reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

HDD Storagebird LAN2 500Gb, nedostupné web-admin rozhraní

mantee (2)|19.11.2007 10:55
Mám síťový disk Storagebird LAN2 500Gb.

Při poslední konfiguraci na webovém administraním rozhraní jsem deaktivoval NTP synchronizaci času. Hned po uložení tohoto nastavení bylo webové administrační rozhraní nedostupné. Nyní nemám možnost jak se k tomuto rozhraní dostat, tento problém nevyřešil ani HW reset na zadním panelu disku.

Disk je v systému normálně vidět, přenos dat in/out funguje, FTP funguje rovněž.
Nicméně ani HW reset zřejmě vůbec nic nezměnil, neboť LAN HDD si ponechal i aktuální nastavení statické IP.

Patrně došlo k narušení firmwaru, ovšem nevím jakým způsobem tam mám ofic.firmware dostat, když k HTTP rozhraní se nelze připojit.

Dočetl jsem se, že je možné využít protokolu TFTP, ovšem na jakém portu?? Storagebird nemá otevřené jiné porty, než pro SMB, FTP, HTTP.


Díky za odpovědi (mantee@centrum.cz)
eraser (0)|23.11.2007 21:29
Reset tlačítko musíš podržať minimálne 4 sekundy.
mantee (2)|26.11.2007 08:18
Díky za radu, jen bych se ještě zeptal, zda použití RESET (zkoušel jsem ho jen zmáčknout, nikoliv přidržet) skutečně obnoví původní nastavení, pokud je závada ve FW?
A co uložená data, nedojde k jejich smazání?


Díky
eraser (0)|26.11.2007 10:50
Factory RESET tlačítko by malo obnoviť všetky výchozie nastavenia, avšak ešte raz opakujem, je nutné ho pridržať min. 4 sekundy. Čo sa týka dát na disku, na tie samozrejme tento proces vplyv nemá. Vyskúšaj, ak to nepôjde, tak ti zrejme neostáva nič iné, než ten storage reklamovať. Mimochodom, ak sa reset podarí, tak nezabudni na východziu IP adresu a login/heslo.