reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Ovladac na 82801FB ICH6 AC'97

sheira (164)|17.11.2007 11:33
Zdravim,


tak zas mam mensi problem. Nainstaloval som si nejaky podivny ovladac na tuto onboard zvukovku, ale zvuk mi akokeby sem tam preskakuje. Neviem sa dopracovat k dobremu driveru na tuto blbu zvukovku..

Model : Micro-Star International Co Ltd (MSI) 82801FB (ICH6) AC'97 Audio Controller
Revision : A6
Type : AC '97
Version : 2.01

(Pre pripad potreby prikladam udaje o MB zo Sandry)

Takze zhanam ovladac na tuto zvukovky. Predom dik za odpovede.
eraser (0)|17.11.2007 14:53
A čo tak použiť ovládač, ktorý je priložený k doske, prípadne si nájsť na stránkach výrobcu MB aktualizovaný ovládač? A samozrejmosťou je Intel chipset pack a zaplátané Windows XP SP2.
sheira (164)|17.11.2007 19:23
K doske praveze nemam ovladace, lebo mi ich v "super" predajni Shark nedali..preto si ich musim hladat sam.
Ja som to uz hladal, postahoval som 100 nefuncknych ovladacov, spravil som si zatial len viac problemov ako som mal. Na strankach vyrobcu sa mi to nedari najst...ani poriadne neviem co vlastne hladam - preto som tam prilozil tie udaje o MB.
eraser (0)|17.11.2007 19:40
Tak to je bez komentára... a i to je dôvod, prečo kupujem HW v overených predajniach v ČR.

Tak si stiahni balík ovládačov priamo z MSI.

http://global.msi.com.tw/index.php?func=downloadindex
sheira (164)|18.11.2007 03:09
Tak on shark neni zas nejaka 5-korunova predajna, ale zamestnavaju tam neochotnych prispatych ludi. (Aspon z mojej skusenosti). Ked som PC kupoval, nejak som si to nevsimol a potom dodatocne mi ich nechceli dat, tak som to neriesil a povedal ze to nebude problem stiahnut.

Nieco som uz nainstaloval, zvuk ide, aj ked som si neni isty, ci je ten ovladac na moju dosku...
marketa_oldd (3)|18.4.2009 12:50
ahoj, prosim o pomoc :)

Mam novou desku se zvukovkou Intel 82801FB ICH6 - High Definiton Audio Controler. Nejdou mi ale nainstalovat ovladače, které jsem k tomu dostala - ADI AC97 Integrated Digital Audio Driver a CMI Audio P5GD2 Deluxe. Nejdou znamená, že se při instalaci zobrazí zpráva "Device doesnt exist or maybe removed manually. Please plug in device or reboot and try install again". V BIOSu jsem snad zvukovku nastavila spravne - Audio na "enabled".
Zkoušela jsem najít aktuální ovladače na internetu, ale nepodařilo se mi to.
Můžete mi někdo poradit, co případně nastavit nebo kde stáhnout správné ovladače nebo v čem může být zakopaný pes?

Přikládám info o MB
info.jpg
kevin00 (10238)|18.4.2009 17:08
Není to náhodou sestava od HP ? Uveď prosím přesný typ sestavy.

EDIT 1: Zkus toto
EDIT 2: Ovladač pro čipovou sadu - vyber si pouze operační systém
marketa_oldd (3)|20.4.2009 21:43
Ahoj,
MB:
Model Puffer2 1.xx
Chipset Intel i915P/i915G
Southbridge Intel 82801FB (ICH6)
LPCIO SMSC

BIOS:
Brand American Megatrends Inc.
Verze 3.18

Jestli je to od HP nevim ... se v tom zas tak nevyznam :-(
kevin00 (10238)|20.4.2009 21:45
Ovladač na čipovou sadu sedí, měli by sedět i ty drivery na HP ... tato deska je vyrobena pro počítače HP ;) Jinak zda-li je to HP poznáš tak, že to na case bude napsané ;) :D
marketa_oldd (3)|20.4.2009 22:38
Case (resp. ten comp) nemam ted u sebe :)
OKi, stahla jsem si ty ovladace k audiu, ovladac k cipove sade budu taky potrebovat? Neni mi moc jasny, co z toho odkazu pro čipovou sadu mám použít... sorry :)
kevin00 (10238)|21.4.2009 11:00
Pokud Ti nejde pouze zvuk, tak ovladač k čipové sadě nepotřebuješ. Budeš potřebovat, pokud Ti nejde např. síťová karta, grafická karta ... (V sekci Drivers stáhni všechny 3 drivery)