reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

error so zvukovkou na MB

Obumbrata (57)|24.8.2006 22:19
no tak moj problem je ze mi nejde rozbehat avid (program na strihanie videa) a zvuk z tv tunera v pc asi kvoli zvukovke na mb (mam intel a orig intel dosku plus najnovsie ovladace) plz nepiste ze by som si mal kupit novu zvukovku pac nemam money :)
wizaard (913)|24.8.2006 22:44
Myslím, že by bylo fajn problém trochu rozvést. Tím myslím jednak model desky a zvukovky, typ TV karty, konkrétní problémy...
Obumbrata (57)|27.8.2006 15:18
CPU P4 520 2.8ghz
MB - d915pbl
Chipset - i915p
Southbridge - ICH6
zvkovka - Realtek na doske
tvkarta - avermedia

Pri Spustani avidu mi vyhodi chybovu hlasku:
Avid Xpress Pro HD
Exception: ADM_DSOUND_MIXER_OPEN_ERROR

A tv karta normalne fici ale bez zvuku.
tgfh (2985)|27.8.2006 16:23
Pri instalaci zvukovky probehlo vse normalne?
wizaard (913)|27.8.2006 18:52
Nemáš tam nainstalovaný nějaký externí program pro správu hlasitosti? Např. od výrobce zvukovky/desky?
Obumbrata (57)|5.9.2006 23:35
Pri instalaci bylo vsechno ok.
A mam tam nainstalovany program od vyrobcu dosky kt. rozhoduje ze kolko kanalovy zvuk ktory jack atp.
mech13 (5526)|5.9.2006 23:43
predpokladam ze v tom problem nebude, ale jen pro jistotu: mas TV kartu propojenou se zvukovkou? bud nejaky interni drat (asi jako audio kabel z CD-ROM do zvukarny pro analog. prehravani) nebo externi pres 3,5 jack. a vstup do kteryho to mas pichly zesilen a je nastaveny jako zdroj zvuku? (jestli jde po te chybe nekde nastavit)

///sice jsem dlouho TV kartu neinstaloval, ale kdysi davno v praveku se TV karta propojovala se zvukarnou kablem, predpokladam ze to tak zustalo
Obumbrata (57)|6.9.2006 17:12
tak to nemam :) ale su tam vystupy pokial som si dobre vsimol ok to skusim.

ale furt neviem co s tym avidom. :(
eraser (0)|6.9.2006 17:59
Skúšal si zagoogliť, mne to vyhodilo dosť podobných problémov, takže zrejme sa bude jednať o niečo specifické.

http://www.google.com/search?lr=&ie=UTF-8&oe=UTF-8&q=ADM_DSOUND_MIXER_OPEN_ERROR
Obumbrata (57)|6.9.2006 23:52
tiez som googlil ale tych par navodov co som nasiel bolo bud nefunkcnych abo nerealizovatelnych. hodily by sa dake konkretne rady co s tym.
Šobáň (128)|22.9.2006 19:02
Koukni přesně na čip na MB a pohledej ovladače podle čipu.

Mě se hlásila na MB zvukovka jako SiS.... a přitom tam byl zapájen CMI.....
oni jsou 100% kompatibilní kromě mixáku no a win tam cpaly ovladač pro sis a pak nefungoval mixák a blblo to.

Řešení odinstalovat ovladač zvukovky projít disk a fizicky smazat soubory ovladače jinak je tam windows zase nacpou a nainstalovat ručně ovladače pro ten správný čip.

Takže nebude to nějakej takovej problém ?