Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 4 z 6 PrvníPrvní ... 23456 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 46 až 60 z 89

Téma: GigaByte Radeon HD3870 nebo GigaByte GeForce 8800GT

Čestný člen Avatar uživatele Smeli
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od B.Gen.Jack.O.Neill Zobrazit příspěvek
    K té kouli - objevují se sice neoficiální, ale informace od výrobců hardware že právě řada 9 bude mít DX 10.1 ....
    POkud by tomu tak bylo, znamenalo by to, že NV má funkční samply a na netu by se pohybovali informace o jádrech, frekvence, fotky a do vydání karet by chyběl měsíc, dva. Nic nevidím...
    Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jan 2007

Nelžu, četl jsem že to tak je. Opravdu. Chápu vaše podezření, ale nevymýšlím si. Ani netvrdím že to tak musí být, ale i když pominu ty zprávy, tak je to vysoce pravděpodobné. Jestli ještě mohu, co znamená že 3870 je evoluční nástupce? Každopádně, myslíte že mohu od 3870 čekat zvýšení výkonu vlivem doladění ovladačů na úroven velmi blízko 8800GT? Pakliže si myslíte že je to možné dejme tomu na 70%, tak si ji hned objednám. Měl jste naprostou pravdu, čekat nechci. Ale zase se chci maximálně informovat. Ještě mě napadlo, jestli jsem to tedy pochopil správně, CCC se dá obejít jiným programem od Ati? CCC mi vadí jen to, že jsem tam nenašel možnost vypnou FSAA, a další pokročilejší nastavení na které jsem zvyklý z NVidie. Ale netvrdím že to tam někde není. Chápu že nikdo nemlže nic zaručit, ale spoléhám na odhad lidí, kteří se v dané problematice vyznají mnohem lépe než já.

Starousedlík SHW Avatar uživatele pas!k
    Registrace
    Jul 2006

Nelžu, četl jsem že to tak je.
    Hod link

Každopádně, myslíte že mohu od 3870 čekat zvýšení výkonu vlivem doladění ovladačů na úroven velmi blízko 8800GT?
    A ona je vykonostne nejak extremne daleko oproti 8800gt ?

Čestný člen Avatar uživatele P@pi
    Registrace
    May 2006

Samozřejmě, že se dá vypnout FSAA u ATI pomocí CCC a zda poleze výkon 3870 nahoru ti nikdo neřekne (nemluvě o tom, že není za 8800 Gt zase tak daleko).

Neber to jako osobní útok, ale... na co potřebuješ takové množství nastavení v driverech, když viditelně tomu zase tolik neholduješ? Neber to jako útok, ale k čemu ti bude superpodrobné nastavení (mimoto nic takového není ani u NVIDIE)? Stačí snad FSAA, AF, V-Sync a možná ještě TRAA a to je snad všechno...

Chceš-li super-podrobné nastavení, tak existuje snad jen ATI Tray Tools, tam toho je požehnaně...

Jestli nechceš 3870 tak jí neber a neřeš to, ne?

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jan 2007

Ne, neberu to jako útok, naopak jsem rád za každou radu. Ještě před 2 měsíci jsem ani nevěd co to je shader, nebo co dělá pixel a vertex shader, atd. jenže pak začal bratr dělat bakalářku z grafiky, tak mi toho dost řekl, a dost mě to začalo zajímat. V nastavení mi šlo čistě o to, že jsem opravdu v CCC (nějak upravený Asusem) nenašel možnost vypnout FSAA, jenom mody počínaje 2x, nebo volba ponechat na aplikaci. Z čeho usuzuješ že tomu moc neholduju? Z toho že píšu jen o FSAA? Jestli ano, tak to je proto, že jsem to tam jako jednu z více věcí nenašel. podrobnosti chci hlavně proto, že rád dělám experimenty - pustím si ovladače, FRAPS, a google, a zkouším, měním, prostě si hraju, zkouším, myslím že tak se nejlépe v praxi naučím co a jak je a znamená. Proti 3870 nic nemám, jde mi o to že jsem chtěl PC hlavně na Crysis, původní záměr, později jsem si začal hrát s nastavením atd. A co jsem tak četl recenze,tak právě na Crysis je výkonový rozdíl 20% +-, tedy, jak kde, prošel jsem 4 testy, a jen ten na guru3d se neshoduje, jinak ostatní hlásí pokles 3870 oproti 8800GT o těch 15-20%. Vím že je to i proto, že se NVidie podílela na vývoji, ale menší pokles je i u jiných her. Ale jak jsem říkal, chtěl jsem mír Crysis ready, kdyby byl na 3870 Crysis hejbatelnější, a jinak by vedla 8800GT, asi bych na 80% bral 3870. Nejsem herní fanatik, ale to je jako s oblíbeným filmem. Nadám si šáhnout na StarTrek StarGate A hry od Cryteku (ne že by jich bylo moc). Link pošlu jen co ho najdu.

Čestný člen Avatar uživatele P@pi
    Registrace
    May 2006

Aha hmm koukám, že si nerozumíme. Samozřejmě, že je tam pouze nechat na aplikaci... a teď dotaz: Nenapadá mě jediný možný důvod (i totální blbost), kdy by se to dalo nějak použít. Zajímalo by mně, kdy jsi todle nastavení někdy použil .

Na Crysis je samozřejmě lepší NVIDIA. Už jen díky programu TWIMTBP, kterým "sponzorovala" Crytec...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jan 2007

Tak jak jsi to myslel? Když si nerozumíme. Kde jsem použi vypnutí anti-alliasingu? Měl jsem hru, jen bohužel nevím už co to bylo, ale měla dosti blbé nastavení grafiky, a když jsem chtěl detaily na maximum, tak s tím i automaticky zapla anti-alias, který měz toho dělal sekanou, tak jsem ho prostě v ovladačích vypnul a byl klid. Já jsem tsále na vážkách, prostě ta dostupnost mě štve. Proto pořád uvažuji o 3870. Napsal jsem do pár shopů, a uvidím, kdy se na mě odhadem dostane řada.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Klingacikx
    Registrace
    May 2007

Crysis Ready? Mne na to stačí moja x1950Pro na 1280X1024 a detajly na stredných a 25FPS. A na akom rozlíšení to chceš hrať ty?

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jan 2007

Na 1024x768, ale Very High.

Čestný člen Avatar uživatele Smeli
    Registrace
    May 2006

Na 1024x768, ale Very High.
    To máš 15ti palcový monitor?

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jan 2007

Ne, ale 1024x768 mi vyhovuje, a na víc to na Very High nedám. Ale i tak hraju vše na 1024x768.

Banned Avatar uživatele Pavel Boček
    Registrace
    Apr 2007

Ne, ale 1024x768 mi vyhovuje, a na víc to na Very High nedám. Ale i tak hraju vše na 1024x768.
    Já to hraju stejně, je to good. Jinak AMD ale vydalo speciálně na Crysis hotfix, prej se výkon dost zvedl Teď RHD3870 zaostává tak stejně jako u ostatních her, těch 5-10 procent...

Starousedlík SHW Avatar uživatele Klingacikx
    Registrace
    May 2007

No ja som čakal aspoň 1200X1600 a Very Hight keď chceš byť Crysis Ready

Obyvatel SHW Avatar uživatele CommanderZ
    Registrace
    Nov 2007

Teď RHD3870 zaostává tak stejně jako u ostatních her, těch 5-10 procent...
    Jo, ale vzhledem k tomu, ze ma cenu nizso o vseho vsudy 180 korun, tak se to za bod pro ATI rozhodne povazovat neda.

Banned Avatar uživatele Pavel Boček
    Registrace
    Apr 2007

Citace Původně odesláno od CommanderZ Zobrazit příspěvek
    Jo, ale vzhledem k tomu, ze ma cenu nizso o vseho vsudy 180 korun, tak se to za bod pro ATI rozhodne povazovat neda.
    Tjn, ale uvědom si proč, je jich málo a tak to hned stojí 6,2k...v CZC se taky kupuje 88GT za 7,7k Jak přijdou tak sama o sobě půjde dolů, to nepočítám že AMD rozkázalo zlevnit výrobcům (asi zlevní jádra , jinak bych se na ně vyprdnul ).

Strana 4 z 6 PrvníPrvní ... 23456 PosledníPoslední

Podobná témata

1. GeForce: Koupě GigaByte GeForce 8800GT GV-NX88T512H-B 512MB, PCI-E
    Od Onlyx v sekci Grafické karty
    Reakcí: 22
    Poslední příspěvek: 09-04-2010, 00:26
  2. Gigabyte MA78G-DS3H nebo Gigabyte MA790X-DS4
    Od mstejska v sekci AMD - procesory a základní desky
    Reakcí: 27
    Poslední příspěvek: 22-02-2009, 17:39
  3. GeForce: Gigabyte 8800gt + accelero