reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

NAS box a zalohovani

ICEBOSS (3435)|20.11.2007 16:15
Zdarec, koupil jsem Raidsonic NAS Icybox 1000, pripojil do site, nastavil uzivatele, nastavil adresare a mam nasledujici problem. :-/ K boxu nemuzou byt pripojeni na sambe 2 ruzni uzivatele naraz. V siti jsou 2 pocitace (notes a stolni). Myslel jsem si, ze kazdy se po zapnuti XP prihlasi ke svymu uctu (sitovej disk) a tam bude mit svuj adresar, kam se jednou za tyden programkem Fullsync vsechno prekopiruje. Jenze to nefunguje. Kdyz jsem se pokusil pripojit na druhym pc tim druhym uctem, prvni zkolaboval a mul jsem resetovat server nas boxu aby to jelo :-/. Takze to hodlam osefovat normalne pres ftp, ale nevim, jaky je pro neho nastaveni... server, login, pw? Poradi nekdo? Nikde v manualu sem to nenasel. Pripadne i jinej soft na zalohu, ktery umi synchronizaci (neni treba prenaset tuny stejnych obrazku apod, jen zmenene .doc) a idealne bud nestoji moc nebo je free.

Pocitacem to resit nechci, moc to zere atd., navic uz ten nas box mam.
ICEBOSS (3435)|20.11.2007 18:39
ha. sem lama, :mistake adresa ftp serveru bude asi zrejme ipina toho boxu, ze... :D

nejake dalsi rady? :D
eraser (0)|21.11.2007 11:56
Toto som písal do FAQ pre môj NAS box.

I can't access (Access is denied) to my shared folder(s) using Samba and Windows XP SP2

Čo sa týka prístupu, tak môžeš použiť IP, samozrejme a taktiež názov, ak je definovaný v nastaveniach NAS boxu, u mna je to možné.
ICEBOSS (3435)|22.11.2007 20:21
takze... zrusil jsem na jednom PC to jednoduche sdileni a na NAS box se dostanu z obou PC, v pohode na nej muzu kopirovat atd.

nicmene! nemuzu se do nej dostat pres FTP.

Fullsync pusobi bohuzel to, ze nejakym zpusobem shazuje server NAS boxu.

Takze jsem natahl "zalohovani windows"... :) Vypadalo to vsechno uplne v pohode, jenomze problemy.

- Wokenni zalohovani dela 1 velky soubor a na disku NAS boxu je FAT32 (2GB rozhodne stacit nebudou). Predpokladam, ze kdyz na nasu nastavim ext3, tak se na to z woken nedostanu. Takze bud nejaky napad, aby se to automaticky delilo, nebo to udelam nejak po kusech, to se da resit.

- zkusil jsem zazalohovat 1 jediny soubor a nahlasilo to, ze bud je na disku malo mista (je tam jeste 200GB) nebo ze nemam opravneni - jakykoliv kopirovani pres sambu na nej jde...
eraser (0)|23.11.2007 10:51
Ak je to NAS box a si pripojený cez LAN, tak sa na ext3 disk dostaneš bez problémov, to si manažuje NAS box osobne. Horšie je to s USB prístupom, to už je záležitosť OS, lenže i tu existujú špeciálne ovládače pre Windows pre prístup k ext3 file systému.
ICEBOSS (3435)|23.11.2007 12:31
hm... tak to preformatnu... :) aspon odpadne jeden problem... navic 250GB FAT tabulka... brrr :)