reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

boinc benchmarky a testy plus anketa

rrastik (2)|1.12.2007 13:30
Mily priatelia,mam na vas jednu otazku. Casto sa tu testuju rozne procesory, popripade graficke karty. Som velky zanietenec projektov ako su seti@home, einstein@home a inych xyz@home projektov, vratane foldingu. Ked sa testuju procesory,dost by ma zaujimal ich vykon v tychto aplikaciach. Myslim si,ze takych ludi ako som ja by bolo viac, len neviem, ci je nas dostatocne mnozstvo. Ak by nas bolo viac, mohli by sme poprosit ludi na tychto servroch,aby pri testovani procesorov(a v pripade foldingu aj gr.kariet) zaradili do testov aj tieto aplikacie. Rad by som tu dal aj nejaku anketu ktora by sa tym zaoberala ci by mali ludia o taketo testy mali zaujem,ale neviem ako na to. Prosim vas, ak so mnou suhlasite a mali by ste zaujem aj o taketo testy, dajte mi na tomto fore vediet, nech viem, ci je nas dostatocne mnozstvo. Ked nas bude vela, myslim si,ze by by pani na tychto servroch boli ochotny urobit aj taketo testy. Len nas musi byt dost:-)
S pozdravom a vdaka za odpovede.
Rasto
husky14 (4214)|1.12.2007 13:52
[QUOTE=rrastik;67535]Som velky zanietenec projektov ako su seti@home, einstein@home a inych xyz@home projektov, vratane foldingu.[/QUOTE]Asi chapu, o co ti jde, zato absolutne nechapu, co je to za projekty. Treba sem jedinej, ale slysim to prvne.... takze moje odpoved by ted byla "Nemam zajem". Mozna kdybys tu vysvetlil, o co jde, nebo sem aspon hodil nejakej odkaz, kde si o tom muzu neco precist, tak by me to taky zacalo zajimat.... zatim sem nehlasoval.... ;)
rrastik (2)|1.12.2007 14:01
[QUOTE=husky14;67541]Asi chapu, o co ti jde, zato absolutne nechapu, co je to za projekty. Treba sem jedinej, ale slysim to prvne.... takze moje odpoved by ted byla "Nemam zajem". Mozna kdybys tu vysvetlil, o co jde, nebo sem aspon hodil nejakej odkaz, kde si o tom muzu neco precist, tak by me to taky zacalo zajimat.... zatim sem nehlasoval.... ;)[/QUOTE]
Dakujem za reakciu. Jedna sa o projekty, pri ktorych mozes nevyuzity procesorovy cas svojho pocitaca zapojit do projektov na hladanie liekov proti rakovine, malarii, projektov pocitajucich buduci vyvoj pocasia, pocitajucich rozne fyzikalne problemy a mnoho dalsich. Takto vznika siet tisicov malych pc ktore su sice malo vykonne,ale ked sa spoja, dokazu toho vela. Na strankach http://www.boinc.cz popripade http://www.boinc.sk sa mozes o takychto projektoch a ich principe dozvediet viac. Naviac tieto projekty dokazu z procesora naozaj vyzmikat maximum a ukaze sa pri nich,aky je ktory procesor vypoctovo zdatny. Este raz vdaka za reakciu.