reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problem pri vypalovani

_PM (3)|22.11.2007 19:52
Dobry den,
predem bych chtel rici, ze nejsem zadny technicky tip, takze pokud se mi nekdo pokusi poradit, nezlobte se, kdyz se pak zeptam, jak konkretne na to.
V soucasne dobe pocituji problemy s vypalovackou (NDEC ND3500 DVD+-R/RW/+R9 Dual Layer ATAPI). Vypalovani CD je bez problemu, stejne tak vypalovani DVD-RW (ty je mozne i bez problemu vymazat). Ovsem standartni media DVD+-R vypalit neni mozne. To me udivuje, protoze do nedavne doby to nebyl vubec problem.
Pouzivam vypalovaci program Nero Burning Rom 6. Pri kazdem pokusu o vypaleni mi program oznami, ze na disk neni mozne vyppalovat a ze jej nemuze vypalit najednou (DAO).
Pochybuju, ze je chyba v mediu, nebot jsem zkousel media TDK i BenQ a u obou se mi ukazala stejna chyba.
Dekuji za pripadnou pomoc...
husky14 (4214)|22.11.2007 20:04
[QUOTE=_PM;65441]Pri kazdem pokusu o vypaleni mi program oznami, ze na disk neni mozne vyppalovat a ze jej nemuze vypalit najednou (DAO).[/QUOTE]A nenabidne jinou moznost vypaleni?

Btw. jen pro upresneni, nemas/nemel si v PC hru s ochranou Starforce?
_PM (3)|22.11.2007 20:08
nenabidne, bohuzel.
hry uz moc nehraju a kdyz uz tak neco starsiho pres dos-box. zminovanou hru ani neznam a muj pocitac by ji pravdepodobne uz ani nezvladnul :) takze ne.
husky14 (4214)|22.11.2007 20:23
Starforce neni hra, je to ochrana pouzivana u her a v systemu bohuzel pak dela hroznej borbel.... mimo jiny se taky snazi v ramci svyho urceni "obsluhovat" CD/DVD mechaniky.... radsi se podivej ve Spravci zarizeni

Pravym mysitkem na "Tento pocitac" - Vlastnosti - Hardware - Spravce zarizeni - zalozka Zobrazit - "Zobrazit skryta zarizeni"


[QUOTE=_PM;65445]nenabidne, bohuzel.[/QUOTE]Nemam tu ted Nero, ale ten typ vypaleni by sis mel moznost zvolit i sam nekde v nastaveni, zkus to prohledat....
_PM (3)|22.11.2007 20:52
takze objeveno nasledujici:
Starfroce Protection Enviroment Driver (version 1.x)
Starforce Protection Helper Driver (version 2.x)
Starforce Protection VFS Driver (version 2.x)

sice si preju aby to byl zdroj problemu, ale uprime o tom pochybuju...
husky14 (4214)|22.11.2007 20:56
Tak pryc s tim. Netvrdim, ze to pomuze, ale bez Starforce v PC muze byt jedine lip ;)