reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Periferie: Logitech MX518 nebo Razer DeathAdder - a jakou podložku?

Neregistrovaný (0)|23.11.2007 14:23
Jméno tazatele: Martina

Znění dotazu:
Dobrý den, chtěla bych poradit v výběrem dárku pro 17letého hocha. Je jasné, že to bude myš a podložka, ale protože to má být překvapení, nemohu to probrat s ním. PC využívá asi stejným podílem ke hraní, správě a úpravě fotek a bežnému provozu - net, psaní dokumentů. Zaujaly mne 2 myši - Logitech MX518 a Razer DeathAdder. Klonila jsem se k Razeru, pak jsem ale někde četla, že je poruchový. Tak teď nevím. Kromě toho bych ráda vybrala nějakou dobrou podložku.
Tam mne nejdřív zaujala RazerRZE 1001 eXaxtMat, ta prý ale studí.Pak jsem uvažovala o Razer Mantis Speed Mat nebo SteelPad QCK. Protože tomu sama nerozumím, ráda bych pochopila, jak se to má s citlivostí, o níž se u podložek v jejich popisu zmiňují. Většinou to byla poznámka, že tato podložka je vhodná pro nízkou senzivitu. Ale ty myši mají vyšší senzivitu, ne? Tomuhle termínu nerozumím, tak nevím, jestli ty vybrané podložky jsou vhodné k daným myším. Můžete mi, prosím odpovědět, kterou myš a podložku bych měla vybrat? Děkuji moc!

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Smeli (2302)|23.11.2007 14:33
Osobně bych bral Razera, otázkou je i jakou má packu. Pokud větší tak bych se podíval i po Logitech G5. Pokud jde o podložky tak poradit bude muset někdo jiný :)
SmartMole (297)|23.11.2007 14:37
Osobně se také kloním k Razeru.

Podložku bych vzal "Razer RZE-1001-EU Bundle eXactMat a ExactRest"
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=32338

Sám ji mám a jsem s ní velmi spokojen. Nestudí a má rychlou a přesnou stranu, takže si bude moci vybrat, tu která mu více vyhovuje. Navíc pak budete mít pěkný komplet. :-)
Neregistrovaný (0)|23.11.2007 14:49
To jsem teda ráda, že se někdo ozývá, díky moc !!! Cena v tomto případě není to hlavní kritérium, hlavní je, aby to bylo co nejlepší (i když samozřejmě úplně jedno mi cena taky není). Když bude podložka stát 250Kč, bude to fajn, když bude stát 700Kč (a bude ten rozdíl ceny opodstatněný užitnou hodnotou), budu to akceptovat. Záleží mi na tom, aby to byl opravdu pěkný dárek a sama tomu vůbec nerozumím, nefotím a z her jsem kdysi hrála tak akorát pasiáns, Perského prince a Mária :-)) (ale to už je dávno, to jsem ještě měla čas).
pas!k (3765)|23.11.2007 15:00
Deathaddera mam a jednoznacne doporucuji! K tomu mam tohle Podložka RAZER eXactMat (330x265x2,5mm) Ma to dva povrchy jeden na presnost jeden na rychlost .. Pokud napriklad hrajes nejaky fpska ta kombinac eje vyborna obcas je dobry tu podlozky setrit jarovou vodou to je pak mazec temer zandy odpor Mys je naprosto presna nikdy se mi ji nepodarilo urvat ani sebezbesilejsim pohybem ..
Neregistrovaný (0)|23.11.2007 15:02
Takže si sám máte a nestudí? To mne dost zajímá, protože jinak mne hodně zaujala. odrazovalo mne od ní, že jsem někde četla, že studí, to by vadilo. A ty dvě strany jsou asi výhoda.
pas!k (3765)|23.11.2007 15:04
Ta podlozka se prodava ve dvou provedenich .. jedna ma jeste pritiskluzovy povrch s gelovym operatkem a tu jsem si koupil takze dlan nedoleha primo na podlozku jen tak zlehka nikdy sem nezaregistroval nejaky chlad nebo neco .. :) BTW mohla by ses zaregistrovat :)
johny__g (6387)|23.11.2007 15:11
Na první dotek asi studit bude (je to kov potažený plastem), ale hliník má nízkou tepelnou kapacitu, takže se podložka rychle ohřeje a pak je to OK.
SmartMole (297)|23.11.2007 15:20
Jestli studí, tak jsem si toho nikdy nevšiml nebo si to nevybavuji. Asi se hodně rychle ohřeje...:)

Jinak ta silikonová podložka je výborná pro běžnou práci. Na rychlé hry ji dávám pryč, aby nepřekážela.
Neregistrovaný (0)|23.11.2007 15:25
Když tak vzpomínám, co teď "chlapeček" pro něhož je myš hrál, tak si vzpomínám např. na Stalkera, Age of Mythology, Mafii. Nevím, jakou senzivitu to má, tak babo raď?
pas!k (3765)|23.11.2007 15:29
Sensitivita je to jak rychle se kurzor pohybuje ,, pomala = musis prejet velkou vzdalenost na podlzoce nez prejedes celou plochu monitoru .. rychla = i kratky pohyb staci na to aby clovek prejel plochu monitoru ..
SmartMole (297)|23.11.2007 15:38
Abych doplnil Pas!ka, pomalá = nízká senzitivita, rychlá = vysoká senzitivita.
Zkuste dotyčného chvíli sledovat při hraní, jak moc máchá myší. Pokud využívá velkou plochu stolu (dělá pohyby delší než 25 cm), tak má pravděpodobně nastavenu nízkou senzitivu a chtělo by to větší podložku. Pokud si vystačí s běžnou podložkou, myší tolik nemáchá nebo nemá na stole dost místa na obří podložku bude Razer RZE-1001-EU Bundle eXactMat a ExactRest dobrou volbou.
Neregistrovaný (0)|23.11.2007 16:09
Konečně! Moc dík. Opravdu mi to vrtalo hlavou, teď už mám pocit, že to chápu. Že bych se fakt zaregistrovala? I na stará kolena neuškodí, když si člověk rozšíří obzory. A je příjemné se poradit s těmi, co problému rozumí. O víkendu budu chlapečka pečlivě sledovat, jak moc máchá rukou s myší. Zatím podložku nemá, tak nedokážu posoudit, jaký je jeho akční rádius.