Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 7 z 7

Téma: Kritéria při výběru základních desek.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jul 2006

Zdravím.
    Chci se zeptat, jaká máte osobně kritéria při výběru základních desek. Když jsem se rozhodl pro chipset P35, tak jsem zjisitil, že v podstatě libovolná ATX deska splňuje moje požadavky. Pasivní chlazení, 3xPCI slot,1-2x PCIE16x, šest USB vzadu, eSATA + aspoň 4 SATA. PATA a FDD beru jako plus. Preferuji značky ASUS,GB, ale nevidím důvod proč si nepořídit třeba desku od Intelu s kterými nebývají problémy a nevím jestli se vyplatí investice do dražší desky, když nenabízí nic co bych potenciálně využil.
    Mimochodem, lze běžně na PATA připojit bez problémů i disk nebo jen CD-ROM? (setkal jsem se kdysi s jakýmsi problémovým chipem od Marvellu, tak se raději ptám jestli se s tím ještě počítá jako s plnohodnotným ATA)
    Dodám, že možnosti přetaktování pro mne nejsou prioritou

Předem děkuji za názory
    Naposledy upraveno uživatelem pavel_p: 27-11-2007 v 20:07
    Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér Avatar uživatele s.skull
    Registrace
    Jun 2007

pokud netaktuješ, tak máš pravdu - není potřeba více... Snad jen dnes - kdy už je možnost pevných kondenzátorů - je lepší za toto připlatit - bohužel je to zatím spojeno i s jinými "vymoženostmi", které desku dále prodražují...
    Dost se mluví o spolehlivosti (v neprospěch laciných desek), ale ze zkušenosti i diskuzí se mi zdá, že je více potíží s náročnějšími deskami, kdy je třeba některé f-ce odladit atp.

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

pokud nechces taktovat, klidne jdi do intelu. chybu rozhodne neudelas.

na druhou stranu proc nevzit GA-P35-DS3 a procesor nepodvoltovat? ulechcis desce, zdroji, chladici a usim
    prave ze treba MSI desky maji mizerne moznosti snizeni napeti, u intelu nevim ale nerekl bych ze na tom bude jako GB

jinak ale z tveho pohledu - ano, je to jedno
    k tomu PATA - tak to by rozhodne byt problem nemel. asi jsi mel stesti na nejaky exoticky kus

Nováček Avatar uživatele MrDevil
    Registrace
    Sep 2007

U mna je to skor rozhodovanie "ktory chipset" a potom sa snazim brat ohlad na chladenie a kvalitu komponent ... chladenie je pre mna obzvlast dolezite kedze uz nikdy nechcem zazit restart pc koli prehriatiu niektorej z komponent ... ale to je moj subjektivny nazor a dnes uz to nieje taky casty problem

ja osobne mam kladny vztah k doskam MSI, moja ktoru mam si prezila uz svoje ...

Aj ked drahsie dosky lakaju na vselijake "extra" pokial to neviuzijes tak skoda minat peniaze a radsej si priplat k nejakej inej komponente

odb odb je offline
    Obyvatel SHW
    Registrace
    May 2006

ja si rad trochu potaktím, chladenie je tiez pre mna dôležité. Dosky podľa mojích predstáv majú zbytočne vymoženosti (2xlan, 8xSATA,12 USB...) ktoré nikdy nevyuzijem a dosku predrazuju. Dosku bez zbytočných vymožeností je tažko zohnať. Môj ideál je niečo podobné ako tento novy ASUS R.O.G. G-SURF365 http://en.expreview.com/?p=73

Čestný člen Avatar uživatele Smeli
    Registrace
    May 2006

Deska pro mě je jasná - 2x PCIe 16x (8x), 2x PCI, pasivně chlazená, jeden IDE pro strýčka náhodu, aspoň 4 SATA, FDD nevím, jestli bych využil, ale raději ano. Značky preferuju GB a Asus, ačkoli narazit an Sapphire za přiměřenou cenu tak ji sbalim všemi deseti. Jinak taky preferuju široké možnosti nastavení v biosu (na co nemůžu sáhnout mě štve). Schopnosti při OC jsou taky dobrou výhodou. A taky pro ě důležitý layout kvůli osazení pořádného chlazení a dalších komponent...

Banned Avatar uživatele Pavel Boček
    Registrace
    Apr 2007

Dneska bych asi chtěl FireWire, eSATA taky není k zahození. 2x 1 Gb LAN není špatná věc, ale zase to není priorita...layout hraje roli, hlabně pokavaď je tam víc PCIe x16 slotů, aby po osazení dua-slot grafikama něco zůstalo No a teď pudu postupně do Spider platformy, která nežere, není potřeba přehnaně chladit, takže se není moc o co starat...rozhodně bych chtěl Floppy a UATA konektory, ale to mají zatím všechny desky. Samozřejmě základní nastavení pro OC to taky mít musí

Podobná témata

1. hlasování - kritéria při výběru hardware
    Od lexxxa v sekci Volná témata
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 28-08-2009, 19:48
  2. Podpora starých základních desek
    Od -HoNY- v sekci Identifikace HW
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 07-01-2009, 12:04
  3. Kritéria výběru procesoru
    Od Hrdlodus v sekci Chci doporučit sestavu/notebook