Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 3 z 3

Téma: Problémy s PC (HW/SW): INSTALACE WIN XP

Neregistrovaný

Jméno tazatele: Radecek585

Znění dotazu:
    Ahojte potrebujem poradit z touto vecou.
    Mám doma notebook na ktorom bolo napísané že je len pre WINDOWS VISTA. Viem že to ide nejako urobiť aby som tam nainštaloval XP. Len si s tým neviem nejako poradit. Skušal som aj cez program Nlite vytvorit CD ale to mi nešlo. Proste mi to píše pri inštlaacii že nejsu žiadne disky. Aj som si z netu stáhol ovladače AHCI a F6 Floppy ale proste mi to nejako nejde....možno robím niekde chybu.....prosím poradte mi

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:

Starousedlík SHW Avatar uživatele Intri
    Registrace
    Sep 2007

Zkoušel jsi při tvorbě toho instalačního CD pomocí nLite zakomponovat i ovladače SATA disků? Tohle bývá nejčastější problém, proč XP nenachází žádné disky. AHCI ovladače ti v tomto nemusí pomoct. Nemusíš ani vytvářet nové instalační CD, ty ovladače SATA se dají z disketovky importovat stejně, jako jsi importoval AHCI.

Obyvatel SHW
    Registrace
    May 2006

Jsou 2 druhy ovladačů: jedny přímo do Windows (to budou ty "ovladače AHCI") a druhý pro boot Windows a jeho instalaci (to jsou ty F6 ovladače). Do n-Lite musíš naimportovat ty F6 drivery, a to jako Text-Mode driver (jsou tam 2 volby - buď jako "normální driver" - nevim teď z hlavy jak přesně se to tam jmenuje - a TextMode driver, pro F6 driver se musí použít ta volba TextMode).
    Předpokládám, že samozřejmě sis stáhnul ovladače pro Windows XP a nedáváš tam ty pro Visty.

Podobná témata

1. Problémy s PC (HW/SW): Instalace Windows 7
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 02-09-2013, 20:45
  2. Problémy s PC (HW/SW): instalace XP na USB klic
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 25-05-2011, 09:36
  3. Problémy s PC (HW/SW): Instalace Windows
    Reakcí: 14