reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zvysenie vykonu grafickej karty a procesoru

Michal85 (1)|17.11.2007 16:50
Zdravim chcel by som sa opytat ako pretaktovat procesor a ako zvysit vykon alebo pretaktovat graficku kartu?Najprv ten procesor... Mam AMD ATHLON XP 2200+ V biose som zmenil taktovaciu frekvenciu na 166 cize teraz mi pise 2800+ (2090mhz) treba nejak specialne nastavit aj napatie? {Mam vsade nastavene Auto) A pokial mozem az menit taktovaciu frekvenciu? Dalej graficka karta. Mam staru GeForce FX 5900 a uz mi takmer na nic nestaci a chcel by som aspon trochu zvysit jej vykon, lenze to uz naozaj netusim ako. Da sa to vobec na tejto grafickej karte a ak ano ako? Prezeral som rozne fóra ale tuto grafiku uz asi fakt nikto nema :-/ (Na novu nemam prachy:) Dlsie parametre mojho compu su 512 MB Ram, doska VIA K7 a obycajny 230V zdroj. budem vdacny za kazdu radu. Hardware fakt nie je moja silna stranka.
A este nieco. Ta Geforce FX 5900 ma 128mb.
pavel_p (993)|17.11.2007 17:40
Pokud to jede stabilně tak zvýšení napětí není třeba. Na přetaktování grafiky zkus RivaTuner, jinak by celkem pohlo ještě aspoň 512MB RAM.
husky14 (4214)|17.11.2007 18:19
Pri pretaktovani ti nikdo nerekne, kolik presne kde nastavit a kolik presne z toho dostanes. OC je hrozne individualni a zalezi to kus od kusu HW.... musis zkouset a hlavne testovat stabilitu, treba v Prime95. Napeti moc nezvysuj, kdyz nevis, co delas. Plno navodu najdes na netu, tak si o tom neco precti ;)

Co se tyce graficky karty, tak se obavam, ze taktovani nebude mit valnej ucinek a rozhodne ti to nerozhybe hry, ktery ti ted nejedou....