Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 26 z 26

Téma: Jakou multifunkční tiskárnu do 3.000,-

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

nedávno jsem pořídil Canon mp610, já na ní především tisknu rodina provádí zbytek úkonů, ale černá barva mi vydržela na cca 600listů což je slušný
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Withman
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od De Facto Zobrazit příspěvek
    nedávno jsem pořídil Canon mp610, já na ní především tisknu rodina provádí zbytek úkonů, ale černá barva mi vydržela na cca 600listů což je slušný
    MP610 má velmi malou spotřebu, řekl že nejméně za všech domácích MFP do cca 5 tis. Kč. Velmi dobrá tiskárna. Mohu jen doporučit.

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Tak když už jsme u toho - pomalu se za tudle cenu daj sehnat multifunkční laserovky. Dobrou zkušenost mám s minoltou 1350MF. Teda samozřejmě ČB, ale zas se to nerozpíjí.

Ale btw., všimli jste si, na co reagujete: originální téma rok starý, vzkřísil ho před dvěma měsíci jeden nováček a teď znova druhej...

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele HiLow
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od Logout Zobrazit příspěvek
    Tak když už jsme u toho - pomalu se za tudle cenu daj sehnat multifunkční laserovky. Dobrou zkušenost mám s minoltou 1350MF. Teda samozřejmě ČB, ale zas se to nerozpíjí.

Ale btw., všimli jste si, na co reagujete: originální téma rok starý, vzkřísil ho před dvěma měsíci jeden nováček a teď znova druhej...
    No je to pekny, ze novacci, ale nova krev vnasi novou silu.

Co by jsi doporucil za tiskarnu na fotky, denne tak 3-4 ?

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

3-4? Tzn za rok, hmmmm, kde mam ty prsty... calc.exe.... 1250 plně pokrytejch stran. Tzn. teoreticky (při přepočtu na 5% pokrytí) 25000 stran ročně. No, asi podle toho co od toho chceš. Úplnej odborník přes barevnej tisk nejsem (respektive mam pár zkušeností s novejma barevnejma lejsrovkama, ale moc jsem poslední dobou nepřišel do styku s ingoustem), ale při takovimdle objemu tisku bych asi doporučil:
    buď ti tolik nezáleží na kvalitě, pak se od 5.000 daj sehnat barevný lejzrovky. Tisk je z nich (na nějakej třeba 200 papír) obecně vcelku dobrej, ale neni to tak zářivý jako fotka (možná s nějakym spešl papírem by to ale bylo). Dobrý ingoustovky jsou ale určitě o něco lepší. Ale...

Když ale vezmeš cenu dobrýho výtisku z ingoustovky, tak už je o dost levnější a to poslat do fotolabu, zároveň bude kvalita nesrovnatelná s libovolnou domácí tvorbou (IMHO je větší rozdíl ingoustovka fotolab než laserovka ingoustovka). Takže pokud Ti jde o kvalitu, tak bych doporučil fotolab, pokud o cenu a pohodlí, tak nějakou lejsrovku (ale pozor při výběru, narozdíl od ingoustovky se můžeš spálit a koupit něco, z čeho budou ty fotky vypadat hrozně...).

Hezký lezly fotky z laserovýho HPčka, co máme ve škole v labu. Ty jsou ale dražší a moc je nemam rád
    (např. u týdle byla signalizace poruchy pomocí čtyř diod, který různě blikaly a svítily a v manuálu se člověk musel dohledat, co to znamená :-D).
    Naopak u černobílejch Minolt nemam s grafikou extra zkušenosti (proužkovala), nemyslim si, že by byli barevný o tolik lepší (aspoň ty levný jsou evidentně dělaný na text). Ale nejlíp bude když si prolezeš nějaký texty:
    http://www.computerworld.cz/cw-id/te..._do_10_tisic_2
    http://zive.cz/default.aspx?article=134936
    http://www.chip.cz/cs/testy/barevne-laserovky.html
    http://www.oki.cz/testy/Chip_tip_02_06.pdf
    a jiné.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Withman
    Registrace
    Jul 2006

Samozřejmě laserovky naprosto na fotky nejsou dělané. Na to jedinně inkoust nebo termosublimačky.

Z inkoustu by se ti nejvíc vyplatila Canon IP4500 (pokud jenom tiskárna) nebo ta MP610 (pokud i se skenerem). Mají velmi nízkou spotřebu inkoustu, takže nebudeš muset často kupovat cartrigde. Samozřejmostí je kvalitní fotopapír.

Pokud bys chtěl tiskárnu čistě jenom na fotky, tak Canon dělá modely Selphy...to jsou čistě fototiskárny, termosublimační...lezou z toho pouze fotky 10x15cm a dají se pořidit od cca 2k Kč.

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Když se z dobrý laserkovy tisne na dobrej papír, tak se na to opravdu už dá koukat. Není to asi tak perfektní jako kvalitní ingoust (i když co jsem viděl některý fotky tištěný na ingoustovce, tak bych naši školní lejzrovku hodnotil líp), ale jestli chce člověk dobrou fotku, tak stejně fotolab vede - a je levnější než ingoustovka. A na běžnej tisk dává lejzrovka (možná ne každá) překvapivě hezkej výsledek (a eště ho můžeš poprskat :-)).

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele HiLow
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od Logout Zobrazit příspěvek
    Když se z dobrý laserkovy tisne na dobrej papír, tak se na to opravdu už dá koukat. Není to asi tak perfektní jako kvalitní ingoust (i když co jsem viděl některý fotky tištěný na ingoustovce, tak bych naši školní lejzrovku hodnotil líp), ale jestli chce člověk dobrou fotku, tak stejně fotolab vede - a je levnější než ingoustovka. A na běžnej tisk dává lejzrovka (možná ne každá) překvapivě hezkej výsledek (a eště ho můžeš poprskat :-)).
    Tak myslim, ze u me fotolab zvitezil.

Nováček
    Registrace
    May 2009

Doporučuju http://www.alza.cz/multifunkcni-tisk...fax-d99675.htm, nemůžu se na ní stěžovat.

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele fanynek
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od tom.novak Zobrazit příspěvek
    Doporučuju http://www.alza.cz/multifunkcni-tisk...fax-d99675.htm, nemůžu se na ní stěžovat.
    Zkus se někdy podívat na datum posledního příspěvku, než něco napíšeš.
    Chápu, že chceš doporučit dobrý produkt (mám ji taky a je fakt gut), ale tady už bude asi pozdě.

Nováček
    Registrace
    Nov 2012

Diky vsem za nazory. Zrovna taky vybiram ted tiskarnu a pro me hraje prioritu cena. Znamy "ajťák" mi doporucil tuhle:
    http://www.cpsys.cz/hp-deskjet-d3000...b-20-wi-fi)/b/

co na ni rikate?

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Tiskárny: Jakou novou tiskarnu?
    Od Georginek v sekci Periferie
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 22-02-2010, 20:50
  2. Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 25-10-2009, 22:55
  3. Jakou vlastníte tiskárnu?
    Od Karel Polívka v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 42
    Poslední příspěvek: 16-01-2009, 16:11
  4. Diskuze k anketě na SHW (Jakou vlastníte tiskárnu?)
    Od Karel Polívka v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 55
    Poslední příspěvek: 13-08-2008, 14:30
  5. Tiskárny: Jakou prostou tiskárnu??
    Od okleger v sekci Periferie
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 26-04-2007, 08:32