reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

6800 GS, pci-agp mustek, teploty a chlazeni

qbe (14)|24.8.2006 13:36
zdravim

chtel jsem se preptat zda ma nekdo zkusenosti s touto kartou co se tyce vymeni standartniho chladice. dela dost ramus. koukal sem po reseni od zalmanu (vf900cu) ale pri pohledu na kartu je jasne, ze tento chladic nebude pokryvat pci-agp mustek.

je tedy nejaky jiny chladic ktery pokryje oboji?

je nutno tento mustek vyrazne chladit? nestacily by na nej nalepit ty male pasivky na pameti? zalman by pak trochu ofukoval i tyto pasivky

jake teploty bych mel ocekavat u teto karty...v klidu a pri zatezi?

diky
Smeli (2302)|24.8.2006 13:41
Nevím jak u nVidie, ale můstky na kartách ATi bývají chlezeny jen nějakou "žvýkačkou." Všeobecně ale snesou celkem dost vysoké teploty a nebál bych se tam ten Zalman dát
wizaard (913)|24.8.2006 17:25
[QUOTE=qbe]jake teploty bych mel ocekavat u teto karty...v klidu a pri zatezi?[/QUOTE]
Pokud Ti jde o tak nějak akceptovatelné teploty jádra, tak bych to obecně viděl tak nějak na 45-65°C v klidu a 65-85°C v akci (přes 80°C by ale jít neměla).

EDIT: Do Zalmana bych klidně šel, mělo by to být OK.
tequilla (1015)|24.8.2006 17:31
6800GS se Zalmanem VF900-Cu mam, ale na PCI-E (a jeste je vsemu dvakrat v SLI). Predpokladam, ze s teplotama to bude ale u obou typu rozhrani stejne. Ja mam stazeny ty Zalmany na polovicni otacky (jsou absolutne potiche) a stejne vytvari slusnej vir, kterej ti zarucene ochladi mustek i pameti. My maximalni teploty jsou nasledujici:

Idle: GPU1 40°C, GPU2 44°C
Burn: GPU1 57°C, GPU2 60°C

Ta druha grafika ma vyssi teploty, protoze je tam trosicku utopena.
Pokud bych to zapnul na max. otacky, tak by teploty byly zas nekde jinde, ale davam prednost tichu...

Jo, jeste dodavam na rychlo udelany graf teplot GPU2 (4x po sobe test Aqaumark3):
Smeli (2302)|24.8.2006 18:02
Všimli ste si, že se autor ptá na chlazení AGP - PCIe můstku? Podle toho co jsem slyšel snáší teploty přes 95°C, ael taky že je lepší jej navíc chladit, takže na něj prcni nějaký pasivek a bude to ok;)

Edit: k těm teplotám - GPU přežije teploty i dost přes 100°C, jen se na nich nesmí dlouho provozovat (ono to ani nejde, při vyšší teplotě GK se ti stejně ressne PC)
Withman (1337)|24.8.2006 20:02
[QUOTE=Smeli]Všimli ste si, že se autor ptá na chlazení AGP - PCIe můstku? Podle toho co jsem slyšel snáší teploty přes 95°C, ael taky že je lepší jej navíc chladit, takže na něj prcni nějaký pasivek a bude to ok;)

Edit: k těm teplotám - GPU přežije teploty i dost přes 100°C, jen se na nich nesmí dlouho provozovat (ono to ani nejde, při vyšší teplotě GK se ti stejně ressne PC)[/QUOTE]

Kritická teplota u grafiky je někde až u 145°C, ty mrchy při těch stupních kolem 85°C pořád jedou bez problémů, né a né se upéct....dneska testováno :o)
wizaard (913)|24.8.2006 23:00
[QUOTE=Smeli]Všimli ste si, že se autor ptá na chlazení AGP - PCIe můstku? Podle toho co jsem slyšel snáší teploty přes 95°C, ael taky že je lepší jej navíc chladit, takže na něj prcni nějaký pasivek a bude to ok;)

Edit: k těm teplotám - GPU přežije teploty i dost přes 100°C, jen se na nich nesmí dlouho provozovat (ono to ani nejde, při vyšší teplotě GK se ti stejně ressne PC)[/QUOTE]
[OT]O můstku jsi už psal, teď jsi to dokončil, já jsem myslel, že ta otázka, na kterou jsem odpovídal, je o GPU a ne o můstku, ale je pravda, že to z toho není úplně jasný. Každopádně když ale v otázce zmiňuje chladič GPU, tak jsem myslel, že ta poslední otázka na teploty je právě mířená na GPU. Sry.[/OT]
Honny (262)|25.8.2006 12:37
ten převodník potřebuje minimálně ten pasiv, v žádným případě bez něj...
tequilla (1015)|25.8.2006 14:08
Pokud se bavime o verzi 6800GS do AGP sbernice, tak je karta AGP nativni, tudiz bez mustku. Napr.: http://www.theinquirer.net/default.aspx?article=28094. :confused:

Pokud se bavime o verzi 6800GS do PCI-E, muzu poslat par obrazku jak karta s nainstalenym Zalmanem vypada...
qbe (14)|27.8.2006 03:03
jedna se konkretne o tuto kartu
http://www.xpertvision.com.tw/en/products/nv_agp_6800GS.html

je to apg s pci-agp mustkem. jadro nv42

nekde na netu jsem videl i blizsi fotky, ted to bohuzel nemohu najit, jestli najdu, hned poslu link