jsem chtěl hodit XP... instalační program se rozeběhl, ale když se mě to zeptalo, zda chci nainstalovat XP, takjsem to potvrdil a místo licenčního ujednání mi to napsalo, že není možné nainstalovat WIN XP (že mám zkontrolovat napájení diskua tak). Disk je vrácen do notebooku správně.

Je to disk Sata 80GB Hitachi, procesor 1,7GHz Centrino Duo, 1GB RAM...

prosím poraďtě mi... děkuju moc...
pas!k (3765)|11.11.2007 19:28
Nechapu proc is vytahoval disk z notebooku kvuli formatu .. ale to je jedno .. udelej nasledujici .. spus v notebooku instalaci xp az dojdes k mistu kde se te instalator zepta kam chces instalovat dej mznost odstranit oddil .. oddil odtsran a vytvor novy a nasledne ho naformatuj jako ntfs (vse pomoci instalatoru xp )
Intri (3490)|11.11.2007 19:30
V tom to je - je to disk SATA. XP má s instalací na SATA disky problém. Tlačítkem F6 ve psrávnou chvíli při instalaci můžeš naimportovat ovladače SATA řadiče, ale otázka je, jak je tam dostat. Může na to být zapotřebí disketová mechanika. Zkus to přes USB klíč a jestli to nepůjde, zeptej se někoho, jestli by ti nepůjčil externí disketovku do USB. Jestli nikoho takového neznač, můžeš se zkusit zeptat i v obchodě. Případně si ji rovnou koupit, stojí pár desítek korun ( asi 15 ).
dakty (150)|11.11.2007 19:38
[QUOTE=pas!k;62019]Nechapu proc is vytahoval disk z notebooku kvuli formatu .. ale to je jedno .. udelej nasledujici .. spus v notebooku instalaci xp az dojdes k mistu kde se te instalator zepta kam chces instalovat dej mznost odstranit oddil .. oddil odtsran a vytvor novy a nasledne ho naformatuj jako ntfs (vse pomoci instalatoru xp )[/QUOTE]

vytáhnul jsem jej, protože mi to nešlo zformátovat přes instalátor XP.
Jinak já se nedostanu ani k tomu, abych ty partitiony mohl odstranit...
dakty (150)|11.11.2007 19:38
[QUOTE=Intri;62022]V tom to je - je to disk SATA. XP má s instalací na SATA disky problém. Tlačítkem F6 ve psrávnou chvíli při instalaci můžeš naimportovat ovladače SATA řadiče, ale otázka je, jak je tam dostat. Může na to být zapotřebí disketová mechanika. Zkus to přes USB klíč a jestli to nepůjde, zeptej se někoho, jestli by ti nepůjčil externí disketovku do USB. Jestli nikoho takového neznač, můžeš se zkusit zeptat i v obchodě. Případně si ji rovnou koupit, stojí pár desítek korun ( asi 15 ).[/QUOTE]

a ty SATA ovladače mohu stáhnout kde,prosím?
eraser (0)|11.11.2007 19:42
Intri na to kápol, ešte je tu však jedna možnosť, integrácia potrebných SATA ovládačov do inštalácie Windows XP. Mám s tým skúsenosti a funguje to bez problémov, ideálne je použiť nLite.
eraser (0)|11.11.2007 19:44
No vyskúšaj HP support.

Intel SATA AHCI Controller Driver - získaš súbor sp36131.exe, ktorý ti vytvorí disketu s potrebnými ovládačmi. Otázkou je, či je možné použiť USB alebo mechaniku, aby si mohol túto štruktúru preniesť na tieto média, ale pri Windows XP som skeptický, preto by som integroval ovládač do inštalačného CD Windows XP.
Intri (3490)|11.11.2007 19:55
Tak, eraser to vzal za mě. Chtěl jsem integraci navrhnout hned poté, co bychom vyřešili tu instalaci, ale když už to tady padlo, určitě si přečti o tom nLite na erasorově webu. Najdeš tam všechno, co potřebuješ.
dakty (150)|12.11.2007 18:25
takže pokud jsem dobře pochopil. Přes nLite si vložím do instalace XP SATA ovladače, vypálím a půjde mi to naistalovat? Stačí jen ty SATA ovladače?
dakty (150)|12.11.2007 18:34
a když načtu ovladače na SATA (36131), tak se mi ukáže seznam asi ovladačů... ale jaký mám vybrat?
nlite.jpg
eraser (0)|12.11.2007 18:59
Vyber viacero, ale predpokladám, že to bude jeden z tých ICH7. Prípadne ich vlož všetky, použi tlačítko CTRL.
dakty (150)|13.11.2007 00:07
Tak jsem si vybral všechny, který maj za sebou ICH7... hodím to do instalace.
V readme u těch ovladačů píšou, že je možné to taky dát do notebooku pomocí usb flashky... tak to zkusím taky...

zatím moc děkuji