reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Grafické karty: Pomoc při výběru graf. karty

Neregistrovaný (0)|30.11.2007 18:55
Jméno tazatele: Paulos

Znění dotazu:
Dobrý den (ráno / večer),
potřeboval bych vyměnit grafickou kartu v počítači, protože integrovaná na mnoho věcí vůbec, ale vůbec nestačí. Napřiklad se díky ní nespustí mnoho her v DirectX. Cenové rozpětí je asi tak do 2500-3000 Kč. Ale - na základní desce ve svém počítači mám pro graf. karty slot AGI Express (PCI Express x4). Slyšel jsem zde o nějakých PCIe 2.0 a PCIe 1.1 rozhraních a grafické karty pro rozhraní PCIe 2.0 jsou prý se starším bráchou PCIe 1.1 kompatibilní. Můžete to potvrdit? Znamená to tedy, že (skoro) všechny karty mi pojedou? S jakým zpomalením?

A nakonec k hlavní otázce: jakou kartu byste mi v cenovém segmentu do 2500-3000 Kč doporučili? Hlavně ať není moc hlučná, ostatní nedostatky (snad) oželím.

(P.S.: snažil jsem se zaregistrovat do tohoto fóra, ale po přihlášení se objevím ve fóru jako nepřihlášený...)

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Základní deska: ASRock 775i945GZ
Čipset: Intel 945GZ
Takt procesoru: 3,2 Ghz
Grafická karta: integrovaná, Intel 82945G
Slot pro přídavnou grafickou kartu - AGI Express (PCI Express x4)
Operační pamět: 1 GB

Operační systém: Windows XP
Paulos1 (0)|30.11.2007 20:31
Možná jsem našel grafickou kartu, která by mě docela zajímala. Konkrétně je to ASUS EN8600GT, kterou samotný výrobce zákl. desky označuje jako podporovanou. Co vy na ni?

http://www.asrock.com/mb/vga.asp?Model=775i945GZ&s=775
odb (505)|30.11.2007 21:13
Zakladnu dosku nemas nic moc, hlavne ten slot AGI Express PCIe 4x slot - atrapa original slotu pre GK (Original PCIe slot pre GK je 16x). Neviem povedat a asi ani nikto iny ti nebude vediet povedat, či a aky vplyv bude mat ten slot na vykon GK. urcite by som sa bral len GK, ktore su oficialne podporovane vyrobcom alebo ich nema niekto iny vyskusane, nieco som uz o tejto doske a kompatibilte s roznymi GK pocul. Tiez by som nebral nejaku extra vykonnu, pre tu by ten slot bol urcite brzdou. Tvou navrhovana GK je tak akurat, ma dobre a celkom tiche chladenie. Necakaj od nej a od tvojej zakladnej dosky nejake velke zazraky v CRYSIS ale vseobecne to urcite bude o dost lepsie ako s tou integrovanou.

K PCIe 2.0 versus 1.1 . Su navzajom kompatibilne ale pre teba je to nepodstatne. Zakladne dosky a GK s tymto novym 2.0 rozhranim este len teraz vychadzaju (zatial len tie drahsie) . 99% dosiek a GK su 1.1 a pre teba je brzdou vo vykone a kompatibilite ten tvoj AGI Express PCIe 4x slot, ktory je nestardantny.

ASrock zakladne dosky vidim len v PC zo supermarketov a od pochybných firiem, ktore neviem preco pouzivaju tieto dosky. V tej cene alebo o 100-200Sk viacej a maju lepsiu MB. V nejakom kanc. PC by som ju nejako vedel prezit ale v inych PC by som ju nepouzil ani za nic.
Paulos1 (0)|30.11.2007 21:40
[QUOTE=odb;67452]Necakaj od nej a od tvojej zakladnej dosky nejake velke zazraky v CRYSIS ale vseobecne to urcite bude o dost lepsie ako s tou integrovanou.[/QUOTE]

Tomu tedy opravdu věřím, protože test v 3DMarku 06 mi ukázal u mé integrované grafiky 220 bodů :lol: A navíc se test příšerně sekal, nedalo se na to dívat.
Směšný výsledek :)

Ke GK slotu: to je fakt, nemám zrovna moc dobrý. Tuhle parádu mi koupil Ježíšek na Vánoce :-D Nedá se namontovat nějaký jiný?

Tu GK, co jsem popisoval, jsem si vybral, protože si myslím, že by mi mohla nějaký výkon navíc přinést i při současném (a evidentně dost blbém) slotu AGI Express. Výrobce uvádí v 3DMarku 06 až 6000 bodů... "díky" tomu slotu bych mohl dostat aspoň polovinu... snad.

Crysis? To nemám :) jsem spíš na Worms. Ale současná GK mi prostě a jednoduše nestačí. Mám demo Call of Duty 4 - nejde spustit. Shrek 3 - nejde spustit. Prince of Persia: Sands of Time - nejde spustit. Splinter Cell: Pandora Tomorrow - nejde spustit. A tak bych mohl pokračovat do nekonečna.

Ale jinak díky za ochotu a snahu ;)
mech13 (5526)|1.12.2007 02:22
Asrock je takova "pobocka" asusu, nejsou zas tak spatne jak se zda, asus na nich casto neco zkousi a pokud se to chytne tak to sam zaradi do sve nabidky.

co se te konkretni desky tyka, tak tu samou ma v PC pritelkyne a zkousel jsem v ni (v desce ne v pritelkyni:D ) sapphire X800 GTO a nejela takze bych se zameril jen na karty co odzkousel vyrobce

jinak k tomu ze to ma jen PCI-E 4x - nemusela by to byt az takova pohroma, boboco mel vynikajici napad pri recenzi desek otestovat i grafiku v druhem slotu na P35 deskach ktere maji prave taky jen 4 linky a vysledek nejak katastrofalni nebyl. a to se jeste jednalo o 8800, takze z toho bych strach nemel
https://www.svethardware.cz/recenze-msi-p35-platinum-combo-je-libo-ddr2-nebo-ddr3/18833-6
Paulos (60)|1.12.2007 08:29
(Podařilo se mi přihlásit, takže píšu ze svého účtu.)

no teda - čekal bych větší propad :) takhle o nákupu určitě budu uvažovat ;) když to teda nebude moc brzdit a prudit :)

Díky všem!