reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Asus WL-600g a ftp server

dakty (150)|12.11.2007 18:10
Zdravím, mám problémek. POřídil jsem si ap + adsl modem ASU WL-600g, který mimojiné má i 2 USB porty. Chci si udělat ftp server.
Net přes ASUSe běží super, připojil jsem k němu přes USB redukci 200GB disk (dle návodu ve FAT32). Když na ten disk kouknu přes vnitřní síť, vidím ho a můžu s ním pracovat jako s klasickým FTP serverem. Když na to juknu jako přes venkovní síť, tak to vidím taky a je ve v pohodě.
Ale když jsem na to chtěl juknout dneska z práce, tak jsem si sice přes total commandera našel adresu, chtělo to po mně i jméno a heslo, ale zobrazil se mi prázdná adresář... (na tom disku je už pár složek).
Net mám od radiokomunikací (ADSL Premium 4096/512).
Nevíte, čím by to mohlo být? Děkuju
eraser (0)|12.11.2007 19:45
Ak ti to fungovalo a zrazu nie, tak hľadaj problém vo FTP kontách, resp. právach prístupu. Pokiaľ si na to pozeral v práci a nejde to, pričom ti to v práci bežalo, tak sa prípadne spýtaj adminov, či dačo nemenili, ak si to skúšal inde, tak opäť môže byť chyba na strane firemnej siete.
dakty (150)|13.11.2007 00:09
[QUOTE=eraser;62380]Ak ti to fungovalo a zrazu nie, tak hľadaj problém vo FTP kontách, resp. právach prístupu. Pokiaľ si na to pozeral v práci a nejde to, pričom ti to v práci bežalo, tak sa prípadne spýtaj adminov, či dačo nemenili, ak si to skúšal inde, tak opäť môže byť chyba na strane firemnej siete.[/QUOTE]

Ode mně z doma mi to jelo super (jak přes vnitřní síť tak i přes venkovní), ale z práce jsem to zkusil 2x a ani jednou to nejelo.
Ale teď jsem zjistil, že spíš je blbé nastavení v práci, protože už si kamarád pár věcí stáhl v pořádku.
jroman (25)|13.11.2007 02:14
Ještě můžeš zkusit zaškrtnout v TotalCommanderu ve vlastnostech FTP připojení volbu "Použít pasivní režim přenosu (jako WWW prohlížeč)".
Falty (2)|9.3.2009 07:08
Mam stejný ADSLkový router. Do FTP se dostanu pouze přes IE. Přes TC se mi to nepodařilo připojit ani v pasivním režimu. Asi nezná spravné nastavení linux server Wl-600g, jde tam sice nastavit speciály, ale nevim přesně co bych tam měl zadat. Pokud někdo víte co nebo nějaký jiný klient, který funguje s s tímto routerem, tak dejte vědět. :notsure