reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

klávesnice: odpojení, připojení, odpojení...

jenda-kvety (4)|20.11.2007 20:52
Pěkně vítám, chtěl bych vás poprosit o drahocenou radu. Při vlastní stavbě PC sem si koupil set bezdrátové myši a klávesnice od Genius ErgoMedia R710, připojeny přes USB. Myš ale nepoužívám, to je nejspíš jedno. Asi po dvouch dnech plného fungování PC mě najdenou začla klávesnice zlobit, a to způsobem, že se ozve typický zvuk jako když třeba odeberete foťák a tím se klávesnice odpojí. Po cca 2 sekundách se ozve opačný zvuk a klávesnice se připojí. A teď: buď se to stane jednou za hodinu (to je ten lepší případ), nebo, a to je častěji se to opakuje tak 15 do minuty, což se nedá. Při psaní tohoto článku mám štěstí :) Problém přestal asi po týdnu, ale teď už mě zase měsíc zlobí a sem beznadějnej. Moc moc vás prosím poraďte. Klávesnici si jinak nemůžu vynachválit a nerad bych ji měnil za jinou. Díky moc

- mimochodem, nápady typu výměna beterek sem zkusil :D
- a funkce "Povolit portu USB vypínat zařízení z důvodu úspory energie" nemám zapnuté.
Intri (3490)|20.11.2007 23:14
Nevím přesně, jak se bezdrátová zařízení do USB chovají, ale není třeba klávesnice příliš daleko od přijímače? Jestli třeba Windows neodpojí přijímač, když ztratí kontakt s klávesnicí.

Jinak zkus samozřejmě i jiné USB porty, jestli se to bude chovat stejně. Pokud jo, zkus jiné PC. Pokud se to bude chovat tak blbě i tam, máš set na reklamaci.
jenda-kvety (4)|21.11.2007 18:37
Příjímač mám hned u klávesnice, i sem zkoušel měnit na myši frekvenci s kterou pracuje, protože je taky bezdrátová, tak aby se to třeba nerušilo a nic. Jinak odskouším na jiném PC ale sem zvědavej kdy. jinak ti Intri děkuju zatím
ICEBOSS (3435)|21.11.2007 18:44
to je mozna ten problem. zkus ten prijimac oddalit. u logitechu nektery mysi pri prilis male vzdalenosti od prijimace blbnuly.

jinak je mozna nekde nacaty USB kablik, nekde je zlomeny nebo tak. zkus s nim zakroutit... jestli je to novy, dones to na reklamaci.
jenda-kvety (4)|22.11.2007 01:21
Dobrá zkusím oddálit, ale zlomeným kablíkem to asi nebude, protože s ním vůbec nehejbu. Dal sem to do jiný zdířky jak poradil Intri a běžím 5 hodin bez problémů, což se už dlouho nestalo, tak uvidíme.