reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak opravit Windows XP po chybě aplikace?

fanynek (2048)|24.11.2007 15:39
Dobrý den!

Stala se mi prapodivná věc. Mám utilitu Windows Worms Doors Cleaner (wwdc), kterou „zavírám“ některé díry v XPéčkách. Po změně nastavení je třeba rebootovat systém. Já jsem restart odložil, protože jsem chtěl ještě nainstalovat na zkoušku AV BitDefender. Ten jsem v pořádku nainstaloval. Po dokončení instalace AV BD potřeboval restart (po stažení AV databáze), tak jsem ho nechal…..alespoň zabiju dvě mouchy jednou ranou-wwdc to potřeboval taky.
Jaké bylo moje překvapení, když po naběhnutí systému a přihlášení k účtu se normálně spustily všechny programy „po spuštění“, ale jakékoli spuštění jiného programu nešlo a vždycky vyskočila tahle hláška:



Jinak do složek (Program Files, Document and Settings, Tento počítač apod.) a programů spuštěných po startu jsem se normálně dostal.
Tak jsem nelenil, nabootoval do nouzového režimu a vyházel slavný Bit Defender a WWDC, vyčistil registry a systém od pozůstatků po těchto programech v domění, že to pomůže. Jak jsem ale tušil, bylo to ještě horší. Teď už se do systému nedostanu jinak, než v nouzovém režimu a při jakémkoli pokusu spustit nějaký program se vždycky zjeví ta otravná hláška „wwdc.exe-chyba aplikace“
Naštěstí mám, na druhém fyzickém disku čerstvě nainstalované Windows Vista UE 32bit (C:), s již přenesenými nastaveními a dokumenty z XPéček a ještě k tomu dva dny starý obraz disku s těmi XPéčky vytvořený v Acronis true Image 10CZ- na třetím disku „ZÁLOHY“. Jediné, co mně teda napadá, je formát diskového oddílu D: s tímhle mnou zprzněnými XPéčky a obnovením z té zálohy.



Takže mám tři otázky:
1.Co se vlastně stalo mým milovaným Xpéčkům?
2.Je možné ještě ten systém XP nějak rozchodit?
(Mám ho-teda měl jsem ho- fakt vychytanej…..rychlost, stabilita, desktop a nerad bych o něj přišel).
3.Když udělám kompletní formát D: (abych tam zkusil v Aconisu obnovit ty XP ze
zálohy), nepodrbu nějak bootování do Vist? (Nevím totiž, jak je to v praxi se zápisy boot
sektorů při dvou systémech na dvou discích. Logicky bych řekl, každý systém (disk) má
svůj.)

Všem předem moc díky!
pavel_p (993)|24.11.2007 18:01
Zkus http://www.microsoft.com/technet/sysinternals/Utilities/AutoRuns.mspx a podívat se jestli není ještě někde (třeba pod winlogon), jinak nevím. Obecně nemám různé věci co slibují zrychlení Windows nebo zvýšení bezpečnosti vůbec v lásce.
fanynek (2048)|24.11.2007 18:08
No, já jsem v tomhle taky opatrný a fungovalo to rok bez problému, ale asi se to nějak domršilo při tý souběžný instalaci BD.
fanynek (2048)|25.11.2007 11:33
EDIT:
Tak už jsem tomu trápení udělal krátký konec. Vzal jsem záložní starý HDD, nainstaloval jsem na něj čistou instalaci Win XP s Acronis True Image (ATI), odpojil HDD s Vistama a obnovil jsem obraz disku s Windows XP ze zálohy (další HDD-zálohy). A šlape to zas jak hodinky.

P.S: Ptáte se, proč jsem tohle neudělal přímo z Windows Vista, kde mám taky ATI nainstalovaný? .….No protože to z nějakého důvodu nefungovalo.
Nebo proč jsem nepoužil v konzoli pro zotavení FIXBOOT, nebo FIXMBR? Protože kdybych obnovil boot sektor, nebo MBR toho disku s Xpéčkama „čistým“ Xpéčkovým záznamem, tak už bych s největší pravděpodobností nespustil Visty na druhém disku.
Zatím to dost nechápu, ale vypadá to, že boot sektor Win XP si Visty „upravily“ a používají ho pro zavedení sama sebe. Utvrzuje mně v tom i to, že když odpojím všechny HDD a nechám tam jen ten s Vistama, tak na začátku boot. sekvence mi to napíše NTLDR NENALEZEN a naopak, když tam mám jenom disk s XP, tak se zobrazuje i obrazovka pro volbu, který OS chci spustit.
Jestli někdo ví a vysvětlí mi přesně, jak to funguje, budu moc rád. A díky všem za snahu pomoct.