reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

"Modra smrt"

night (16)|26.11.2007 10:32
Zdravim,
tak mam problem s win, resp. jejich znamou modrou obrazovkou.
Zacnu tedy od zacatku:
Asi pred mesicem jsem si sel koupit novou zakladni desku, protoze ta stara mi odesla diky tomu, ze jsem mel podnapeti. Zaroven jsem si koupil i novy zdroj Fortron 450W. Zakladni deska byla temer totozna s tou starou, takze jsem nemusel ani nic preinstalovat ve win a vse jelo.
Do chvile nez mi win spadnul na modre obrazovce, restartoval jsem a dalsi den to same 2x a pak uz win ani nenabehly. Takze sem disk naformatoval a znova instaloval, 10dnu jsem jel v pohode az do vcerejska kdy mi to opet spadlo na teto obrazovce. Bohuzel jsem si neopsal ty parametry co tam byly napsany, takze jakmile to spadne znova opisi a hodim sem.

Vcera jsem asi 5 hodin projizdel pameti, ale zadnou chybu mi to nehodilo. Na grafickou kartu sem nainstaloval nejnovejsi drivery, ale uz i se staryma to kdysi jelo v pohode. Disk sem projel check diskem a taky v pohode.
Takze nemam vubec tucha cim to muze byt.
Mam zato, ze na te modre obrazovce mi to mimo jine napsalo, abych eventuelne odinstaloval nove pridany HW, no ale to vlastne nemam a pak v Biosu nejakou shadow pamet vypnout, mam zato ze to tam bylo takhle, ale 100% nevim.

Taky se chci zeptat jestli mam pro modre obrazovce nechat to prepisovani z pameti na hdd, nebo co to tam dole bezi za cisla.

A jeste jedna vec co se mi zda podezrela. Kdyz zapnu hru a dam ji do listsy Alt+Tab tak okna co mam pootvirana se mi temer nehybou, jestli to je grafikou ci pameti... Mozna ze to spolu muze nejak souviset.

Budu rad, pokud nemate nejake tipy jak co jeste pozjistovat.

Jinak muj HW:
ASRock P4i65G - http://www.asrock.com/mb/overview.as...l=P4i65G&s=478
Intel Pentium4 3.2GHz
1GB RAM (2x512 DDR)
ATI Radeon X1950GT 256MB AGP
Seagate 160GB, 7200
Fortron 450W ATX ATX-450PNF
a jeste DVD vypalovacka
Intri (3490)|26.11.2007 10:35
To by mohlo být tím zdrojem. Ten starý ti už nefunguje? Že bys ho vyzkoušel místo toho nového Fortronu.
night (16)|26.11.2007 10:38
[QUOTE=Intri;66352]To by mohlo být tím zdrojem. Ten starý ti už nefunguje? Že bys ho vyzkoušel místo toho nového Fortronu.[/QUOTE]

No stary funguje, jenze mam zase obavu dat jej tam kdyz mi na nem odesla ta stara deska. To byl nejakej noname jen 300W a ta grafarna zere celkem dost.
Intri (3490)|26.11.2007 10:40
Aha, to jo. A možnost půjčit si nějaký jiný?
night (16)|26.11.2007 10:42
no jiny mam, jenze to je taky slabota, neco podobneho jako ten stary.. a proc myslis ze by to mohlo byt zdrojem?
Intri (3490)|26.11.2007 10:48
Protože ti PC vykazuje náhodnou nestabilitu, přestože jsi testoval komponenty a formátoval disk. Navíc ti to začalo poté, co sis koupil tu desku a zdroj. Může být vadné oboje, ale jiný zdroj si půjčíš snadněji než tu jinou shodnou desku.
mech13 (5526)|26.11.2007 11:46
jinak jeste upresneni: ty restarty jsou pri hrach pripadne pri jinak zatizenem systemu, nebo i v klidu kdyz se na PC nic narocneho nedeje?

jak jsou na tom ovladace zakladni desky? ty by to chtelo taky nove, nahodne BSOD klidne muzou zpusobovat ovladace
pas!k (3765)|26.11.2007 12:10
1. Pokud mas vice modulu ram zkus jeden vytahnout nebo je minimalne prohodit .. ale pokud ti ty testy probehli ok rekl bych ze ok budou i ty ram ..

2. Zakladni deska byla temer totozna s tou starou, takze jsem nemusel ani nic preinstalovat ve win a vse jelo Kdybys pak nenapsal ze jsi formatoval a instaloval znova rekl bych ti ze problem je urcite tady:) Pokud menis desku je potreba reinstal temer vzdy ;) Kazdpoadne u t desky bych se pozastavil .. Urcite stahni nejnovejsi bios a flashni ho. V biosu nahraj optimalni nastaveni .. nic netaktuj ....
Samozrejme stahni i nove ovladace ..

3. Nainstaluj si nejaky software pro mereni teplot .. vizualne zkontroluj zda se ti toci vetracky na grafice na chipsetu na procesoru atd ..

Pokud nic z toho nezabere zkusil bych jiny zdroj .. nejlepe nekd epujcit a vyzkouset ...
night (16)|26.11.2007 12:14
no stava se mi to prave kdykoliv.. jednou pri praci v 3D programu, jindy mi to nabehlo na prihlasovaci tabulku ve win a pak to hodilo chybu

k desce sem dostal ovladace a ty jsem preinstaloval.. bios sem nezkousel..
pas!k (3765)|26.11.2007 12:15
Ty ovladace stahni nejnovejsi z webu vyrobce
night (16)|26.11.2007 12:51
ok, nejdrive ostestuju ty nove ovladace a prohodim pameti ve slotech.. pokud to zase neco provede, tak napisu, ale pak bych to videl asi na ten bios a pokud ani to ne, tak na zmenu toho zdroje..
kdyz mi to hodi tu obrazovku tak sem hodim i to co tam stoji
slowak1982 (134)|26.11.2007 20:42
[QUOTE=pas!k;66377]

2. Zakladni deska byla temer totozna s tou starou, takze jsem nemusel ani nic preinstalovat ve win a vse jelo Kdybys pak nenapsal ze jsi formatoval a instaloval znova rekl bych ti ze problem je urcite tady:) Pokud menis desku je potreba reinstal temer vzdy ;) Kazdpoadne u t desky bych se pozastavil .. Urcite stahni nejnovejsi bios a flashni ho. V biosu nahraj optimalni nastaveni .. nic netaktuj ....
Samozrejme stahni i nove ovladace ..
[/QUOTE]

Menil jsem compaq desku s chipsetem i810e, pIII 733, 256 mb sdram za athlon xp 2500+ na a7v600-x s 1 gb ddr1 a po doinstalovani ovladacu neni zadny problem. A system je na scsi hdd 18gb u160, a dokonce ani neni na adaptec radici, ale na initio. Taky jsem docasne (kvuli reklamaci desky) menil A7V400-MX SE za ecs k7s5a tam i zpet a taky to v poho proslo. Vzhledem k tomu o jaky problem se jedna, muzete mit pravdu, ze je to pravdepodobna pricina, proc to kolegovi pada.
night (16)|27.11.2007 09:34
zdravim, tak sem si vcera stahnul SpeedFan na mereni te teploty a u teploty Temp3 mam symbol ohynku resp. tepolotu mezi 58-59 stupnu.. hlavne nevim jak zjistim pro co je ta teplota. Mam tam 4 teploty
Temp1
Temp2
Temp3
HD0

koukal jsem na teploty i v biosu a tam mi to ukazuje pro procesor a desku dobre teploty. I tady u tech prvnich dvou Temp mam 37 a 32 stupnu.
Nebo nevite jaky lepsi SW pro zjisteni te teploty. Ale jinak ta teplota na Temp3 nekolisala nejak vyrazne +-1 stupen.

Jo jinak Bios mam ten nejnovejsi uz na desce a ovladace sem si preinstaloval. Jeste pameti jsem teda neprohodil.
Estez (176)|27.11.2007 09:41
Temp 3 u tebe vypada na teplotu graficke karty resp teplotu chipu na grafice ... to ze tam mas ohynek, je jen vysledek vychoziho nastaveni Speedfanu ( horni hranice je 50°Celsia, tuto pomyslnou teplotni hranici muzes libovolne menit v configuraci / zalozka fans / temp (nebo tak nejak) .. ale radeji si stahni EVEREST, ten ti teploty i s popiskem krasne vypise ;)
night (16)|27.11.2007 12:50
chci se jeste zeptat, kdyz bych pustil 3dmark06 na stroji, tak se mi vse postupne bude zahrivat na maximum, graficka karta, procesor.. takze pokud mi to pri nem nespadne, tak se mi teoreticky nic neprehriva a chyba bude tedy jinde
pas!k (3765)|27.11.2007 12:53
Nesazel bych na to :) ANo je pravda ze v 3dmarku06 ktery ti zatizi pc se projevi max teploty ale nahodil bych treba everesta abys ty teploty realne videl .. muze ti to napriklad spadnout a teplotou to nebude .. zbytecne pak budes hledat problem tam kde neni ;)
night (16)|27.11.2007 19:11
no tak sem si stanul everesta.. a ten mi rika 4 teploty a vsechny jsou v pohode, nevim kde bral ten speedfan tu krizovou teplotu, kazdopadne po nejakem case se mi to ustalilo a z 60 stupnu mam ted 13 a to je v pohode.. takze nevim, teplotou to nejspis nebude
husky14 (4214)|27.11.2007 19:24
A co mas vlastne pri tom BSOD vypsano za chybu?

Vypni si automaticky restart systemu: Tento pocitac - Vlastnosti - zalozka Upresnit - Nastaveni "Spusteni a zotaveni systemu" - odskrtni "Automaticky restartovat".

Az ti priste naskoci BSOD, tak to vyfot a hod sem obrazek nebo opis hlasku dole.... bude tam vypsanej problemovej ovladac, soubor nebo STOP chyba....
Pavel Boček (4169)|28.11.2007 00:28
[QUOTE=night;66723]no tak sem si stanul everesta.. a ten mi rika 4 teploty a vsechny jsou v pohode, nevim kde bral ten speedfan tu krizovou teplotu, kazdopadne po nejakem case se mi to ustalilo a z 60 stupnu mam ted 13 a to je v pohode.. takze nevim, teplotou to nejspis nebude[/QUOTE]

Pokud v místnosti nemáš pod deset stupňů, tak jsou ty teploty úplná blbost. S teplotou jsou asi problémy, minimálně s její detekcí...
night (16)|28.11.2007 15:03
ok dik za tipy, az budu mit BSOD tak se tady zase ozvu s konkretni chybou

jen pro upresneni, vcera sem to mel asi 3 hodiny pusteni a hodinu jsem tam nechal bezet hru ANNO 1701 a vubec to nespadlo.. no uvidime az to spadne
xxviktor (406)|3.12.2007 01:40
Zkusil bych ramky. Něco podobného mi dělala K7N2 Delta ILSR když jsem koupil nové ramky, je sice pravda, že nforce 2 je náchylnější, ale dělalo to samé. Ram testy mi prošly i při dlouhém testování, ale prostě to samo od sebe padalo, pomohlo až nastavování voltáží metodou pokus/omyl. Vyzkoušej popřehazovat sloty a každou paměť zvlášť.
31cj190133 (0)|3.12.2007 07:52
Je to vzdy "modra smrt", alebo su aj ine hlasky - "program provedl neplatnou operaci a bude uzavren ... ", masina zatuhne, vyhodi z hry a podobne .... ? Ak ano, tak na 90 % su to RAM-ky. Nemusia byt vobec zle, len nepasuju k MB.
night (16)|3.12.2007 09:12
[QUOTE=31cj190133;68057]Je to vzdy "modra smrt", alebo su aj ine hlasky - "program provedl neplatnou operaci a bude uzavren ... ", masina zatuhne, vyhodi z hry a podobne .... ? Ak ano, tak na 90 % su to RAM-ky. Nemusia byt vobec zle, len nepasuju k MB.[/QUOTE]

ne je to vzdy Modra smrt.. ted sem to 2 dny testoval a zatim to nespadlo, ale moc tomu uz neverim
johny__g (6387)|3.12.2007 11:04
Vzhledem k tomu, že karta je AGP, nechtělo by to spíše starší ovladače na grafiku? Třeba verzi 7.4 nebo i dřívější. Sám píšeš že se starými to chodilo dobře.