reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

SPD-IF a Otické výstupy

mareknb (1)|26.11.2007 22:11
Dobrý den,

chtěl bych se zepat na možná triviální otázku, ale mě to hodně pomže, pokud mi někdo odpoví fundovaně.
Hlavní otázkou je, zdali je rozdíl mezi zvukovými kartami (ať už integrovanými či do PCI slotů) pokud k nim připojuji externí zařízení přes SPDIF nebo přes optické výstupy. Zajímá mne to hlavně v souvislosti s

- kvalitou výstupu
- zatížením CPU

při přehrávání filmů a hudby kódované do Dolby Digital a DTS (ne při hraní her nebo generování prostorového zvuku počítačem, tam je situace pravděpodobně jiná).

Možná se na to ptám špatně a na špatném místě, ale podle toho co jsem (možná ne správně) vydedukoval, by na kvalitu zvuku a zatížení CPU zvuková karta neměla mít vliv (pokud disponuje řadič zvuku výstupem SPDIF nebo optickým) a výsledný zvuk generuje externí dekodér (receiver nebo repro s integrovaným dekodérem).

Napadá mě jen že zatížení CPU a systému by mohlo být větší při připojení zvukové karty do PCI slotu oproti PCI-Express slotu.

Co se té kvality zvuku týče, vydedukoval jsem si pro sebe, že by to nemělo mít vliv, neboť pokud vlastním jiný dekodér zvuku pro Dolby Digital a DTS a posílám zvuk přes PASSTROUGH, tak by na to zvuková karta mít vliv neměla.

Prosím vás, pokud se v čemkoliv mýlím, vyveďte mě rychle z omylu !!! (to si asi budu muset jít koupit jinou zvukovou kartu)

Děkuji Marek