Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 65

Téma: GeForce 8800GT vs. Radeon 3870

Obyvatel SHW Avatar uživatele CommanderZ
    Registrace
    Nov 2007

Překvapuje mě, že tu ještě žádné takové téma není. Sám jsem odobně čekal, že se v těchto dnech nebude mluvit o ničem jinym.

Jediné konkrétní a důvěryhodné porovnání jsem našel tady, tam je to takové nerozhodné.

V Crysis GF vyhrává na střední detaily, na vyšší se ale rozdíl smazává a na extrémní rozlišení dokonce vede ATI. V 3DMarku ale GF vítězí na celé čáře.

Co si o souboji těchhle karet myslíte? Co by jste v nejbližší době koupili?
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Intri
    Registrace
    Sep 2007

Co bych v nejbližští době koupil? Snadná odpověď - počkal bych, na oficiální recenze a testy a vybral si tu, která je lepší, resp. která vychází líp poměrem cena/výkon.

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Jelikož jsem silný AMDčkář, koupil bych si HD38x0

Každopádně 8800GT má problémy s dostupností v ČR a HD38x0 teprve vychází.
    Až budou grafiky na pultech, pak to propukne

Čestný člen Avatar uživatele husky14
    Registrace
    Jun 2007

Testu je spousta a spousta se jich jeste objevi....
    Osobne to zatim nechavam plavat, prohlidnu testy a proctu reakce (neni nic lepsiho nez diskuze nVidiot vs. fanATIk )....

Predbezne uvazuju o 88GT, ale v klidu si pockam nejspis na leden:
    1. karty budou dostupny
    2. budou ustaleny ceny
    3. karty budou vyzkouseny "v praxi" a budou o tom ohlasy/informace
    4. (snad) budou odladenejsi ovladace
    5. bude vyber ohledne chlazeni....

Čestný člen Avatar uživatele Smeli
    Registrace
    May 2006

V segmentu do 4,5k, kam by mohla padnou HD3850 512 je jasnou volbou. HD3870 je trošku mimo s cenou přes 5k

Obyvatel SHW Avatar uživatele CommanderZ
    Registrace
    Nov 2007

Ja bych to prave videl nejak posouzene opravdu objektivne, v tuhle chvili je mi sypatictejsi GF. Sam jsem sice nikdynemel nic jineho nez karty od nVidie (kdyz pominu Voodoo 1, pak jsem mel GF2 MX, GF4 MX a ted 6200),tak se ATI osobne rozhodne nejak nebranim.

Skoro mi prijde, ze maji obe stejne uzasny pomer cena/vykon, jen ta GF o ho jeste o trosicku lepsi

Registrace
    Sep 2007

No, nevím, jestli má nVidia lepší poměr ceny a výkonu, ale osobně bych řekl ( můj pocit, nehledal jsem to nikde po netu ), že nVidia má sice výkonější karty ( díky tomu, že se AMD koupilo ATI, čímž se hodně silně zadlužilo ), AMD je ale zase dělá levnější, i když méně výkonné. nVidia se před nedávnem chlubila svou 8800 GTX v ceně tuším 18 tisíc Kč, a pak AMD přivedlo na trh HD 2900 XT, které stálo 11 nebo 12 tisíc. Osobně bych si raději koupil tu 2900XT a ušetřil tak 6 tisíc Kč, než dostat pár FPS navíc a vydělávat na to minimálně další měsíc.

Banned Avatar uživatele Pavel Boček
    Registrace
    Apr 2007

Asi takhle: výkon Radeonů je asi o 10 % pozadu (jak se vyvine s optimalizací ovladačů do toho zatím nebudu míchat). Pokud nechceš dlouho čekat na dostupnost GF, tak pokavaď budou Radeony levnější o 10 a víc %, určitě je brát (navíc míň berou a míň se hřejí a taky líp přehrávají video). Pokud budou levnější o míň než 10 %, počkat n GF. Údajně teď někdy došlo/dojde 300 ks Leadteků do BGS.

Registrace
    Sep 2007

Jsi si jistý, že Radeony míň berou? Pokud vím, byl HD 2900 XT prohlášen za nejžravějšího ze všech karet podobného výkonu.

Registrace
    Apr 2007

Citace Původně odesláno od Intri Zobrazit příspěvek
    Jsi si jistý, že Radeony míň berou? Pokud vím, byl HD 2900 XT prohlášen za nejžravějšího ze všech karet podobného výkonu.
    Mluvím o 38xx. 2900XT sem vůbec netahej, to už je přece mrtvá věc, která se nevyrábí a pomalu ani neprodává, protože to nikdo nechce. Při stejným výkonu bere skoro 2x víc. Navíc toto je dred o 38xx

Registrace
    Sep 2007

Jo, ale aby to s HD 38xx nedopadlo stejně. 2900 se taky očekávalo fest, jak nebude lepší, jak nebude míň žrát a kde co, a ejhle, vyvinulo se to jinak, než kdokoliv chtěl. HD 38xx může klidně dopadnout stejně.

Registrace
    Apr 2007

Jo, ale aby to s HD 38xx nedopadlo stejně. 2900 se taky očekávalo fest, jak nebude lepší, jak nebude míň žrát a kde co, a ejhle, vyvinulo se to jinak, než kdokoliv chtěl. HD 38xx může klidně dopadnout stejně.
    Ehm. Viděl jsi člověče vůbec testy Výkon je fakticky stejnej (3870). A míň to bere určitě, možná že ne o půlku (ačkoliv tam je snad jen 4pin, aspoň na 3850). Cena je o +- 2k menší (berte to orientačně). Tak co je na tom tak hroznýho jako na 29XT...?

Starousedlík SHW Avatar uživatele first.indian
    Registrace
    Jul 2006

Jsi snad spadl z visne bo co? Spotreba 38xx je uz davno v recenzich uvedena... A je na stejne pripadne nizsi urovni jak 8800GT tak tady nepis takove blbaboly a radsi si napred neco precti...

Registrace
    Sep 2007

Ještě jsem žádnou recenzi nečetl, pokud vím, karta byla uvedená včera ( 16.11. ), a z předběžných informací bych osobně závěry nedělal. Já nevycházel z recenzí, jen z vlastních úvah a dost nedávné minulosti, tak mě nechte taky žít.:-)

Registrace
    Apr 2007

...
    Bez recenzí ani ránu !

ADD// heh, až sem čučel jak je 3870 tichej...sem něco dočítal až teď...

Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. GeForce: GeForce 8800GT drivery
    Od tj-max v sekci Grafické karty
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 14-12-2008, 20:15
  2. GeForce 8800GT a ForceWare 174.16?
    Od Hofik v sekci Grafické karty
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 20-03-2008, 22:49
  3. GeForce: G92 - GeForce 8800GT / 8800GTS v.2