reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Gigabyte P35-DS3L OC ?

skatyy (1)|16.11.2007 10:11
Dobrý den,
Jak si myslite ze bych mohl nejvice pretaktovat procesor Intel C2D E6750 2,66GHz s touhle deskou(Gigabyte P35-DS3L) zdroj mam seasonic 500W a chladic Arctic Cooling Freezer 7 Pro
tequilla (1015)|16.11.2007 10:19
Myslet si muzeme vselicos, ale dokud nema clovek danej kus kremiku v ruce (jako CPU), tak si nemuze dovolit ani presne odhadnout kam pujde pretaktovat. Kazdej je totiz trosku odlisnej. Co muzu z vlastni zkusenosti rict, tak C2D se daji obecne velmi dobre taktovat a pro E6750 je pracovni frekvence 3Ghz bez potizi zvladnutelna. Dostat by jsi se ale mohl i na > 3.5Ghz (zalezi na chlazeni, pametech, vlastnostech cpu, atd. - tech faktoru je tam spousta).
Ja mam Gigabyte P35C-DS3R a E6750, taktovat jsem zatim nejak extra nezkousel, protoze neni cas. Da se rict, ze jsem zatim jen v BIOSu nastavil frekvenci na 3Ghz a snizil napeti procesoru z 1.3 na 1.2V a vse je stabilni, dokonce i BOX chladic se vicemene flaka, protoze teplota pri zatizeni Intel TAT nesla pres 58°C (v Idle se pohybuje kolem 28-30°C).
Resurrection (114)|16.11.2007 10:27
[QUOTE=skatyy;63519]Dobrý den,
Jak si myslite ze bych mohl nejvice pretaktovat procesor Intel C2D E6750 2,66GHz s touhle deskou(Gigabyte P35-DS3L) zdroj mam seasonic 500W a chladic Arctic Cooling Freezer 7 Pro[/QUOTE]

No tuhle desku si zrovna kupuju. Popis na CZC:

"Výsadou desky s označením GA-P35-DS3L je použití pouze kondenzátorů s polymerovým organickým dielektrikem (solid capacitor), které s sebou přináší vyšší spolehlivost a bezpečnost."

Vyrobce ve specifikacich:

"Unique Features Ultra Durable Motherboard; Over-clocking Enhanced"

Takze asi tak :-) Byla mi i tady doporucena, takze bych se OC nebal.
mech13 (5526)|16.11.2007 10:51
hodne casta otazka predtim nez nekdo zacne taktovat, ale neda se na ni odpovedet. pravdepodobne pujde nad 3.5GHz ale jisty neni nic, mozna ze budes rad za 3GHz a mozna taky pujde pres 4

proste to skus, nema cenu o tom debatovat

desku a zdroj mas dobrou, ale jak pise tequilla tech promenych tam je HODNE takze dokud nevlitnes do biosu a nezacnes zkouset muzem rict leda ze by to melo jit
Intri (3490)|16.11.2007 12:10
Protože se taktování liší kus od kusu, můžeš využít i tvé zákonné právo koupit zboží v internetovém obchodě a pak jej bez udání důvodu do 14 dnů vrátit, když nebudeš spokojený s přetaktováním, a v jiném obchodě si koupit stejný model. Ale nutno říct, že tohle hodně nedoporučuji, protože to není vůči tomu obchodu ani trochu morální. Nicméně z právního hlediska tento postup není nijak závadný.
s.skull (198)|16.11.2007 12:26
pozor na to... spousta obchodů má v obchodních podmínkách uvedeno, že obal nesmí být nenávratně poškozen apod. no a v případě procesorů je obal takový, že jak to jednou rozděláš, už to prostě je poznat - a uznejme - jak by se nám líbilo, kdyby nám z e-shopů posílali zboží sice v pořádku, ale v roztržených obalech... Prostě zrovna u procesorů je to problém(např. u většiny pamětí nee...)
mastermind (18)|16.1.2008 15:54
No já jsem teď taktoval na GIGABYTE P35 DS3.
C2D E6550 2,33 @ 3,456GHz ale jedu stabilne na 3,36GHz.

FSB 495 deska brala, 500 už ne - otázkou je, jestli to byla mez procesoru, či desky.

Každopádně si myslím, že za tu cenu je ta deska super.
speedsnail (4876)|16.1.2008 16:41
[QUOTE=mastermind;81609]No já jsem teď taktoval na GIGABYTE P35 DS3.
C2D E6550 2,33 @ 3,456GHz ale jedu stabilne na 3,36GHz.

FSB 495 deska brala, 500 už ne - otázkou je, jestli to byla mez procesoru, či desky.

Každopádně si myslím, že za tu cenu je ta deska super.[/QUOTE]

Podle většiny recenzí P35 Gigabyte (od DS3L až po DS4) je strop kolem 480-500fsb, takže na 99procent je to strop desky. E6550 neni na taktování moc vhodnej kvuli nízkýmu násobiči. E4500 nebo E6750 jsou o moc lepčí. (nemluvě o E8400, ten je dnes jasná volba)
Deska je to super, ale do těch 480-490fsb. Na extrémní hodnoty fsb (560+) je potřeba koupit DFI (cca 3500,-)
mech13 (5526)|16.1.2008 16:46
u FSB kolem 500 uz mozna deska dycha z posledniho mozna kvuli chladici NB - precejen se to mostrum DS4, DQ6 nebo treba circu-pipe nemuze rovnat a chipset uz po takovem OC slusne topi. jak budu mit poradne casu a trochu penez tak se chystam sehnat nejaky poradny chladic s HP na NB a znova prohnat E6300 - minule jsem skoncil kolem 515MHz, screenshot mam jeste s 525 ale to uz nebylo stabilni. jsu zvedave jestli s tim ten lepsi chladic chipsetu pohne
eiffeltom (9)|17.1.2008 09:03
[QUOTE=s.skull;63569]pozor na to... spousta obchodů má v obchodních podmínkách uvedeno, že obal nesmí být nenávratně poškozen apod. no a v případě procesorů je obal takový, že jak to jednou rozděláš, už to prostě je poznat - a uznejme - jak by se nám líbilo, kdyby nám z e-shopů posílali zboží sice v pořádku, ale v roztržených obalech... Prostě zrovna u procesorů je to problém(např. u většiny pamětí nee...)[/QUOTE]

to, ze tam maj napsany, ze zbozi nesmi mit poruseny obal, ze nesmi byt pouzito, apod., odporuje zakonu a tudiz se na to nemusis ohlizet
akorat pak pri vraceni zbozi je obchodnik opravnen strhnout si naklady na uvedeni veci po puvodniho stavu, ktere ale musi umet opodstatnit

samozrejme existuji i vyjimky ze zakona, na ktere se toto nevztahuje:
nosice podlehajici autorskemu zakonu - proste hru, hudebni cd, film, programy nemuzes roztrhnout z toho obalu a pak vratit, protoze sis uz mohl udelat kopii, pustit si ten film, apod
pak se to nevtahuje taky treba na potraviny ;-)

dam priklad z vlastni zkusenosti: koupil jsem si notebook z predinstalovanejma vistama, jakmile notebook zapnes, tak se visty doinstalujou, ale notebook strasne hlucel, tak jsem ho sel prave v te 14denni lhute vratit. protoze ale visty nebyly v puvodnim stavu (v tom predinstalovanem), tak mi bylo receno, ze vratit notebook muzu, ale ze mi strhnou z vracene castky asi 2000, proste na uvedeni veci do puvodniho stavu
nastesti to nestihli provest do 30ti dnu, tudiz nestihli reklamacni lhutu (ta tu plati taky) a pak mi byli nuceni vratit celou castku, bez zadnych poplatku :-)