reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Case vs. GK

Smeli (2302)|24.11.2007 11:15
Takže, jednou se taky na něco zeptám :)

Po novém roce budu vyhazovat starouše a kupovat nového miláčka :) Většina komponent už je vybrána, teď už jen čekám na vývoj ceny HD38x0 řady a na desky s čipsetem 790X. Což je ovšem můj problém je case. Přemýšlel sem o Aerocool T40 nebo, a to především, Nexus Caterpillar. Výhodou a zároveň i problémem je pro mě je způsob uchycení MB a ostatních komponent. Jde mi to, že odvětrávání skříně probíhá jen v její spodní části (jak zdroj tak i ventilátor) a mám obavu, že kdybych umístil GK s pasivním chlazením (pasiv by byl ze spodní strany karty, tudíž by teplo sálalo přímo na ni) nebylo by jak teplo od ní dostat pryč. I v případě aktivu by docházelo k chlazení teplým vzduchem, který by se tam kumuloval (jediné řešení mě napadá v DHES chladiči typu Silencer, ale i tak by to mohl být problém). Pak mě ještě napadl větrák do PCI záslepky, ale to jsou většinou uřvane sfiňky :(

Takže by mě zajímali Vaše zkušenosti s tímhle typem skříní :)
odb (505)|24.11.2007 20:25
Ten Nexus mi pripada lepsia volba. Ja mam Lian Li PC-A05B http://www.lian-li.com/product/product06.php?pr_index=19&cl_index=1&sc_index=1&ss_index=4&type=b , ktora je tiez naopak len je cela z hliniku a s trochu inym atipickym rozlozenim komponentov. Zdroj je v predu, nad nim 12 cm vent., ktory vyfukuje teply vzduch von a zadny ventilator vhana studeny vzduch dnu. Mam tam pasivne chladenu ATI 1950Pro a je to uplne v pohode. Je to velmi dobre riesene, este som tam nestihol dat pasivny chladic CPU. Jedna chyba krasy je heatpipe chladenie na MB, v takejto polohe skoro vobec nefunguje, tak to budem musiet vymenit. Keby mala trochu hrubsie bocne plechy a lepsie uchytenie celneho panela, tak k nej nemam ziadne vyhrady (som perfekcionalista ). Prikladam aj foto vnutrjaska

Tebou navrhovane skrine su trochu inac riesene to chladenie GK nebude najdokonalejsie ale si myslim, ze by to malo byt v pohode.
case.JPG
Smeli (2302)|27.11.2007 08:36
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514107K0BT0BVFS1

Jde mi o kartu tohodle typu - mám obavu, že ať ji dám do toho Nexuse nebo Aerocoolu tak by se tam karta ugrilovala na vlastním chladiči...
mech13 (5526)|27.11.2007 11:01
nebylo by spatne skusit pohledat recenze kde takove pasivni chladice rozeberou, jestli nahodou neni mozne cely ten pasiv otocit (tj jestli je kostka primontovana na jadre soumerna) - mel bys po problemu, jen by jsi chladic otocil a bylo by vyreseno
Smeli (2302)|27.11.2007 11:28
[QUOTE=mech13;66630]nebylo by spatne skusit pohledat recenze kde takove pasivni chladice rozeberou, jestli nahodou neni mozne cely ten pasiv otocit (tj jestli je kostka primontovana na jadre soumerna) - mel bys po problemu, jen by jsi chladic otocil a bylo by vyreseno[/QUOTE]

Od pohledu to vypadá, že by to člo vytáhnout a otočit, nikde ale nemůžu najít nějakou recenzi karty s podobným chladičem :(
Smeli (2302)|30.11.2007 15:40
Tak nevím teda, podle tohodle fota to vypadá, že ty HP jsou tam "na tvrdo nalepené":
MrDevil (37)|3.12.2007 21:31
No jak sa na to pozeram ... do pci-zaslepky vipada celkom fajn jeden fan od thermaltake, ale zabera 2 pci-sloty :-(

- pripadne co takto vyrezat do case dieru na 12" fan ... to by to malo vyriesit
Smeli (2302)|3.12.2007 23:30
[QUOTE=MrDevil;68320]No jak sa na to pozeram ... do pci-zaslepky vipada celkom fajn jeden fan od thermaltake, ale zabera 2 pci-sloty :-(

- pripadne co takto vyrezat do case dieru na 12" fan ... to by to malo vyriesit[/QUOTE]

Nebudu kupovat case abych do ní řezal, pokud to nevyřeším koupím CM 690, ačkoli teda Nexus je pořád šampion, no
mech13 (5526)|4.12.2007 02:01
[QUOTE=Smeli;66639]Od pohledu to vypadá, že by to člo vytáhnout a otočit, nikde ale nemůžu najít nějakou recenzi karty s podobným chladičem :([/QUOTE]

tak otaceni by nebylo potreba, da se to snadno vyresit pomoci acclera... viz https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?p=68010#post68010 (rekl bych ze jsi to presouval ty takze i cetl)
nejlevnejsi 38x0 + accelero asi vyjde levnej nez samotna grafika s poradnym pasivem
(pokud teda jeste takovou moznost zvazujes)