Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 6 z 6

Téma: Procesory: teplota procesoru

Neregistrovaný

Jméno tazatele: plana

Znění dotazu:
    Pls nevite kolik ma mit zhruba teplotu procesor při chodu počítače já jí mam 63 neni to moc??

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jul 2006

V zátěži u nějakých P4 nebo Athlonů mi to přijde normální (zvlášť v létě). U notebooku mám na této teplotě procesor stabilizovaný pomocí regulace větráčku. Jinak se to nedá moc říct, nové C2D mají s dobrým chladičem klidně 45C, můj Athlon XP 1700+ má teď v klidu 55C, na zimu odpojuji pomocné větráky. Při teplotách nad 85C se P4 zpomalují a asi jim to moc nesvědčí, zhruba 120C už je pro křemíkové polovodiče téměř smrt.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Intri
    Registrace
    Sep 2007

Ty máš v notebooku 63° na procesoru? To mi přijde na noťas trochu moc, mě to nejde přes 50 ( T7300 ).

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

63 muze byt moc i malo. to nejdulezitejsi - jakeho procesoru se to tyka - tu uvedeno neni... takze nemuzem poradit. jaky presne je v PC procesor prozradi tato utilita: http://www.svethardware.cz/forum/dow...?do=file&id=99 (nemusi se instalovat)
    az budem vedet co v tom PC je, muzem radit

Starousedlík SHW Avatar uživatele Zoidik
    Registrace
    Sep 2006

Zdravím. Když jsem měl Athlona64 3000+ v sc 754 tak jsem měl problem s pžehříváním a vždycky jak dosáhl 60°C +/- tak spadl a restartoval. Pak jsem si chlzení trochu upravil ( boční větrák s tunelem ) a s boxovynm chladičem, jsem byl na 38°C bez zátěže, pak jsem koupil výkonější chladič a šel jsem o dalčích cca 5 stupňů dolu. Ted na C2D6550 bohužel tu teplotu neznám, páč k desce neni žádný ( aspon pro mě ) žádný rozumný monitorovací program, ale artic 7 pro je bez naprosto bez otáček. Na zvyšení frekvence se chystám o vánocích. Takže záleží jakej máš procesor a jak vyřešené chlazení. Někdy neni poblem dosahnout rozdílu 25°C v klidovém stavu

Starousedlík SHW Avatar uživatele pas!k
    Registrace
    Jul 2006

Problem muze byt i ve spatne nasazenem chladici .. zkus na nej sahnout jestli neni treba podezrele studeny .. pri tech teplotach bys mel cejtit ze se zahriva .. Doporucuji pc rozebrat vyfoukat od prachu .. koupit novou pastu sundat chladic .. procesor i chladic vycistit od pasty stare a nanest novou .. a dukladne nasadit.

Podobná témata

1. Teplota procesoru
    Od Domingster v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 24-09-2011, 13:02
  2. Procesory: teplota procesoru
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 20-02-2010, 15:52
  3. Teplota procesoru
    Od stesan v sekci Intel - procesory a základní desky
    Reakcí: 3