reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Správa desktopu - jak na to?

mfyb (15)|26.11.2007 09:46
Zdravím,

mám takovýto problém:
Koupil jsem si nové LCD (EIZO S2000), ve Win XP pouzivam nativni rozliseni (1600 x 1200).

Problem nastane ve chvili, kdy si potrebuji kvuli pripojeni k TV prehodit na rozliseni 1024 x 768. Pokud si na normalnim rozliseni pekne rozmistim ikonky po cele plose a prepnu na 1024 x 768, samozrejme se ikony na plose pokusi smestnat na tuto plochu a pri prepnuti zpet do pracovniho rezimu 1600x1200 mam na obrazovce maglajz.

Bohuzel Ati Control Center (mam Radeon X800) nema nic tak inteligentniho jako Matrox, tj. moznost ulozit a znovu nacist celou pracovni plochu a tak ted chtic nechtic musim mit plochu nastavenou tak, aby pri prepnuti do TV rezimu nedoslo k rozhazeni ikonek, tj. vsechno mam namackane do leveho horniho rohu. To je dosti otravne. Zkousel jsem nejake programky na virtualni plochy a to evidentne neni reseni.

Nevite nekdo o nejakem jednoduchem elegantnim reseni? Ja jsem prisel pouze na prepina uzivatelu, coz zrovna jednoduche a elegantni neni.

Diky

Alex
Lax (97)|26.11.2007 11:09
Taky jsem potřeboval něco podobného, nakonec používám tohle:
http://www.howtogeek.com/howto/windows-vista/save-and-restore-desktop-icon-layout-in-windows-vista/

Lax
pavel_p (993)|26.11.2007 22:19
Z tohoto důvodu připojuji různá zařízení jako druhý monitor (dual head) a tomu nastavím rozlišení.
Ukládat pozici ikon umí PowerStrip (primární účel je jiný a není free), pak může pomoct vyexpoertovat občas z registrů HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Shell\Bags\1\Desktop\ (neodzkoušeno)
mfyb (15)|27.11.2007 09:10
tak jsem to po par hodinach googlovani vyresil, skvely softik od Enterra, ktery se jmenuje Icon Keeper, ve free verzi si pamatuje rozlozeni ikon pro kazde rozliseni zvlast.