reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Bude fungovat DVD-RW S-ATA na přídavném řadiči v PCI?

Erb (32)|23.11.2007 17:48
Ve starším PC mám S-ATA pouze na řadiči v PCI (KOUWELL 571S, řadič, PCI, 2x SATA). Chtěl bych koupit mechaniku Lite-On LH-20A1L pro S-ATA. Má někdo zkušenosti s připojením DVD-RW S-ATA přes řadič PCI? Bude vypalování a čtení fungovat bez problémů? Díky za odpověď
Intri (3490)|23.11.2007 17:51
Bude fungovat, ale můžeš mít potíže s bootováním z takto připojené mechaniky. BIOS ji nemusí najít. Jinak v operčním systému nebudeš mít problémy.
odb (505)|23.11.2007 21:11
[QUOTE=Intri;65692]Bude fungovat, ale můžeš mít potíže s bootováním z takto připojené mechaniky. BIOS ji nemusí najít. Jinak v operčním systému nebudeš mít problémy.[/QUOTE]

Ako napisal Intri, bude to v pohode az na to bootovanie. Moze sa ti stat, ze budes potrebovat bootovat z tej DVD-RW, nepojde to a budes nahrany. Zalezi od tvoje zakladnej dosky a pridavneho radica, ci to umoznuju.
Erb (32)|23.11.2007 21:51
[QUOTE=Intri;65692]Bude fungovat, ale můžeš mít potíže s bootováním z takto připojené mechaniky. BIOS ji nemusí najít. Jinak v operčním systému nebudeš mít problémy.[/QUOTE]

Jestli nebude fungovat bootování mě příliš nevadí, můžu ještě použít DVD-ROM ATA. Šlo mi hlavně o vypalování. Díky za odpovědi.
Intri (3490)|23.11.2007 21:59
Pak bys neměl mít sebemenší problém. Snad ještě budeš potřebovat do OS nainstalovat drivery pro tu kartu, ale to není problém, ty byly určitě dodány s ní nebo budou stáhnutelné z netu. Tak přeju hodně štěstí při práci s řadičem.