reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vypalovací věž - poraďte

expes (2)|17.11.2007 12:13
Jak silný compl na pěti mechanikovou vypalovací věž (jednoúčelový compl :)?

Potřebuju vědět zdroj (Waty), deska (obyčejná, nějaká speciální,...), RAM, procesor, HDD (otáčky, nebo třeba více disků aby byl zajistěn dostatečný datový tok). S mechanikama ani bednou poradit nepotřebuju. Celé by to mělo být co nejlevnější, nejlevnější, nejlevnější!

Díky
Intri (3490)|17.11.2007 13:22
Hmm, deska stačí být nějaká obyčejná, ale musíš si dát pozor, aby měla dost portů ( SATA nebo ATA, záleží na tom, jaké mechaniky chceš kupovat - doporučil bych SATA, desek s ATA porty už není moc ). Zdroj bude stačit kvalitní 300W, jestli chceš mít jistotu a případně přidávat ještě mechaniky, můžeš si pořídit 400W, ale o tom bych se rozhodl spíš podle zbytku. CPU by měl být silný, ale stačit ti bude klidně C2D E4500, který přetaktuješ. RAM budou stačit klasicky 2 GB, tu hrotit nemusíš. HDD - tady si můžeš vybrat. Buď si ( nemálo ) připlatit za Raptora od WD, pokud požaduješ vysokou rychlost, nebo si koupit dva disky a zapojit je do RAID. Řekl bych ale, že pro vypalování budeš mít vhodnější koupit dva disky a nechat je zapojené normálně s tím, že data pro tři mechaniky budou na jednom disku a data pro zbývající dvě na druhém disku. Data pro více než tři mechaniky bych na jeden disk raději nedával, mohl bys už narazit na hranice přenosových rychlostí disku.
eraser (0)|17.11.2007 14:41
[quote=expes;63884]HDD (otáčky, nebo třeba více disků aby byl zajistěn dostatečný datový tok).[/quote]Otázkou zostáva, či chceš páliť on-fly alebo z diskových images.

[quote=expes;63884]S mechanikama ani bednou poradit nepotřebuju.[/quote]Aké si kupuješ mechaniky a bedňu?

[quote=expes;63884]Celé by to mělo být co nejlevnější, nejlevnější, nejlevnější![/quote]Hmm.... :notsure
expes (2)|17.11.2007 15:41
No mechaniku jsem původně myslel LG GSA-H22N, ale už se nevyrábí, tak možná nějakou její pokračovatelku, bednu nemám konkrétně vybranou, vezmu prostě co bude nejlevnější s dostatečným počtem šachet.
Vypalovat chci samozřejmě z pevného disku.
eraser (0)|17.11.2007 19:26
No, tá ma IDE rozhranie...
Intri (3490)|17.11.2007 19:35
[quote=expes;63953]No mechaniku jsem původně myslel LG GSA-H22N, ale už se nevyrábí, tak možná nějakou její pokračovatelku, bednu nemám konkrétně vybranou, vezmu prostě co bude nejlevnější s dostatečným počtem šachet.
Vypalovat chci samozřejmě z pevného disku.[/quote]

Fakt bych ti doporučil se porozhlídnout po těch SATA mechanikách, protože dostatek SATA portů na základních deskách najdeš, ale nenajdeš dostatek ATA portů. Poslední dobou, co jsem se díval po deskách, jsem si nevšiml nějaké, která by měla víc než dva ATA porty ( tzn. max 4 ATA zařízení ). Netvrdím, že nejsou desky, které by jich měly víc, ale je to neperspektivní.
eraser (0)|17.11.2007 21:32
Naviac netreba zabúdať na priepustné charakteristiky dvoch IDE zariadení zapojených na jeden IDE kanál.