reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pevné disky, otpické mechaniky: Výměny hardisku

Neregistrovaný (0)|21.11.2007 14:50
Jméno tazatele: Bill

Znění dotazu:
Rád bych vyměnil stávající HD (fat 32) za větší (ntfs), ale bohužel nevím jakým způsobem přenést systém (windows XP SP2) a ostatní programy. Prosím o radu a děkuji?

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
tgfh (2985)|21.11.2007 15:08
Při přechodu na jiný systém souborů je ideální systém přeinstalovat, což také doporučuji.

Máš disk rozdělený?
johny__g (6387)|21.11.2007 15:23
Jsi si jistý že máš současný souborový systém FAT32? Nevidím totiž důvod proč WIN XP instalovat na FAT32. Jinak, než budeš cokoli převádět, nebo přenášet systém, DOPORUČUJI si data zálohovat a počítat s tím že o ně můžeš přijít!!
A souhlasím s tgfh, když nový disk tak i nový systém. Instalace XP je na půl hodiny, plus ovladače a programy - za 2 až 3 hodiny je hotovo a máš čistý a rychlý systém.
Pokud chceš poradit jaký nový disk, musíš napsat i konfiguraci počítače.
Gydravan (54)|21.11.2007 17:54
Re.: Pevné disky, optické mechaniky: Výměny harddisku.
Citujem (johny g): "Jinak, než budeš cokoli převádět, nebo přenášet systém, DOPORUČUJI si data zálohovat a počítat s tím že o ně múžeš přijít!!" Z tohoto dôvodu - obava, že stratím pár tisícov fotografií a trocha vlastného videa - už dlhšie rozmýšľam ako na externý disk. Pozdáva sa mi Toshiba externý HDD 320 GB/
3,5"/USB/8MB cache/Systém XP/2000. Mám v stolnom počítači Windows XP HE. Zatiaľ som ukladala na CD. Môžem - a kde? - naraziť na prekážky? Nepotrebujem HD nosiť so sebou, kľudne môže byť v knižnici.
Gydravan
husky14 (4214)|21.11.2007 18:08
[QUOTE=johny__g;65057]Jsi si jistý že máš současný souborový systém FAT32? Nevidím totiž důvod proč WIN XP instalovat na FAT32.[/QUOTE]Naprosto typicky pro radoby pocitacovy firmy stavejici kompletni kompy.... posledni dobou jsem videl tri PC s XP na fat32 :rolleyes:

Jinak souhlas s ostatnimi: novy HDD, novy system.... zkopirovat XP z disku na disk stejne neni tak jednoduchy, ty dalsi programy potom uz jo (myslim instalacni soubory tech programu, ne slozku Program Files :p, instalovat se ty programy musi taky znovu) ;)
pavel_p (993)|21.11.2007 21:04
[QUOTE=Gydravan;65106] Z tohoto dôvodu - obava, že stratím pár tisícov fotografií a trocha vlastného videa - už dlhšie rozmýšľam ako na externý disk. Pozdáva sa mi Toshiba externý HDD 320 GB/
3,5"/USB/8MB cache/Systém XP/2000. Mám v stolnom počítači Windows XP HE. Zatiaľ som ukladala na CD. Môžem - a kde? - naraziť na prekážky? Nepotrebujem HD nosiť so sebou, kľudne môže byť v knižnici. [/QUOTE]
Na překážky by jsi narazit neměla, chová se to v podstatě jak flashka (pokud máš starší počítač bez USB2 portů, tak pojede pomalu, ale tohle se dá řešit kartou za <400Sk).

http://www.tomshardware.com/2007/08/17/500_gb_external_storage_tested/

Vhodné je ho přeformátovat na NTFS pro použití souborů na 4GB. Doporučuji ho nemít trvale připojen v počítači (nějaký virus může poškodit data na obou discích a pak většinu času jen žere elektřinu). Jako řešení pro zálohy je to ideální (a to myslím i pro podniky). Nepochopil jsem jestli na něm chceš systém...
johny__g (6387)|21.11.2007 21:24
[QUOTE=pavel_p;65169]...Nepochopil jsem jestli na něm chceš systém...[/QUOTE]

Systém na něm asi nechce, to "/Systém XP/2000" je myšleno asi tak, že disk vyžaduje win 2000 nebo XP. Zřejmě je to zkopírovaný z nabídky nějakýho e-shopu.
Gydravan (54)|22.11.2007 21:01
"Vhodné je ho přeformátovat na NTFS...
Vďaka za radu, prejdem na uvedené adresy. Dúfam, že tam nájdem trocha fosforu aj o NTFS. V opačnom prípade dúfam že budem opäť úspešná tu "doma".
johny__g (6387)|23.11.2007 13:59
Na tom nic není, prostě na disk klikni pravým tlačítkem, vyber formátovat a v nabídce vyber jako souborový systém NTFS (jako další volba tam bude ještě FAT). Dej OK a za chvíli je hotovo. Samozřejmě tohle dělej hned s novým diskem, protože formátováním bys přišla o všechna data.
pavel_p (993)|23.11.2007 18:48
[QUOTE=johny__g;65621]Dej OK a za chvíli je hotovo.[/QUOTE]
Pro upřesnění ... pokud nedáš rychlý formát tak ta chvíle bude trvat při použití USB na tak velkém disku asi 3-4 hodiny.