reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sdílení souborů mezi PC

Encore1106 (424)|1.12.2007 09:56
Zdravim, u jednoho známého mam v síti zapojené 3 PC - 1. PC s Windows XP SP2 Professional, 2. PC s Windows XP Professional a 3. Notebook s Vistama. Spojení mezi 1. PC a NtB je bez problému, oba se navzájem viděj a můžu bez problému procházet nasdílené soubory a přesouvat je mezi PC <=> NtB.

Problém je, když se chci dostat do 2.PC. Z něj se sice k 1.PC i NtB připojim a můžu si z nich soubory kopírovat, ale nemůžu se k němu přopijit z 1.PC ani NtB. Pokaždé na mě vyskočí přihlašovací tabulka, kam mam zadat jméno a heslo.

Stejný problém jsem řešil před nějakým časem doma, ale bohužel si už nepamatuju řešení.

Nevíte tedy, jaké nastavení udělat v tom 2.PC, abych k jeho souborům mohl přistupovat bez nutnosti přihlášení?

Díky
mech13 (5526)|1.12.2007 10:01
poradne si prohlednout centrum siti a sdileni, mam pocit ze tam ve vistach je skoro vsechno zakazano a je potreba to zapnout (ty zeleny/sedy knofliky)
nevim jak presne jsem to nakonec vyresil ja, ale vim ze fungovala slozka sdilene soubory (po jejim povoleni v centru siti)
pavel_p (993)|1.12.2007 10:11
Jen hádám, ale třeba to pomůže ...
Zkus v ovládacích panelech, možnosti složky,zobrazení najít volbu "použít zjednodušené sdílení a zabezpečení'" a zatrhnout tuto volbu. Nebo to nech a zkus pro sdílenou složku nastavit práva včetně podadresářů pro Everyone na čtení případně zápis.
Encore1106 (424)|1.12.2007 10:17
[quote=mech13;67498]poradne si prohlednout centrum siti a sdileni, mam pocit ze tam ve vistach je skoro vsechno zakazano a je potreba to zapnout (ty zeleny/sedy knofliky)
nevim jak presne jsem to nakonec vyresil ja, ale vim ze fungovala slozka sdilene soubory (po jejim povoleni v centru siti)[/quote]To PC, do kterého se memůžu dostat má Win Xp Pro, zrušení vyžadování přihlášení musim nějak udělat v něm. Přes ostatní PC s tim myslim nehnu.

[quote=pavel_p;67502]Jen hádám, ale třeba to pomůže ...
Zkus v ovládacích panelech, možnosti složky,zobrazení najít volbu "použít zjednodušené sdílení a zabezpečení'" a zatrhnout tuto volbu. Nebo to nech a zkus pro sdílenou složku nastavit práva včetně podadresářů pro Everyone na čtení případně zápis.[/quote]Odpoledne na to kouknu, ale myslím, že tuhle metodu jsem už zkoušel a neúspěšně. Ale možná se pletu.
Encore1106 (424)|1.12.2007 16:48
Zkusil jsem možnosti výš, nepomohlo.
Pro upřesnení přikládám obrázek Připojení..


Edit: Tak už jsem to rozjel. Nejjednoduší cesta byla Použít zjednodušené sdílení souborů, potom u nějaké složky kliknout pravým tlačítkem > Sdílení a zabezpečení > v rámečku Sdílení v síti a zabezpečení odkliknout nějaký (už si nepamatuju jaký) text, po nemž se objeví checkbox (Složka sdílená v síti) a textbox (Název sdílené položky: ) a zároveň se ještě povolí sdílení bez nutnosti přihlášení přes tabulku, která je vyfocená v příloze.
pripojit.jpg