reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vypalovačka NEC

mejkič (3)|14.11.2007 22:26
Zdravím, mám vypalovačku NEC ND-4571A Label Flash. Po roce chodu bez poruchy se objevil problém. Při zápisu DVD začlne vypalovat a zhruba po 2 sekundách přeruší s errorem: DISK NELZE UKONČIT NAJEDNOU (DAO). Mechanika čte všechny formáty, CD zapisuje, ale DVD už ne. Na Disku jde poté vidět slabý vypálený proužek.
Softwarem to není, zkoušel jsem jich víc a se stejným výsledkem. Myslíte, že je odvařená? Dík za odpověď

Přiložil jsem logový zápis z vypalování.
tgfh (2985)|15.11.2007 09:22
Hodil bych ji na jiný IDE konektor, zapojil na jinou větev zdroje, reinstaloval systém (jestli tam není nějaký vir).
Pokud to nepomůže tak reklamace

Zkoušel jsi média jiného výrobce?
mejkič (3)|16.11.2007 18:42
Média jiného výrobce jsem zkoušel, dělá to pořád. IDE konektor mám na desce jen jeden, zapojené je to dobře. Už se mi podařilo vypálit DVD s daty, ručně jsem z hardu nachystal kompilaci a dal vypálit. To šlo v pohodě. Ale jak dám kopírovat celé, tak se načte obraz pro vypalování, vložím prázdný disk a začné vypalovat. Někdy mžik, jindy i 5 až 10s než to spadne do chyby. DAO (disk at once). Režim zápisu, zkouším zjistit informace kolem tohoto. Když si nechám načíst info o mechanice, tak vydím, že zvládá Tyto režimy: Packet, TAO, DAO, SAO, RAW SAO, RAW SAO 96, RAW DAO 96. Nero to tlačí přes DAO, změnit to nejde, ta možnost je vyšedlá. Jsou to pro mě nové pojmy, tak nevím.
mejkič (3)|16.11.2007 23:02
zkusil jsem update firmwaru a nepomohlo to. Asi ji zruším.
ICEBOSS (3435)|17.11.2007 17:00
hm, videl bych to na reklamaci.